Proviron patrí k najtolerovanejším anabolickým steroidom. Hoci je nelegálny, stále sa teší obľube medzi bodybuildermi. Lenže, je to podobné ako s alkoholom. Aj ten je v podstate tolerovanou drogou, pritom pre telo je naozaj viac než nevhodný (vo väčšom množstve). Poď sa s nami pozrieť na to, aké negatívne účinky môže mať na tvoje telo Proviron.

Na čo sa používa Proviron?

Ako väčšina anabolických steroidov (hoci Proviron je slabší), má aj tento za úlohu zrýchliť prísun svalovej hmoty, zvýšiť hladinu testosterónu v tele a potlačiť, naopak, hladinu estrogénu. Okrem toho dokáže aj znížiť obsah vody v tele, čím sa môže lepšie ukázať tvoja postava. Lenže, stále je to steroid. A stále je nelegálny a škodlivý.

Aké vedľajšie účinky má Proviron?

Proviron má viacero negatívnych efektov, okrem toho však aj tie androgénne. Androgénne hormóny sa pritom starajú o to, aby vyvíjali a udržiavali viditeľné mužské pohlavné znaky. To znamená, že užívanie Provironu spôsobuje vznik akné, strácanie vlasov a nadmerný rast ochlpenia na tele.

Pozor na kardiovaskulárne problémy spojené s Provironom

Najhoršie veci, ktoré telu pri užívaní steroidov hrozia, sa však dejú vo vnútri. Jeho užívanie ovplyvňuje vo vysokej miere kardiovaskulárny systém. Ak máš čo i len najmenší nábeh na vysoký cholesterol (a dokonca, aj keď nemáš), Proviron sa postará o masívne zvýšenie tejto hladiny, a to dokonca až o 30 %.

Najhoršie na tom je, že Proviron ti nielenže zvýši hladinu „zlého“ cholesterolu LDL, ale aj zníži hladinu „dobrého“ – HDL cholesterolu. Hodnota cholesterolu by v zdravom tele nemala prekročiť 5 mmol/l – na toto nezabúdaj. So zvýšením „zlého“ cholesterolu sa pritom spájajú následky ako zanášanie a kôrnatenie tepien.

Zdravý životný štýl a doplnky výživy stoja za to!

Nezabudni, že výsledky nepotrebuješ dosiahnuť o trošku skôr – dôležité je, že ich dosiahneš a, najmä, ako ich dosiahneš. Z dlhodobého hľadiska zájdeš oveľa ďalej, ak začneš užívať prírodné náhrady steroidov od renomovaných výrobcov. Nielenže sú legálne, ale tvojmu telu nebude hroziť žiadny negatívny účinok.

Po niekoľkých rokoch sa ti telo odvďačí nielen zdravým fungovaním, ale aj tvoja postava bude stále žiariť. Keď si vyberieš naozaj kvalitný a účinný výrobok, stagnovať jednoducho nebudeš. Čo si o tom myslíš ty?

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk