V dnešnej dobe je rakovina tak veľmi rozšírená, že väčšina ľudí pozná onkologických pacientov, či dokonca má aj niekoho v rodine, kto si týmto ochorením prešiel. Medzi najdôležitejšie veci pri prekonávaní tejto choroby patrí psychická pohoda a ochota bojovať.

Alison cvičenie zbožňuje

Alison žila podobný život ako mnohí mladí ľudia. Chodila do školy a po škole skoro každý deň navštevovala miestne fitko. Pravidelné tréningy a upravený jedálniček jej prinášali želaný progres a prežívala bezstarostné chvíle. Všetko sa zmenilo vtedy, keď jej diagnostikovali rakovinu krvi známu ako leukémiu.

Leukémia prišla nečakane a Alison strávila v nemocnici veľa času

Zmena zo dňa na deň

Celý život sa jej zo dňa na deň otočil na ruby. Jej stav sa veľmi zhoršil po tom, čo kvôli gangréne prišla o viac ako desať centimetrov hrubého čreva. V poslednej chvíli prišla do nemocnice a doktori ju hneď brali na operačnú sálu. Po zistení rozsahu poškodenia jej museli spraviť kolostómiu, čo je vyvedenie hrubého čreva von mimo tela do prišitého vrecka.

Sučasťou záchrany života sa stala aj kolostómia - vývod

Polovicu roka strávila v nemocnici, kde dostávala chemoterapiu. Postupne jej vypadali vlasy, schudla na 45 kíl a bola veľmi slabá. Zákerná choroba sa snažila ju zabiť, ale Alison to nevzdala. Aj v zjavne negatívnych veciach sa snažila nájsť aspoň niečo pozitívne a dúfala a verila tomu, že sa vylieči. Jej brat mal síce len 50 % zhodu kostnej drene s tou jej, ale podujal sa na transplantáciu a tá vyšla. Nakoniec sa Alison podarilo vyliečiť.

S chorobou statočne zápasila

Ako aj sama povedala: „Som v podstate rada, že som rakovinu dostala ja a nie môj brat alebo moji rodičia. Neviem si predstaviť, že by som sa mala pozerať na nich ako prežívajú to, čo si prežívam ja. Mala som v hlave to, že nakopem rakovine zadok a presne to som aj spravila.“

Po vyliečení sa Alison vrátila k cvičeniu

Návrat k cvičeniu

Do fitka sa ale vrátila až po tom, čo jej doktor potvrdil, že je úplne vyliečená a cvičenie je pre jej telo bezpečné. Znova sa vrátila do starých koľají. Vďaka precíznemu jedálničku a pravidelným tréningom sa opäť dostala do svojej pôvodnej formy a za 3 mesiace nabrala skoro 7 kíl.

Dnes žiari spokojnosťou

Dnes je Alison motiváciou pre celý svet. Najmä jej odkazy na Instagrame ukazujú, aká silná a odhodlaná bola v boji s leukémiou. Dnes sa môže tešiť z toho, že je opäť zdravá a môže sa venovať naplno tomu, čo ju baví najviac – posilňovaniu.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Zdroj: www.protein.sk