loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
5 nepríjemných vedľajších efektov nandrolonu. Čím ho nahradiť?

5 nepríjemných vedľajších efektov nandrolonu. Čím ho nahradiť?

Iné

05.06.2018

Prečítané: 6836x

Steroidy patria ku kulturistike ako lopta k futbalu. Sú rozšírené nielen medzi profesionálmi, ale najmä medzi bežnými návštevníkmi fitness centier. Ich cieľom je posúvanie naturálnych genetických možností tela a zrýchlený rast svalov a úbytok tuku. Medzi jeden z najrozšírenejších steroidov nielen u nás, ale aj v zahraničí patrí nandrolon decanoate, slangovo nazývaný ako „deca“. Deca-Durabolin je ale len názov liečiva, ktoré obsahuje túto látku. Je to anabolický steroid, ktorý podporuje rast sily a zväčšovanie svalov.

Využitie nandrolonu v medicíne, účinky na telo

V medicíne sa používa na liečenie anémie (chudokrvnosti) a na potláčanie straty svalstva a kvality kostí. Zlepšuje syntézu bielkovín a dusíkovú retenciu, čo vplýva na rast svalov. Hodí sa nielen do fázy naberania, ale aj do diéty, lebo ochraňuje svaly pred katabolizmom. Ak chceš vidieť, aké má účinky na rast svalov, pozri si túto štúdiu.

Vplýva aj na tvoj výkon v tréningu. Zvyšuje silu v klasických silových tréningoch a vďaka zvyšovaniu počtu červených krviniek sa do krvi dostane viac kyslíka, čo spôsobuje aj zlepšenie aeróbneho výkonu. Okrem toho zlepšuje syntézu kolagénu, čo prospieva tvojim kĺbom a tiež zvyšuje hustotu kostí.

Kvôli dlhému half-life-u (až 15 dní) je vhodný do dlhých kúr a jeho účinok nie je citeľný okamžite. Okrem toho dlho ostáva v tele a dá sa dopingovými testami dokázať jeho užívanie aj po veľmi dlhej dobe. Aj preto patrí medzi látky s najväčším počtom dopingových nálezov.

Steroidy boli odjakživa súčasťou kulturistiky.

Vedľajšie účinky a negatíva

Toto sa počúva veľmi dobre. Zlepšenie sily, výdrže, rast svalov a zdravie kĺbov sú isto super veci, ale je potrebné pozrieť aj na druhú stranu a tou sú vedľajšie účinky. Nandrolón síce nepatrí medzi anaboliká s najsilnejšími vedľajšími účinkami, ale stále ich má relatívne dosť. Veď posúď sám.

Bežným javom pri užívaní nandrolónu je vznik akné. Najmä tí, ktorí majú predispozíciu na tvorbu akné by sa mali mať na pozore. Spôsobuje tiež stratu vlasov či rast nežiaduceho ochlpenia na tele.

Nandrolón potláča tvorbu vlastného testosterónu, s čim je spojená aj erektilná disfunkcia a zníženie libida. Okrem toho sa občas vyskytujú aj rozhádzané hodnoty cholesterolu a gynekomastia, ktorá je pri užívaní tejto látky veľmi pravdepodobná. Tu by mali byť ostražití najmä ľudia, ktorí majú veľkú predispozíciu na vznik gynekomastie. Ak sa počiatočné účinky nezachytia, môže sa rozvinúť do takého stavu, že sa bude dať odstrániť len operačne. Spôsobuje tiež zadržiavanie vody v tele.

žien sa vyskytuje nadmerné ochlpenie, hrubnutie hlasu, nepravidelná menštruácia a zväčšenie klitorisu.

Užívanie steroidov môže zanechať vážne následky.

Náhrady steroidov vs. nandrolon

Ako si sa už možno dočítal aj v predošlých článkoch, náhrady steroidov nemajú také silné účinky ako samotné steroidy. A je to úplne logické, lebo ak by to tak bolo, nikto by nebral steroidy. Profesionáli by nemali problémy s dopingovými testami, nikto by nemal vedľajšie účinky a každý by bol veľký a vysekaný. Vždy je to ale o tom, že ak začneš s používaním zakázaných látok, v niečom ti to pomôže a v niečom uškodí. Síce naberieš väčšie množstvo svalov ako by si nabral naturálnu cestou, musíš ale riešiť problémy s tým, ako si danú látku ilegálne zohnať, ako si ju pravidelne injekčne aplikovať a pod. Okrem toho musíš riešiť krátkodobé a dlhodobé vedľajšie účinky na tvoje telo a prípadné komplikácie, ktoré sa počas kúry vyskytnú.

Na druhej strane je tu bezpečná a zdravá alternatíva v náhradách steroidov. Nebudeš mať síce taký progres ako z nandrolonu či iného steroidu, ale odpadne ti veľa problémov, ktoré spôsobuje užívanie zakázaných látok. Ich užívanie ti nespôsobí vedľajšie účinky, kúpiš ho legálne cez e-shop či kamennú predajňu a nemusíš ho aplikovať injekčne, ale jednoducho zapiješ tabletku či prášok. A výsledky netreba podceňovať. Pri správne nastavenom jedálničku a strave dokážu tieto suplementy pomôcť k lepším a tvrdším tréningom a tiež priamo podporia rast kvalitnej svalovej hmoty. Ak sa rozhoduješ, či začať so steroidmi alebo nie, radšej najprv vyskúšaj ich náhrady a uvidíš, že budeš spokojný. O tom, ako si vybrať z náhrad steroidov sme písali v tomto článku.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Liek na respiračné ochorenia u zvierat. Minulosť a využitie Clenbuterolu

Liek na respiračné ochorenia u zvierat. Minulosť a využitie Clenbuterolu

Clenbuterol je látka používaná vo fitness komunite na podporu spaľovania tuku. Napriek tomu, že má vedľajšie účinky a je nelegálna je aj veľmi obľúbená a rozšírená. Aj u nás na webe sú články venujúce sa účinkom tejto látky a tiež vedľajším účinkom, ktoré sa pri užívaní prejavujú. Ako už možno vieš, látky, ktoré sú zneužívané na podporu rastu svalov či spaľovanie tukov sú liečivá, ktoré boli vytvorené za úplne iným účelom. Odkiaľ sa teda zobral clenbuterol a na čo sa využíva?

Ako si vybrať predtréningovú pumpu a stimulanty?

Ako si vybrať predtréningovú pumpu a stimulanty?

Predtréningové pumpy, inak nazývané vo fitness žargóne aj ako predtréningovky či nakopávače sú doplnky, ktoré ti dokážu priniesť viacero benefitov. Prvým je zvýšenie nabudenia do tréningu, čo sa hodí najmä v dňoch, kedy sa na tréning netešíš alebo nemáš dostatok energie na kvalitné odcvičenie všetkých cvikov. Druhým je nepriame zväčšenie svalov a zlepšenie silových výkonov. Podobnými produktami sú aj stimulanty.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO