loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
4 mýty o cvičení, ktoré ťa stoja zbytočné peniaze

4 mýty o cvičení, ktoré ťa stoja zbytočné peniaze

Zdravie a krása

03.07.2019

Prečítané: 1038x

V dnešnom svete, kde počet obéznych ľudí pribúda z roka na rok sa vytvára obrovský priestor na zisk. Ako ale podľa názvu článku tušíš, nepôjde o produkty, ktoré by naozaj týmto ľuďom pomohli. Jediným cieľom je priniesť zisk výrobcom týchto podvodných prístrojov či prípravkov. Podľa čoho sa teda máš vyznať v tom, čo je reálne a má účinky a čo nie? Nie je jednoduché obsiahnuť v jednom článku všetko, ale na základe toho, čo sa dozvieš by si mal do budúcna získať lepší prehľad o tom, čo je funkčný produkt a čo je podvod.

Veľmi rýchly a silný účinok!

Takto sú propagované viaceré „zaručené trháky“, ktoré ti pomôžu schudnúť, nabrať čisté svaly či zbaviť sa celulitídy. Pre začiatočníka to môže byť ťažké na rozoznanie, ale skúsenejší cvičenec už vie, že ak mu nejaký produkt alebo služba sľubuje neprirodzene rýchle a veľké účinky, pravdepodobne nebude fungovať vôbec. Nie je možné, aby si len vďaka pilulkám, ktoré budeš jesť (a bez úpravy tréningu a stravy) schudol 15 kíl tuku za mesiac. Rovnako je nemožné nabrať len tak vďaka nejakému preparátu 8 kíl svalov za mesiac. Tieto hodnoty sú úplne ustrelené od reality a každý, kto už cvičí viac rokov tak vie, že nabrať 8 kíl čistej svalovej hmoty môže byť práca na niekoľko mesiacov až rokov.

Mýty o cvičení a pomôckach.

Nespoliehaj sa na tieto produkty, ktoré na teba vyskakujú z reklám a sľubujú nadpriemerné výsledky. Nič také neexistuje a k vysnívanej postave sa bez potu, driny a odriekania isto nedostaneš. Ak nejaký produkt sľubuje extrémne výsledky, tak jeho jediným účinkom bude to, že ťa oberie o peniaze.

Kozmetické prípravky

„Natrite si tento krém na problémové partie a do niekoľkých dní uvidíte úbytok celulitídy“ alebo „po natretí tohto krému vám začne z tejto oblasti lokálne miznúť tuk“. Je neskutočné, koľko dokážu tieto preparáty zarobiť peňazí. A to len vďaka tomu, že mnohí ľudia sú leniví a namiesto toho, aby si išli zašportovať si radšej budú natierať zadok alebo brucho podobnými krémami, ktoré aj tak nefungujú. Taký krém, ktorý by z teba do rána spravil bikini fitness modelku ešte nevymysleli a ani nevymyslia. Výrobcovia týchto prípravkov už musia mať sixpack vybudovaný z toho, ako sa smejú, keď vymýšľajú kreatívne popisy k týmto nefungujúcim nezmyslom.

Mýty o cvičení a pomôckach.

Špeciálne stroje a pomôcky na cvičenie

Táto kategória vecí, ktoré nefungujú je veľmi ľahko rozpoznateľná aj medzi laikmi. Ak ti reklama sľubuje, že bez námahy precvičíš svoje svaly a dosiahneš želaný efekt, tak klame. Často sú tieto reklamy na „super revolučné prístroje“ prezentované v televízii, kde vidíš usmiatych ľudí, ktorí si na telo pripnú vysielače elektrických impulzov, ktoré „stimulujú svaly k rastu bez námahy aj pri pozeraní televízie“. Ak by to fungovalo, tak by neexistovali fitká a každý by doma sedel pred televízorom, jedol chipsy a iba by čakal, kým sa z neho stane profesionálny športovec. A toto neplatí len pre tieto elektroprístroje, ale aj pre rôzne multifunkčné stroje na cvičenie či prenosné sauny, v ktorých „vypotíš tuk“ a podobne. Veľmi by ma zaujímalo (a určite aj viacerých doktorov), ako sa dá vypotiť tuk. To je úplný nezmysel.

Mýty o cvičení a pomôckach.

Všetky prípravky a pomôcky na zlepšenie potenia

Ako tušíš, ani tie nefungujú. Takže ak si chceš robiť špeciálne zábaly na brucho s „krémami na chudnutie a vyrysovanie“, ušetri si čas a namiesto toho si choď radšej zabehať. Rovnako je na tom aj obaľovanie brucha do obyčajnej potravinovej fólie počas tréningu a aj veľmi obľúbené zábaly, ktorých je plný internet a Instagram a ponúkajú ich influenceri a celebrity. Tieto zábaly stoja veľa peňazí a účinok je nulový. To, že tesne po tejto procedúre máš o niekoľko kíl menej nič neznamená. Stratené kilá sú len pot a teda voda, ktorá sa z tela vylúčila. Ak sa napiješ, celá mágia zmizne a kilá sú naspäť.

V jednoduchosti a konzistentnosti je sila

Ak chceš mať viac svalov, menej tuku alebo chceš zosilnieť, sústreď sa na základné veci - kvalitný tréning, strava, suplementácia a regenerácia. Ak budeš toto dodržiavať konzistentne mesiace a roky, nie je možné, aby si nemal výsledky. Cvičenie a zdravý životný štýl nie je žiadna raketová veda. Základ je robiť overené veci konzistentne, neflákať ich a výsledok sa dostaví.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Regenerácia tela aj mysle. Booknite si víkend konečne len pre seba.

Regenerácia tela aj mysle. Booknite si víkend konečne len pre seba.

V tomto článku sa nedozvieš, aký proteín je pre teba najlepší a či lepšie schudneš, ak budeš robiť kardio nalačno alebo až po raňajkách. Celý zdravý životný štýl nie je len o tréningu, jedle a suplementoch. Ani o tom, že musíš pravidelne podávať vo fitku 100 % výkony, stále napredovať, vážiť si jedlo na desatiny gramu a všetko robiť na maximum, ako to je len možné. Nemalo by ťa to celého pohltiť až do takého extrému. Zdravý životný štýl by mal mať za cieľ to, že sa budeš cítiť dobre, budeš dobre vyzerať a vďaka týmto návykom dosiahneš dlhovekosť, plnohodnotné užitie dôchodkového veku a vyhneš sa niektorým chorobám.

Ako schudnúť do plaviek? 5 tipov na telo snov

Ako schudnúť do plaviek? 5 tipov na telo snov

Ak nepatríš medzi ľudí, ktorí dlhodobo a pravidelne cvičia, zdravo sa stravujú a regenerujú, pravdepodobne budeš pred letom pracovať na zmene svojej postavy. Každý chce cez leto vyzerať dobre a ak nie je tvoja postava ideálna, je optimálny čas na to začať. Za týždeň či dva nestihneš spraviť veľké zmeny. Začni už teraz s menšími krokmi a do leta stihneš spraviť veľkú premenu.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO