loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Regenerácia tela aj mysle. Booknite si víkend konečne len pre seba.

Regenerácia tela aj mysle. Booknite si víkend konečne len pre seba.

Zdravie a krása

27.05.2019

Prečítané: 934x

V tomto článku sa nedozvieš, aký proteín je pre teba najlepší a či lepšie schudneš, ak budeš robiť kardio nalačno alebo až po raňajkách. Celý zdravý životný štýl nie je len o tréningu, jedle a suplementoch. Ani o tom, že musíš pravidelne podávať vo fitku 100 % výkony, stále napredovať, vážiť si jedlo na desatiny gramu a všetko robiť na maximum, ako to je len možné. Nemalo by ťa to celého pohltiť až do takého extrému. Zdravý životný štýl by mal mať za cieľ to, že sa budeš cítiť dobre, budeš dobre vyzerať a vďaka týmto návykom dosiahneš dlhovekosť, plnohodnotné užitie dôchodkového veku a vyhneš sa niektorým chorobám.

Hľadanie balansu

Ak si v neustálom kolotoči tréningov, dodržiavania jedálnička a veľkú časť voľného času venuješ tréningom a príprave jedál, existujú dva scenáre, ktoré sa môžu udiať. Buď bude množstvo energie a snahy, ktorú tomuto venuješ vyvážené a budeš mať dlhodobo progres bez väčšieho zaváhania, tréningy ťa budú baviť a príprava jedál pre teba nebude otravná, alebo to prestrelíš a po čase to psychicky nezvládneš. Vtedy nastane strata motivácie, nechuť k tréningu a dodržiavaniu jedálnička. A to je stav, ktorý isto nechceš.

Načo je dobré, ak budeš mesiac makať ako profesionálny atlét, keď to po mesiaci vzdáš, lebo je to pre teba príliš náročné? Ak nie si profesionálny športovec, uber zo záťaže a snaž sa nájsť balans medzi rutinou, ktorá ťa posúva vpred a voľnosťou a prežívaním života s úsmevom na tvári. Pozor! Nemyslím tým teraz to, že bude pre teba ťažké ísť si trikrát do týždňa zacvičiť, nájdeš si nejakú výhovorku a preto nepôjdeš ani raz. To nie je balans, ale lenivosť. Hovorím tu o type ľudí, ktorí si naozaj neodpustia ani jeden tréning za rok, nezhrešia v strave a väčšinu voľného času trávia s činkami a nakrabičkovaným jedlom. Každý z nás je človek a nie stroj a potrebuje občas oddych a trocha si vydýchnuť, uvoľniť telo a myseľ a dopriať si relax.

Každodenná rutina a vysoké nároky na samého seba musia byť v rovnováhe s fyzickou, ale aj psychickou regeneráciou. Možností je naozaj mnoho a je len na tebe, čo si vyberieš s ohľadom na tvoje preferencie, časovú náročnosť a množstvo prostriedkov, ktoré na to môžeš minúť.

Rovnováha v živote je dôležitá.

Cestuj, relaxuj a nauč sa oddychovať

Aj s minimom peňazí si vieš dopriať oddych a relax. Zober sa do prírody, vezmi si deku, knihu, niečo chutné na jedenie a vyber sa počas pekných dní na najbližšiu lúku či horu. Ľahni si do trávy a užívaj si to ticho a kľud. Pusti si svoju obľúbenú hudbu a oddychuj. Ak nechceš ísť sám, zorganizuj aj ostatných kamarátov a choďte spoločne. Alebo sa zoberte a choďte opekať. Je jedno kde bývaš, všade na okolí nájdeš veľa takýchto miest, na ktorých vypustíš z hlavy všetky problémy a povinnosti a dovolíš svojej mysli zrelaxovať. Možností je veľa, treba sa len porozhliadnuť okolo seba.

Ak máš peňazí viac a môžeš si ich dovoliť minúť na relax, nájdi si víkendový pobyt mimo bydliska a choď objavovať nové mestá a miesta. Je jedno, či to bude blízko miesta, kde bývaš, alebo to bude v inej krajine. Ces­to­va­nie je je­diná vec, ktorú si kú­piš a spraví ťa bo­hat­ším. Každý, kto rád a veľa cestuje ti potvrdí, že peniaze, ktoré minieš na cestovanie ti dajú oveľa lepšie pocity ako to, keď si za ne kúpiš niečo hmatateľné. V budúcnosti nebudeš spomínať na to, ako si si kúpil lepší mobil alebo nové oblečenie. Po čase na to zabudneš. Ale nikdy nezabudneš na miesta, ktoré si videl, navštívil a zanechali v tebe spomienky. Takéto cestovanie a náhodné poznávanie iného mesta alebo krajiny je v kontraste s presne nalinkovaným rutinným dodržiavaním tréningu a jedálnička a isto ti veľmi dobre padne ako zmena.

Cestovanie je obohacujúci relax.

Prechádzky a meditácia

Cestovanie za oddychom nie je jediná možnosť, ako si môžeš dopriať relax. Veľmi dobre ti pomôže aj to, ak ráno vstaneš o niečo skôr ako zvyčajne a v kľude si pri 15 minútovom ničnerobení vypiješ rannú kávu alebo čaj. Bez toho, aby si niečo robil a niekam sa ponáhľal. Len si vychutnaj tú chvíľu kľudu, medituj, uprac si všetky myšlienky v hlave a sprav si plán na celý deň. Uvidíš, že ti to pomôže lepšie prežiť celý deň a od rána budeš kľudnejší ako v iné dni. Ak chceš začať s meditáciou a nevieš, ako na to, vyskúšaj mobilné aplikácie, ktoré ťa prevedú celým procesom meditácie.

Alternatívou k tejto rannej rutine môže byť aj krátka prechádzka počas dňa. Ak máš takú možnosť, skús si napevno stanoviť, že v určitú hodinu sa pôjdeš prejsť po okolí. Vypni si mobil, aby ťa nikto nemohol vyrušiť a daj si aspoň 15 minútovú prechádzku. Vyčistíš si myšlienky a okrem toho spravíš niečo aj pre rozhýbanie svojho tela.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Brokolica – prečo ju jedia všetci kulturisti?

Brokolica – prečo ju jedia všetci kulturisti?

Aj ty si si všimol, že v mnohých videách, v ktorých kulturisti prezentujú svoj jedálniček sa nachádza brokolica? Ak si pozrieš videá z prípravy na súťaž, veľmi často ju používajú ako prílohu k mäsu. Prečo je taká obľúbená? Brokolica jednoznačne patrí do skupiny najzdravších druhov zeleniny. Niektorí ju milujú, iní nenávidia. Tí, čo ju cielene konzumujú vedia veľmi dobre, prečo to robia. Brokolica sa právom radí do skupiny najvýživnejších a najzdravších potravín a ak sa jej vyhýbaš, mal by si jej dať šancu.

Přibírá se z pečiva?

Přibírá se z pečiva?

Je důvodem tvého nehubnutí nebo přibírání to, že jíš pečivo? Opravdu je tak špatné, jak se říká? A když chceš zhubnout, opravdu nemáš šanci shodit i jen kilo, aniž bys ho vyřadil ze stravy? V našem regionu patří chléb mezi základní potraviny. Od malička jsme si do školy nosili chléb či rohlíky se sýrem, šunkou či různými domácími pomazánkami. Na pečivu v mládí vyrostly tisíce dětí a i v dospělosti se nachází téměř v každé domácnosti. Měli bychom ho úplně vyřadit jen proto, že jsme se o tom dočetli v různých článcích a ženských magazínech? Pojďme se podívat na to, jaká je pravda a zda se musíš při cestě za vyrýsovanou postavou vzdát pečiva, nebo ne.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO