loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Ako schudnúť do plaviek? 5 tipov na telo snov

Ako schudnúť do plaviek? 5 tipov na telo snov

Zdravie a krása

13.05.2019

Prečítané: 1014x

Ak nepatríš medzi ľudí, ktorí dlhodobo a pravidelne cvičia, zdravo sa stravujú a regenerujú, pravdepodobne budeš pred letom pracovať na zmene svojej postavy. Každý chce cez leto vyzerať dobre a ak nie je tvoja postava ideálna, je optimálny čas na to začať. Za týždeň či dva nestihneš spraviť veľké zmeny. Začni už teraz s menšími krokmi a do leta stihneš spraviť veľkú premenu.

Pravidelný tréning

Aj keď si s chudnutím väčšina ľudí asociuje posilňovňu a tréningy s činkami, nie je pravda, že je to jediná možnosť, ako si môžeš vyformovať vysnívanú postavu. Samozrejme, silové tréningy sú ideálnou voľbou, ale nie jedinou. Pri zmene aktuálnych návykov a chudnutí je dôležité to, aby sa tvoje telo začalo hýbať a aby pri tomto pohybe spaľovalo kalórie. Chudnutie je postavené na tom, koľko kalórií prijmeš a koľko ich vydáš. Ak vydáš viac kalórií ako prijmeš, schudneš. Cvičenie spolu so stravou je preto alfou a omegou chudnutia.

Pravidelný tréning

Ak ťa tréning v posilňovni nebaví alebo ho nemôžeš z nejakého dôvodu vykonávať, tvoje sny o nižšej hmotnosti nie sú nadobro odpísané. Ak môžeš chodiť do posilňovne, aspoň raz týždenne tam choď a odcvič tréning so strojmi a činkami. Silový tréning je veľmi zdravý a pre tvoje telo prospešný. Ostatné tréningy môžeš nahradiť napr. plávaním, behom či bicyklovaním. Cez víkend môžeš nahradiť tréning turistkou alebo dlhšou prechádzkou a beh môžeš nahradiť tenisom, futbalom alebo squashom. Hlavne sa hýb a spaľuj kalórie. Zapamätaj si, že hocijaký pohyb je lepší ako žiadny.

Vyvážený jedálniček

S tréningom ide ruka v ruke zdravá strava. V kulturistických poučkách sa dozvieš, že „80 % úspechu je strava“ alebo „tehličky sa tvoria v kuchyni, nie na tréningu“. Nedá sa jednoznačne povedať, že tieto výroky sú 100 % dogmy, ale určite sú z väčšej časti pravdivé.

Ak si dodržal prvý bod a pravidelne trénuješ, tvoje telo je na najlepšej ceste k tomu, aby začalo spaľovať prebytočný tuk. Avšak, musí byť splnená ešte jedna podmienka. Musíš prijať menej kalórií, ako vydáš. Ak teda cvičíš, ale zbytočne sa prejedáš vysokokalorickými jedlami, nedosiahneš svoj cieľ. Musíš obmedziť príjem kalórií tak, aby tvoje telo začalo čerpať energiu z uložených tukov.

Vyvážený jedálniček

Začni si čítať etikety potravín, ktoré kupuješ a vyhni sa tým, ktoré obsahujú v malých porciách veľa kalórií. Obmedz tieto potraviny a snaž sa ich nahradiť zdravšími a menej kalorickými variantami. Uvidíš, že okrem toho, že tvoje telo začne spaľovať tuk, začneš sa aj cítiť lepšie, budeš mať viac energie a lepší spánok. Okrem toho, mnohé šaláty sú nielen zdravé, ale aj veľmi chutné.

Oddych a regenerácia

Okrem tréningu a zdravého jedálnička nezabúdaj ani na kvalitný spánok a regeneráciu. Denne by si mal spať aspoň 7 hodín. Je vedecky dokázané, že nedostatok spánku môže negatívne vplývať na percento telesného tuku, zvyšovať apetít a potlačiť pocit nasýtenia. A to je presný opak toho, čo tvoje telo potrebuje.

Oddych, regenerácia, zotavenie

Ak máš pravidelný tréning viackrát týždenne, tvoje telo potrebuje regeneráciu, aby bolo pripravené na ďalší a ďalší tréning. Ak pociťuješ únavu, choď spať skôr ako v predošlých dňoch. Prípadne si dopraj saunu, kúpeľ vo vírivke, masáž alebo kryoterapiu. S oddýchnutým telom a mysľou sa ti bude jednoduchšie pokračovať v ďalšom chudnutí.

Spaľovanie tukov

Tento tip nie je povinný a nevyhnutný na to, aby si schudol. Na to, aby kilá išli dole nutne nepotrebuješ spaľovač tukov. Mnohí schudli aj bez neho a pri pevnom režime sa dá požadovaný výsledok dosiahnuť aj bez podpory spaľovačov.

Avšak, ak chceš pomôcť telu s odbúraním tukov, môže sa ti tento doplnok výživy hodiť. Nie je to len marketingová pasca, tieto doplnky naozaj fungujú a majú dva účinky. Jeden je stimulačný a druhý spaľovací. Oba sú v diéte veľmi žiadané, lebo s nízkym príjmom kalórií, vysokým energetickým výdajom a vysokým počtom tréningov sa spája aj únava. Tú dokáže takýto spaľovač odvrátiť a nakopne ťa do tréningu. Zároveň tiež niektoré jeho zložky pomáhajú v odbúravaní tukov a skrátení doby potrebnej na dosiahnutie vysnívanej postavy.

Nájdi si tréningového parťáka

Návštevníkov posilňovne vieme rozdeliť na dve skupiny. Prvú tvoria pravidelní návštevníci, ktorí roky chodia pravidelne cvičiť, zdravo sa stravujú a vo väčšine prípadov chodia sami. Tí majú pevnú vôľu a vytvorili si takú rutinu, ktorú už málokedy niečo rozladí. Na druhej strane sú ľudia, ktorí majú väčší problém dostať sa to posilňovne a nie vždy sa im chce ísť na tréning. Je to prirodzené, každý je iný a mal by vedieť, ako s touto svojou povahou narábať tak, aby dosiahol svoj cieľ. Aj na toto je jednoduché riešenie.

partner, trening, tréningový partner

Ak patríš do druhej skupiny, skús si nájsť sparing partnera. Či to bude kamarát, kolega z práce alebo spolužiak je úplne jedno. Len sa dohodnite na tom, že budete chodievať spolu. Tým dosiahneš to, že navzájom sa budete v tréningu motivovať, pomôžete si a hlavne nebudeš vynechávať vopred dohodnuté tréningy. Obaja sa tak môžete ťahať dopredu a zlepšíte tým svoju tréningovú disciplínu.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Aké doplnky výživy sa hodia do redukčnej diéty?

Aké doplnky výživy sa hodia do redukčnej diéty?

Máme tu jar a po jari veľmi rýchlo príde leto a s tým spojené zhadzovanie oblečenia na dovolenkách a kúpaliskách. Niekomu to spôsobí príjemné pocity a iným naopak nočnú moru. Ak máš na sebe viac tuku, ako by sa patrilo, pravdepodobne už je čas začať s redukčnou diétou. Chudnutie nie je rýchly proces a ak chceš schudnúť postupne a zdravo, vyhraď si na toto obdobie dostatok času. V tomto článku si nebudeme hovoriť o tom, ako by si mal znížiť kalorický príjem (o tom sme písali už niekoľko článkov). Povieme si viac o tom, ktoré doplnky výživy sú v tomto období pre teba najdôležitejšie a aká je ich funkcia.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO