loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Zaujal ťa Proviron? Nepodľahni pokušeniu na úkor zdravia!

Zaujal ťa Proviron? Nepodľahni pokušeniu na úkor zdravia!

Vysvetlenie pojmov

24.05.2017

Prečítané: 22128x

Poznáš známe „v zdravom tele zdravý duch“? Podľa tohto sa snažíme riadiť. Zdravý životný štýl sa totiž odrazí na každej jednej stránke tvojho tela. Vypracované svaly, čistá myseľ a večne dobrá nálada. Aj to je výsledok dobrého stravovania a prírodných doplnkov výživy. Práve preto by si sa nemal nechať zlákať Proviron-om – nebezpečnou anabolickou látkou.

Čo je to Proviron a prečo by si sa mu mal vyhnúť?

Proviron patrí k anabolickým steroidom, ktorých predaj je na Slovensku a v mnohých ďalších krajinách striktné zakázaný. A prečo ho teda niektorí bodybuilderi užívajú? Aj za týmto treba hľadať starú dobrú nedočkavosť. Každý chce okamžité výsledky a popritom sa občas pozabudne na zdravý životný štýl.

Proviron je často prehliadaná anabolická látka. Užíva sa preto, lebo ide o perorálnu aktívnu formu DHT (dihydrotestosterón). DHT z Provironu je androgénny hormón. Na rozdiel od testosterónu nespôsobuje zadržiavanie vody. Laicky sa dá povedať, že práve androgénne hormóny robia svaly tvrdými. Rovnako však tvrdé svaly získaš aj z poctivého posilňovania.

Proviron znižuje tvorbu estrogénu

Prostredníctvom DHT sa znižuje viazanie pohlavného hormónu globulínu, ktorá znižuje tvorbu estrogénu. Aj toto je jeden z dôvodov, prečo je u niektorých fitnessákov Proviron obľúbený. Vďaka zníženiu viazania globulínu umožňuje celkovému množstvu testosterónu v tele premeniť sa na testosterón vhodný na tvorbu svalov.

Čím je totiž väzba globulínu vyššia, tým je aj menšie množstvo testosterónu v tele, ktoré môže byť použité na tvorbu svalov. Za iných okolností totiž mužský hormón zostáva akoby „v škrupine“ a nepoužíva sa na to, na čo by sme chceli. Proviron, zjednodušene povedané, dostane viac testosterónu do krvného obehu. A preto ho niektorí užívajú.

To však neznamená, že ti jeho užívanie odporúčame, práveže sme dôrazne proti. Všetky výsledky, ktoré by ti pomohol dosiahnuť, totiž dosiahneš aj s pomocou dobrej stravy a pohybu. Možno to bude trvať o chvíľku dlhšie, ale ten pocit ti za to bude stáť. Navyše, tvoje telo bude zdravé a kondička ti aj dlhšie vydrží.

Proviron sám o sebe príliš nefunguje

Proviron sa používa skôr ako doplnok k iným hormónom, sám o sebe totiž až také markantné účinky neprináša. Najväčšie benefity má práve vtedy, ak sa užíva spolu s ďalšími anabolikami. V každom prípade ide o nebezpečnú látku, ktorá má negatívne účinky. Medzi nich patrí napr. potenciálne zvýšenie tlaku alebo podráždenosť.

Nenechaj sa zlákať Provironom, namotaj sa na zdravý životný štýl a uvidíš, že porastieš.

Autor: Ing. Dennis Fino • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Poznáš synthol? Takto to dopadne, keď sa to s ním preženie

Poznáš synthol? Takto to dopadne, keď sa to s ním preženie

Takmer každý z nás chce dokonalé telo. Pre každého však dokonalosť znamená niečo iné. Jeden chce byť vyrýsovaný, druhý chce mať čo najviac svalovej hmoty a tretí sa uspokojí s obrovským objemom. Všetkých však spája jedno – ani jeden by nemal brať synthol. Umelina na druhú, ktorá ti môže poškodiť zdravie. Čo je to synthol a ako funguje?

Clenbuterolu sa radšej vyhni. Môže ohroziť tvoje zdravie

Clenbuterolu sa radšej vyhni. Môže ohroziť tvoje zdravie

Počul si už o látke clenbuterol? Ak nie, v dnešnom článku sa dozvieš, kto ho môže používať, aké má pozitívne, ale hlavne negatívne účinky. Ide o látku, ktorá je určená na liečenie pacientov s poruchami dýchania, teda na astmu. V posledných rokoch pritom zažila relatívne veľký boom. Pusti sa teda do čítania a zisti viac o clenbuterole!

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO