loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
Tipy na vianočné darčeky pre fitness nadšencov

Tipy na vianočné darčeky pre fitness nadšencov

Doplnky výživy

05.12.2023

Prečítané: 257x

Blížia sa Vianoce a tí, čo už vedia, kto naozaj nosí darčeky môžu mať bolesti z hlavy z toho, že nevedia, čo pre svojich blízkych majú kúpiť. Niekedy je zložité kupovať darčeky, lebo väčšina z nás má všetko potrebné a ťažko odhadnúť, čo by naozaj vyvolalo radosť. Avšak, ak chceš nájsť vhodný darček pre niekoho, kto sa venuje športom, posilňovaniu a zdravému životnému štýlu, uľahčíme ti to. Nič nie je lepšie ako darček, ktorý podporuje ich cestu k silnejšiemu a zdravšiemu ja. Tu je niekoľko nápadov na vianočné darčeky pre fitness nadšencov.

Proteínový šejker či športová fľaša

Pre tých, ktorí sú stále v pohybe, je kombinácia proteínového prášku a šejkra spôsob, ako si udržať svoj bielkovinový príjem. Nakoľko sú šejkre spotrebná vec a časom ich treba obmieňať, určite spravíš radosť vhodným šejkrom alebo športovou fľašou.

Tipy na vianočné darčeky pre fitness nadšencov

Kvalitné rukavice na cvičenie

Rukavice s dobrou oporou pre zápästia a pohodlným gripom sú skvelým darčekom pre tých, ktorí pravidelne navštevujú fitko (alebo chcú po sviatkoch začať s cvičením). Niekomu vyhovujú a niekomu nie, skús teda zistiť vopred, či by boli rukavice vhodným darčekom. Pre toho, kto ich ešte nevyskúšal to môže byť super zmena v cvičení. Rukavice zlepšujú úchop, spevňujú ho a zamedzujú vzniku pľuzgierov. To je vhodné najmä pre ženy, ak nechcú mať z držania činiek a strojov tvrdú kožu na rukách a pľuzgiere pri prstoch.

Smart opasok (hrudný pás) na monitorovanie aktivity

Hrudný pás, často označovaný aj ako smart opasok, je zariadenie navrhnuté na sledovanie a meranie rôznych aspektov fyziologickej aktivity a zdravia používateľa. Tieto pásy sú obzvlášť užitočné pre tých, ktorí sa venujú kardio športom alebo odporovému tréningu. Majú veľké množstvo funkcií, ktoré dokáže využiť nie len pokročilý cvičenec, ale aj začiatočník:

  • srdcový tep: Hrudný pás môže neinvazívne merať srdcový tep, čo poskytuje informácie o intenzite cvičenia
  • spálené kalórie: Na základe srdcového tepu a ďalších parametrov hrudný pás odhaduje množstvo spálených kalórií počas fyzickej aktivity. To môže byť užitočné pre tých, ktorí sledujú svoj energetický príjem a výdaj
  • meranie aktivity: Hrudný pás môže sledovať celkový pohyb a aktívnosť používateľa počas dňa. To zahŕňa kroky, prejdenú vzdialenosť a trvanie fyzickej aktivity
  • synchronizácia s aplikáciami: Väčšina smart opaskov sa môže pripojiť k mobilným aplikáciám, čo umožňuje sledovať svoje údaje, vytvárať tréningové plány a analyzovať svoj pokrok na jednom mieste

Tento darček už stojí viac peňazí (od 50 €), ale je výbornou voľbou pre ľudí, ktorí sa športom venujú pravidelne.

Tipy na vianočné darčeky pre fitness nadšencov

Zdravé fitness dobroty

Balíček s obľúbenými zdravými pochutinami, ako sú energetické tyčinky, orechy a sušené ovocie, je vždy vítaným darčekom. Môžeš ich vybrať podľa ich preferencií a tiež podľa zloženia - či chceš tyčinky primárne s vyšším obsahom bielkovín a nízkym obsahom cukru alebo tyčinky, ktoré sú náhradou klasických menej zdravých tyčiniek - napr. M&M's, Mars, Bounty či Snickers.

Foam roller

Foam roller, známy aj ako valček na masáž a cvičenie, je vynikajúcim darčekom pre zlepšenie regenerácie a uvoľnenie stuhnutých svalov. Tento jednoduchý nástroj má mnoho výhod a môže byť využitý na rôzne spôsoby. Je vhodný najmä na:

  • masáž svalov: foam roller je skvelý na samomasáž svalov. Dá sa využiť na valčekovanie konkrétnych svalových skupín, čím pomáha uvoľniť napätie a znižovať svalovú bolesť
  • zlepšenie flexibility: používanie foam rollera môže prispieť k zvýšeniu pružnosti svalov tým, že uvoľňuje svalové a fasciálne tkanivá. To môže byť obzvlášť užitočné pred tréningom na zlepšenie pohyblivosti
  • prevencia zranení: pravidelné cvičenie s foam rollerom môže pomôcť prevencii svalových poranení tým, že zlepšuje krvný obeh, uvoľňuje svaly a znižuje stuhnutie

Proteínový prášok

Kvalitný proteín je potrebný vždy a nikdy ho nie je dosť. Nakoľko sa relatívne rýchlo míňa, určite každý športovec ocení, ak dostane novú dávku bielkovín. Ak chceš darovať niečo “lepšie ako bežný proteín”, siahni po kvalitných značkových proteínoch. Áno, sú drahšie, ale sú aj lepšie a chutnejšie a druhá strana to určite ocení.

Tipy na vianočné darčeky pre fitness nadšencov

Poukaz na masáž či saunu

Pre športovca, ktorý už má všetko potrebné je ťažké niečo vymyslieť. Našťastie, stále je tu výborná možnosť, ktorú každý veľmi ocení - vouchery. Možností je naozaj veľa a určite každá bude bodovať. Môžeš vybrať poukaz na masáže, saunu či kryokomoru. Všetky možnosti sú veľmi dobrou voľbou a potešia každého športovca.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

7 spôsobov, ako zvýšiť svoju bežeckú vytrvalosť

7 spôsobov, ako zvýšiť svoju bežeckú vytrvalosť

Či už si skúsený maratónec, alebo začiatočník, ktorý chce zlepšiť svoju bežeckú vytrvalosť, existujú rôzne stratégie, ktoré môžeš použiť na zlepšenie svojho výkonu. Zvyšovanie bežeckej vytrvalosti zahŕňa kombináciu kvalitného a plánovaného tréningu, správnej výživy, primeranej regenerácie a správneho mindsetu. V tomto článku sa budeme venovať siedmim účinným spôsobom, ako zvýšiť bežeckú vytrvalosť a posunúť tvoju kondíciu na vyššiu úroveň.

Ako ostať aktívny aj počas chladnejších mesiacov

Ako ostať aktívny aj počas chladnejších mesiacov

Keď sa dni skracujú a teplota klesá, môže to zvádzať k tomu, aby si sa v zimných mesiacoch uložil k zimnému spánku a nechal svoju fyzickú aktivitu na vedľajšej koľaji. Udržiavanie aktívneho životného štýlu počas chladného obdobia je však prospešné nielen pre tvoje fyzické zdravie, ale môže tiež zlepšiť náladu a zvýšiť hladinu energie. V tomto článku sa budeme zaoberať spôsobmi, ako zostať aktívny počas zimy, pričom sa zameriame na silový tréning v posilňovni aj na vonkajšie športy, ako je beh, bicyklovanie a chôdza.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO