loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Starostlivosť o suchú pokožku v zime

Zdravie a krása

20.02.2015

Prečítané: 2013x

Suchá pleť v zime môže byť bolestivá, a to doslova! Existuje veľa potravín a  tipov, ktoré môžu pomôcť zmierniť vysušenie pokožky, ale čo tak vyskúšať niečo jednoduchšie? Pozrite sa na tieto prírodné prostriedky, ktoré udržia vašu pleť vláčnu a hydratovanú po celú zimnú sezónu.

Pasta z vaječného žĺtka

  • 1 vaječný žĺtok
  • 1 čajová lyžička sušeného mlieka
  • 1 čajová lyžička medu

Určite máte nejaké vajcia v chladničke! Zmiešajte jeden žĺtok s jednou lyžičkou sušeného mlieka a čajovou lyžičkou medu a natrite si touto pastou všetky suché oblasti na vašom tele. Nechajte pôsobiť 20 minút a opláchnite teplou vodou.

Extra panenský olivový olej

Už pár kvapiek panenského olivového oleja vám poskytne láskyplnú starostlivosť pre suchú pokožku. Stačí natrieť malým množstvom na akékoľvek miesto na tele, ktorá potrebuje trochu pozornosti v zimnom období. Tiež funguje skvele pri svrbení a odlupovaní pokožky. A čo ste možno netušili extra panenský olivový olej vám pomôže odstrániť make-up!

Uhorková maska

Vieme, že plátky uhorky sú skvelé pre odstránenie tmavých kruhov pod očami, ale že dokáže zmierneniť suchú pokožku? Použite jednu uhorku, roztlačte a urobte z nej pastu, ktorú aplikujete na tvár. Nechajte pôsobiť túto masku po dobu 30 minút a budete cítiť tú sviežosť, ktorú zanechá na vašej tvári. Nielen, že to hydratuje pokožku, ale tiež rozjasní vašu pleť!

Avokádová maska

  • polovičku avokáda
  • 1 čajovú lyžičku extra panenského olivového oleja
  • 1 čajovú lyžičku medu

Vytvorte si spa skrášľujúci salón v pohodlí vášho domova s upokojujúcou avokádovou maskou. Použite polovičku avokáda a zmiešajte s lyžičkou extra panenského olivového oleja. Pre extra suchú pokožku pridajte lyžicu medu. Naneste na celú tvár, nechajte pôsobiť 15 až 20 minút a opláchnite.

Maska z bieleho gréckeho jogurtu

  • polovicu tégliku bieleho jogurtu
  • 3 polievkové lyžice papája (pyré)

Biely jogurt vylieči pleť mávnutím čarovného prútika, odstráni šupinatú pokožku! Aplikujte jogurt priamo na pokožku a nechajte 10 až 20 minút, v závislosti od závažnosti vysušenia vašej pokožky. Pre zintenzívnenie masky zmiešajte polovicu tégliku jogurtu s tromi polievkovými lyžicami papája (pyré) a aplikujte na akékoľvek suchom postihnuté miesto na tele.

A čo je nadôležitejšie netreba zabúdať na hydratovanie zvnútra! Na suchú pokožku priaznivo pôsobí kamilkový, mätový alebo púpavový čaj. 

Autor: Ing. Monika Petrovčinová • Foto: Dreamstime.com
Vhodné doplnky výživy pre krajšiu pleť, vlasy a nechty
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO