loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
5 dôvodov, prečo by ste mali spávať nahí

5 dôvodov, prečo by ste mali spávať nahí

Zdravie a krása

09.03.2015

Prečítané: 29349x

Zahoďte pyžamo, stavte radšej na Adamovo a Evine rúcho a vyspite sa do mlado vyzerajúcej, krajšej pleti a ďalších zdravotných výhod. Experti tvrdia, aký je spánok bez oblečenia pre nás nesmierne prospešný. Tak poďme sa pozrieť na dôvody, ktoré by Vás mali presvedčiť o tom, aby ste spávali bez oblečenia.

5 dôvodov, prečo by ste mali spávať nahí:

1. Budete mať lepší a hlbší spánok

Väčšina ľudí má rado v noci teplo, no v skutočnosti je veľmi dôležité spať v chladnejšom prostredí, hovorí Lisa Shives, MD: „telesná teplota Vášho tela počas spánku postupne klesá, čo je pre telo prirodzené, takže nadmerná teplota a spánok v pyžame a v ťažkých hrubých perinách môže narušiť spánok“. Pokiaľ spíte nahí, môžete si takto pomôcť Vášmu telu udržať chladnejšiu teplotu počas spánku.

2. Budete vyzerať mladší a krajší

Pojem „vyspať sa do krásy“ nie je žiaden mýtus! Nadmerné teplo v noci narušuje správnu tvorbu melatonínu a rastového hormónu, ktoré sú hlavné hormóny proti starnutiu. Spanie v úplnej tme stimuluje uvoľňovanie melatonínu, ktorý ochladzuje telo, a následne sa uvoľňuje rastový hormón. Tieto hormóny budú lepšie fungovať pri nižších teplotách a umožnia telu regenerovať vlasy a pokožku. Hlboký a osviežujúci spánok môže dokonca zvýšiť športový výkon s uvoľňovaním rastového hormónu.

3. Podporíte chudnutie

Dobrý spánok je najlepší spôsob, ako bojovať proti stresu, ktorý spôsobuje brušný tuk. Výroba rastového hormónu počas spánku sa zvyšuje, zároveň kortizol - stresový hormón klesá. Toto udrží pod kontrolou Vašu energiu a hlad počas dňa. Pokiaľ je Váš spánok narušený, ráno po prebudení bude kortizol v tele na príliš vysokej úrovni a bude viac pravdepodobné, že počas dňa budete mať chuť na sladké a nezdravé potraviny s chuťou prejedať sa nimi. Takže nahý spánok = spaľovanie tukov.

4. Budete mať lepší pohlavný život

Spať nahý so svojim partnerom, môže pomôcť stimulovať uvoľňovanie hormónu lásky - oxytocínu. Dotyk pokožky s pokožkou partnera, zvýši chemické reakcie a organizmu, pričom pôsobí proti stresu a depresii tým, že zaháňa účinky kortizolu a krvného tlaku. Spánok bez oblečenie podporuje fyzickú a emocionálnu intimitu medzi partnermi, čo vedie k šťastnejším vzťahom. 

5. Dámy: ochránite svoju vagínu

Pokiaľ ide o našu intímnu oblasť, je vždy lepšie byť v bezpečí, ako neskôr ľutovať. Mnoho žien vyjadrilo obavy pri otázke spánku bez oblečenia, a jeho vplyvu na vagínu považovali za nehygienické. Baktériám sa výborne darí vo vlhkom a teplom prostredí, a to najmä u žien náchylných na vaginálne infekcie. Ak by žena spávala nahá, znížila by sa schopnosť týchto vždy prítomných baktérií premôcť v normálne vaginálne prostredie.

U mužov bolo zistené, že nahý spánok zvyšuje plodnosť tým, že udržuje semenníky pri primeranej teplote. To môže tiež udržiavať kvalitu spermií a dobrú hladinu testosterónu v tele.

Tip Proteínu:

Spanie v úplnej tme stimuluje uvoľňovanie melatonínu, ktorý ochladzuje telo, a následne sa uvoľňuje rastový hormón. Preto je najlepšie spať pri úplnej tme a bez akejkoľvek techniky v izbe (mobilné telefóny, tablety atď.), pretože uvoľňovanie spánkového hormónu sa narúša svetlom. Pokiaľ je to možné, spite pri otvorenom okne – čerstvý vzduch zlepšuje kvalitu spánku a navodzuje pocit pokoja a sviežosti. Keď nemôžete spávať pri otvorenom okne, aspoň si pred spánkom dobre vyvetrajte v izbe.

Autor: Ing. Monika Petrovčinová • Foto: Dreamstime.com
Kvalitné doplnky výživy pre lepší spánok
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Tipy pre zlepšenie pohlavného života. Časť II.

Tipy pre zlepšenie pohlavného života. Časť II.

Už v minulom článku sme spomínali, že veľa mužov potrebuje zlepšiť ich intímny „drive“, aby sa konečne cítili ako „alfa samci“, uviedli sme vám niekoľko tipov pre zlepšenie vášho testosterónu, aby ste nepotešili, len seba, ale takisto aj svoju polovičku.

Trpíte insomniou? Chcete zlepšiť spánok? Čítajte!

Trpíte insomniou? Chcete zlepšiť spánok? Čítajte!

Každodenný zhon spojený s úzkosťami, nedostatočná výživa a absencia fyzickej aktivity sa odzrkadľuje postupne aj na našom spánku. Ak chcete byť dostatočne oddýchnutý, skvele odpočinutý, tak Vám nižšie poskytujeme vzorec, resp. recept na zelenú „šťavu“, ktorá Vám pomôže pri Vašej nespavosti.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO