loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Trpíte insomniou? Chcete zlepšiť spánok? Čítajte!

Trpíte insomniou? Chcete zlepšiť spánok? Čítajte!

Stravovanie

06.02.2015

Prečítané: 7651x

Každodenný zhon spojený s úzkosťami, nedostatočná výživa a absencia fyzickej aktivity sa odzrkadľuje postupne aj na našom spánku. Ak chcete byť dostatočne oddýchnutý, skvele odpočinutý, tak Vám nižšie poskytujeme vzorec, resp. recept na zelenú „šťavu“, ktorá Vám pomôže pri Vašej nespavosti.

Potrebné ingrediencie

  • 1 zelená šalátová uhorka
  • 1 jablko
  • 1 citrón
  • 9 ks špargle
  • 1 ks koreň zázvoru
  • 2 stonky zeleru

Príprava

V prvom rade si urobte vo vriacej vode šparglu (5min.). Pokrájajte uhorku, jablko, citrón na kúsky. Pokrájané kúsky, špargľu, zázvor a zeler dajte do mixéra a všetko dôkladne premixujte.

Dôležité je tento nápoj piť po obede. Povedzme 30 min. po jedle.

Špargľa – 93% zo špargle tvorí voda, ktorá celkovo priaznivo pôsobí na celkovú pohodu tela a zdravia. Okrem toho, že je špargľa bohatá na vitamíny A, C, K a E, je neuveriteľne bohatá na vlákninu. Navyše taktiež obsahuje vysoké množstvo kyseliny listovej, ktorá pôsobí na telo upokojujúco.

Zeler – Minerály a esenciálne oleje v zelerovej šťave majú vplyv na zmyslový systém, ktorý taktiež slúži na boj proti poruchám nespavosti.

Zázvor – Okrem toho, že je zázvor známy svojimi vlastnosťami na detoxikáciu tela, je taktiež dosť silné diuretikum a taktiež ma upokojujúce účinky, čiže vám pomôže lepšie si oddýchnuť.

Šalátová uhorka – Tu sa už jedná o najviac populárnu zeleninu, ktorá odbúrava stres z pokožky, určite vám sú známe kolieska na očiach žien, alebo masky práve z tejto zeleniny. Uhorka ešte aj ukľudňuje telo a posilňuje celkovú pohodu a dobrý spánok.

Vyskúšajte aj Vy túto fenomenálnu zelenú "šťavu" a napíšte nám, či problémy so spánkom ste nadobro zažehnali.

Autor: Ing. Radoslav Filip • Foto: Dreamstime.com
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

5 dôvodov, prečo by ste mali spávať nahí

5 dôvodov, prečo by ste mali spávať nahí

Zahoďte pyžamo, stavte radšej na Adamovo a Evine rúcho a vyspite sa do mlado vyzerajúcej, krajšej pleti a ďalších zdravotných výhod. Experti tvrdia, aký je spánok bez oblečenia pre nás nesmierne prospešný. Tak poďme sa pozrieť na dôvody, ktoré by Vás mali presvedčiť o tom, aby ste spávali bez oblečenia.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO