loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Hazard so zdravím: Synthol môže spôsobiť amputáciu končatín či smrť

Hazard so zdravím: Synthol môže spôsobiť amputáciu končatín či smrť

Iné

28.02.2019

Prečítané: 2571x

Kulturistika je šport, ktorého základom je symetrický rozvoj svalových partií. Ako vieš, nefunguje to tak, že všetky partie by ti rástli rovnako. Niektoré rastú stále rovnako a relatívne rýchlo a iné oveľa pomalšie, čo môže spôsobiť asymetriu postavy. Ak už nepomáha nič iné, niektorí ľudia siahajú po synthole.

Čo je to synthol?

Synthol je olej, ktorý spôsobuje optické zväčšenie partie, do ktorej je vpichovaný. Využíva sa najmä na zväčšenie zaostávajúcich partií, ako napr. bicepsy, tricepsy, ramená a lýtka. Jeho použitie je ale neobmedzené, dá sa používať aj na zväčšenie hrudníka či svalov chrbta. Jeho účinok je čisto optický. Svaly, do ktorých sa dostane synthol nijakým spôsobom nezosilnejú. Takýto človek len vyzerá byť veľký, ale nemá silu odpovedajúcu veľkosti jeho svalov.

Mnoho ľudí si myslí, že synthol je steroid, ale nie je to pravda. Synthol je tvorený z 85 % olejom, 7,5 % lidokaínom a 7,5 % alkoholom. Lidokaín slúži na zmiernenie bolesti a alkohol ako dezinfekcia.

Synthol sa dá užívať dvoma spôsobmi. Prvý je taký, kedy je užívaný v malých dávkach rovnomerne a počas regulérneho cvičenia. Vtedy nie je zväčšenie svalov také evidentné a svaly nevyzerajú len ako mäkký nafúknutý balón. Dokonca sa dá povedať, že v malých množstvách to nemusí vyzerať zle a laické oko si užívanie syntholu ani nemusí všimnúť. Opakom je druhý spôsob, kedy si najmä mladí chlapci začnú pichať jednorazovo veľké množstvá syntholu len do niektorých svalových partií ako napr. biceps a triceps, pričom vôbec necvičia a ani si neaplikujú synthol do iných partií. Výsledok je hrozný až odpudzujúci. O symetrii ani nemôže byť reč.

Svaly naplnené syntholom.

Gregg Valentino

Najznámejším človekom, ktorý začal s aplikáciou syntholu je Gregg Valentino, inak známy aj ako človek s najväčšími bicepsami na svete. Keď sa ho v jednom dokumentárnom filme pýtali na to, či sa mu páči to, ako teraz vyzerá, sám povedal, že nie. Pozri sa na jeho fotografie. Na jednej je porovnanie jeho tela pred užívaním syntholu a druhé po mnohých aplikáciách. Je zrejmé, na ktorej fotke vyzerá lepšie.

Gregg začal s cvičením a následne aj s aplikáciou syntholu preto, lebo trpel napoleonským komplexom. Pri svojej výške 168 cm si pripadal veľmi malý a preto chcel byť aspoň poriadne veľký a široký. Časom táto jeho obsesia prerástla až do toho, čo vidíš na fotkách.

Gregg Valentino.

Bostin Loyd

Novodobým propagátorom syntholu je Bostin Loyd. Jeho postup nie je štandardný a ani rozumný. Veľmi skoro začal so steroidmi a taktiež so syntholom, ktorý aplikuje v malých dávkach do viacerých telesných partií. Je to jeden z tých príkladov, kedy aplikácia syntholu až tak nebije do očí a laik by si pravdepodobne ani nič nevšimol. Stredná fotografia zachytáva jeho neskutočnú premenu, ktorú dosiahol za jeden rok.

Bostin Loyd.

Aké sú riziká ?

Ak chceš vidieť, ako často končia tí, ktorí extrémnym spôsobom dávkujú túto látku do tela, daj si na Instagrame vyhľadávať hashtag synthol. Upozornenie – daj si pre istotu pod seba vedro, je to naozaj nechutné. Pre extrémistov existujú aj videá na Youtube, na ktorých sa dozvieš detaily.

Existuje mnoho prípadov, kedy si ľudia bez štipky rozumu pichali do svojho tela obrovské množstvo syntholu. To sa časom zvrtlo a došlo k infekcii a nutnej hospitalizácii v nemocnici. Postup záchrany takejto končatiny si tam vieš pozrieť, ale nie je to pre slabé povahy. Všetok synthol sa musí odobrať a na tele ostávajú obrovské jazvy. V hraničných prípadoch je nutné tieto končatiny amputovať.

Častým problémom sú tiež lokálne infekcie, v ktorých sa tvorí hnis. Ten je potrebné celý dostať z tela preč. Taktiež dochádza ku tvorbe jaziev, ktoré potom obmedzujú prísun živín do svalu.

Prečo to niekto vôbec robí?

Celý tento nápad so syntholom je šialený. Namiesto poriadneho cvičenia si zoberieš ihlu, natiahneš do nej toľko oleja, koľko sa ti páči. Synthol aplikuješ do svalu, ktorý chceš zväčšiť a voilà, máš nové a väčšie svaly! Načo sa hodiny namakať vo fitku, keď „lepší“ výsledok spravíš za dve minúty s olejom a ihlou? Tieto predstavy sú utopické a ako vidíš na fotkách užívateľov syntholu, takto to nefunguje. “Svaly v ihle” ešte nikto nevymyslel a iná cesta ako fitko a kvalitná strava neexistuje. Okrem toho, ak by aj niečo takéto existovalo, malo by to zmysel? Nie každý chce hneď vyzerať ako idol z obálky fitness časopisu a mnohých oveľa viac baví tá cesta za touto postavou cez tvrdé a ťažké tréningy a odriekanie pri stravovaní. A nezabúdajme ani na to, že jedným z najhlavnejších cieľov, prečo ľudia cvičia je zdravie, dosiahnutie dlhovekosti a zvýšenie kvality života vo vyššom veku. A to je presný opak toho, čo reprezentuje v tomto fitness svete synthol.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako ovplyvní fajčenie marihuany tvoj športový výkon?

Ako ovplyvní fajčenie marihuany tvoj športový výkon?

Marihuana, slangovo prezývaná najmä ako „tráva“ je veľmi rozšírená droga s psychoaktívnymi vlastnosťami. Dá sa povedať, že stále viac a viac krajín ju akceptuje a zmierňujú tresty za jej prechovávanie a užívanie, či dokonca povoľujú držanie tejto drogy a jej pestovanie pre vlastné účely.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO