loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Ako urýchliť rast svalov pri stagnácii?

Ako urýchliť rast svalov pri stagnácii?

Tréning

14.06.2017

Prečítané: 17432x

Stagnácia rastu svalov nemusí byť vôbec tvoja chyba. Môžeš rok bez prestávok cvičiť a neustále rásť. Jedného dňa však môže prísť moment, kedy sa rast svalov zastaví a ty nebudeš vedieť, čo si spravil zle. Tvoje telo nie je stroj a nefunguje stále rovnako, také veci sa prosto stávajú. Existuje však zopár možností, ktoré môžeš spraviť, aby si rast obnovil.

Prečo sa rast svalov zastaví?

Toto je naozaj veľmi individuálne a u každého iné. Medzi potenciálne dôvody tvojej stagnácie môže patriť viacero faktorov, ktoré si hneď objasníme.

Zlé stravovanie vedie k zastaveniu rastu svalov

Keď prijímaš toľko výživy, koľko tvoje telo spotrebuje na bežné fungovanie, nemá z čoho budovať svaly. Preto prijímaj vždy dostatok stravy, aby telo malo z čoho rásť. Nejedz napr. iba bielkoviny. Vždy sa snaž príjem potravy vyvažovať a jedz dostatok sacharidov, bielkovín a tukov.

Rast svalov môže zastaviť aj prílišné cvičenie

To, že budeš každý deň makať ako blázon, nemusí znamenať, že sa z teba o dva roky stane Hulk. To isté platí o príliš dlhých tréningoch, ktoré sú kontraproduktívne (vyplavuje sa ti antistresový hormón kortizol, ktorý pôsobí negatívne na rast svalov). Nechaj svoje svaly oddýchnuť a cvič hodinku, nie 3 hodiny.

Zmeň cviky a zlepši rast svalov

Obmieňaj svoje cviky každý mesiac a uvidíš, že výsledky budú lepšie. Tvoje telo si totiž počas dlhých nemenných tréningov navykne na daný pohyb a nerastie. Prekvap ho novými cvikmi, čím si zabezpečíš kontinuálny rast svalov. Tvoje telo si tak ľahko nezvykne, keď budeš cviky každý mesiac meniť.

Nastav si svoje ciele a namotivuj sa

Bez tohto zrejme neporastieš. Ak totiž vynecháš jeden tréning z troch, povieš si, že „tento týždeň si dáš iba dva“. Chyba: sústreď sa na plnenie tvojich cieľov a nenechaj sa vyviesť z rovnováhy. Disciplína je jednou zo základných vlastností. Pokojne k fitnessu pridaj aj kardio tréningy, ako je napr. beh alebo iné športy.

Nezabudni na kvalitné doplnky výživy

Tie sú veľmi dobrými pomocníkmi najmä vtedy, keď nemáš čas alebo kapacitu stále prijímať kopec bielkovinovej potravy. Proteínové doplnky, gainery na rast svalov, ale aj množstvo iných – všetky sú pripravené pomôcť ti. Samozrejme, nič nie je dobré preháňať, odporúčame ti teda sledovať si mieru. Ale kto by sa na leto nepotešil zlepšeným výsledkom v posilke?

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Kulturisti zlatej éry – Franco Columbu #2

Kulturisti zlatej éry – Franco Columbu #2

Franco Columbu patrí rovnako ako Arnold Schwarzenegger k najznámejším predstaviteľom zlatej éry kulturistiky. Aj napriek tomu, že väčšinu svojej kariéry prežil po boku Arnolda, nikdy sa nestal takým mainstreamovým idolom ako on a nikdy nezískal toľko titulov Mr. Olympia ako Arnie.

Poznáš synthol? Takto to dopadne, keď sa to s ním preženie

Poznáš synthol? Takto to dopadne, keď sa to s ním preženie

Takmer každý z nás chce dokonalé telo. Pre každého však dokonalosť znamená niečo iné. Jeden chce byť vyrýsovaný, druhý chce mať čo najviac svalovej hmoty a tretí sa uspokojí s obrovským objemom. Všetkých však spája jedno – ani jeden by nemal brať synthol. Umelina na druhú, ktorá ti môže poškodiť zdravie. Čo je to synthol a ako funguje?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO