loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
5 tipov ako zvýšiť testosterón u muža aj u ženy

5 tipov ako zvýšiť testosterón u muža aj u ženy

Iné

09.09.2015

Prečítané: 7064x

Zlepší vám náladu, zrýchli váš metabolizmus ba dokonca vzbudí vaše sexuálne chute. Testosterón už dávno nie je len hormón, ktorý podporuje mužskú sexualitu a prostriedok aby sa z chlapca stal v puberte muž. Bez ohľadu na vek a pohlavie, testosterón pozitívne pôsobí na budovanie svalovej hmoty a chudnutie.

Vyrovnaná hladina testosterónu môže byť kľúčom k vašej vysnívanej postave, prívalu energie a vitalite. Ide o zásadný hormón pre vaše celkové zdravie a vnútornú pohodu. Optimálna hladina testosterónu v tele však nemusí ešte znamenať dokonale vyrysované svaly a telo, ide skôr  o spoluprácu s ďalšími dôležitými látkami ako sú kortizol a inzulín. Zlé stravovacie návyky s každodenným stresom majú za následok extrémne vylučovanie inzulínu a vysoké hladiny stresového kortizolu, zasahujúce do života čoraz širšieho obyvateľstva, ktoré potom priberá, stresuje sa a chorľavie.

Tadiaľ však cesta nevedie.

Pre budovanie svalovej hmoty a chudnutie je psychická pohoda a vyrovnanosť najdôležitejším faktorom k dosiahnutiu úspechu. Úroveň šťastia je okrem psychologických faktorov závislá práve na pocitoch, energii a sile, ktoré máme počas dňa dostatok či naopak. Ak je vaša energia nulová, nezmyselne vašu myseľ prepadávajú návaly nervozity a stresu, ktoré zajedáte veľkými nepravidelnými porciami jedla. Takto nemôžete dosahovať vnútorný pokoj a radosť z práce, celkového života či ďalších, nových aktivít je preč.

V čom tkvie úspech?

Je super, že v súčasnosti existuje ešte pár ľudí s motiváciou, ktorí sa rozhodnú konať dobre svojmu telu a najmä samému sebe. Nenechávajú nič na náhodu, pracujú na svojej kondícii, sú otvorení novým možnostiam, radi sa učia, experimentujú, na nič nefrflú a následne vedia na základe svojich získaných poznatkov a úspechov aplikovať rady, tipy a odporúčania, pre nováčikov. Ako teda zvýšiť testosterón u mužov a žien?

V podstate je to veľmi jednoduché. Je potrebné zmeniť svoje stravovacie návyky a celkový životný štýl. Pravidelná strava, viac zeleniny, ovocia, čajov, viac pohybu a samozrejme menej stresu. Aj napriek tomu, že je doba uponáhľaná a ženieme sa za vecami, ktoré nie vždy potrebujeme, mali by sme sa chrániť od stresu nie len keď chceme nabrať svalovú hmotu a spáliť tuky.

Ak sa naučíte byť odolným voči stresu, poďakuje sa vám nielen vaša fyzička, ale aj vaša psychika. Po týždni uvidíte prvé výsledky. Ide len o správnu aplikáciu fyzickej aktivity a správne načasovaných zvykov. Bez úprimnosti však nič nefunguje, a preto je potrebné nastaviť si reálne zrkadlo.

#1 – Životospráva

Správne zvolenou stravou začína všetko, dobrý pracovný výkon, veľké svaly, chudé boky alebo sixpack na bruchu. Zabudnite preto na cukor, pšenicu či prázdne kalórie, ktoré vášmu telu skôr priťažia než pomôžu. Ak sa zvýši hladina inzulínu vo vašom tele, potlačíte produkciu testosterónu, čím sa zastaví schopnosť využitia tukov ako zdroja energie. A to práve nechceme. Pre vás je dôležité zmeniť zloženie vašej stravy v prospech najkvalitnejších proteínov a zdravých tukov.

Ak chcete vo vašom tele zvýšiť hladinu testosterónu, vhodné je konzumovať jedlá, ktoré majú optimálnu hladinu vysokokvalitných proteínov ako napríklad: losos, hovädzie mäso, či pečeň v kombinácií s koreňovou alebo listovou zeleninou, ktorá je bohatá na minerálne látky a vitamíny, akým sú napríklad špenát, petržlen či fazuľa alebo šošovica.

#2 – Dostatok fyzickej aktivity (a sexu)

Trénuj, trénuj, a zasa trénuj. Avšak, nie je tréning ako tréning. Pre dosiahnutie svojich vysnívaných cieľov je dôležité zvoliť si správnu formu fyzickej aktivity. Ak naozaj chcete vyzerať a cítiť sa lepšie, zmeniť svoj vzhľad, vyberte si správnu kombináciu silového a kardio tréningu. Najlepšie pod dohľadom trénera, ktorý bude zodpovedne dozerať na správne vykonávanie cvikov, či na vašu fyzickú formu.

Cviky, ktoré zapájajú viacero svalových partií ako kľuky, drepy či angličáky sú tou najlepšou a najefektívnejšou formou k stimulovaniu hormónov, rastu svalov a páleniu tukov.  Sex ako taký nepôsobí priaznivo len na našu psychiku, ale aj na našu kondíciu, priaznivo vplýva aj na vyplavovanie a obnovovanie testosterónu.

#3 – Správna suplementácia a vitamíny

Pri naberaní kvalitnej svalovej hmoty či chudnutí záleží na minerálnych látkach a vitamínoch, ktoré majú vplyv na tvorbu anabolických hormónov. Najmä vitamín D, magnézium a zinok sú fantastickou trojkou, ktorých účinky sa dostavia v krátkom čase.

Mnoho ľudí má v súčasnosti problém udržať v tele tieto tri minerálne látky v rovnováhe. Tým pádom, systém prestáva fungovať tak, ako chceme respektíve ako by správne mal. Ak si tento trojitý štandard udržíte, nárast testosterónu sa môže zvýšiť až o 20 %.

Pomôct dokážu aj doplnky výživy na zvýšenie hladiny testosterónu, ktoré doplnia vášmu telu potrebné látky pre nárast jeho produkcie vo vašom tele. Najpoužívanejším suplementom práve pre zvýšenie tohto hormónu je Tribulus Terrestris alebo rôzne steroly či náhrady steroidov.

Ak chcete svoj hormón prebudiť prírodnými látkami, zastavte sa v obchode s bylinkami a vypýtajte si kotvičník zemný. Silný koreň rastliny vám zvýši hladinu testosterónu v tele, pričom priaznivo pôsobí na močové cesty a činnosť prostaty.

#4 – No Stress

Aj napriek tomu, že je to v súčasnosti asi veľmi náročné popri práci, rodinných starostiach a nechuťou riešiť akékoľvek spoločenské či politické problémy, nemusíte sa trápiť a navštevovať zbytočne psychológov či psychiatrov. Doprajte si čas sami pre seba. Vyložte si nohy, prečítajte si dobrú knihu alebo si pozrite film. Zabezpečte svojmu telu každý deň dostatok svetla, čím prijmete kvalitný prírodný vitamín D, čo je rovnak jeden zo spôbov, ako zvýšiť testosterón u muža aj u ženy.

Doprajte si každú noc minimálne 7 hodinový kvalitný spánok. K výbornému odbúravaniu stresu a nervozity je práve fyzická aktivita, prostredníctvom ktorej si prečistíte hlavu. Po športovej aktivite je potrebné dodržať pokoj, regeneráciu či meditovanie. Koľko z vás však po výkone uprednostní pivo a párty?

#5 – Pozor na alkohol a umeliny

Ak ste po kvalitnom tréningu šli radšej žúrovať než oddychovať, niet divu že vaše „kocky na bruchu“ a „veľký chrbát“ stále neuzreli svetlo sveta. Svaly potrebujú po tréningu regeneráciu a pokoj. Ak vás priatelia zlomili na pár pív, čo sa neskôr premenilo na pár poldecákov, či fliaš, myslite na to, že pri zvýšenom príjme alkoholu, dochádza k jeho premene na estrogén.

Rovnako si vyberajte aj kvalitnú prírodnú kozmetiku, ktorá obsahuje olivový či kokosový olej. Jedlo si neohrievajte v mikrovlnnej rúre, ktorá má negatívne vplyvy nie len na vašu potravu, ale aj na vás samotného.

Zvýšená hladina testosterónu má odlišné vplyvy na pohlavia. Zatiaľ čo u mužov je zvýšená hladina pozorovateľná na jeho sexuálnom apetíte, pri žene s vysokou hladinou testosterónu by tento apetít opadol ako cencúľ pri odmäku. Pozitívne vplýva na obe pohlavia, avšak v rôznych množstvách.

Autor: Mgr. Simona Šoóšová • Foto: Ed Schipul, Flickr
Vyskúšajte prípravky na zvýšenie hladiny testosterónu.
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ranný tréning potláča chuť do jedla a zvyšuje energiu

Ranný tréning potláča chuť do jedla a zvyšuje energiu

Celkom určite ste už počuli, alebo viete, že cvičenie a pravidelné tréningy znižujú stres a zvyšujú energiu. Takisto aj profesionálni cvičenci niekedy potrebujú iný spôsob zintenzívnenia energie popri tréningu. Keď začnete deň tréningom, môžete sa vystriehnuť chuti do jedla.

Čo je Tribulus terrestris

Čo je Tribulus terrestris

Tribulus terestris je úžasná rastlina. Okrem toho, že podporou tvorby testosterónu pomáha športovcom dosahovať lepšie výkony, jeho účinky ocenia všetci, ktorí si chcú zlepšiť svoj sexuálny život a potenciu (ženy rovnako, ako muži).

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO