loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Čo je Tribulus terrestris

Vysvetlenie pojmov

09.12.2014

Prečítané: 29390x

Tribulus terestris je úžasná rastlina. Okrem toho, že podporou tvorby testosterónu pomáha športovcom dosahovať lepšie výkony, jeho účinky ocenia všetci, ktorí si chcú zlepšiť svoj sexuálny život a potenciu (ženy rovnako, ako muži).

História a blahodárne účinky Tribulusu terrestrisu

Tribulus Terrestris je rastlina (vínna réva), ktorá rastie v miernych a tropických oblastiach v Spojených štátoch, Mexiku, vo východnej Európe, Indii a Číne. Túto rastlinu objavili liečitelia zo starej Číny, Indie a Mezopotámie. V Indii a Číne používali Tribulus pri nádorových, kardiovaskulárnych ochoreniach, bolestiach hlavy a na celkové posilnenie organizmu.

V Turecku bol žiadaným pri liečbe koliky a srdcovo-cievnych ochorení. Románske národy objavili účinky Tribulusu pred viac ako 1000 rokmi, pričom jeho účinky používali najmä na zvýšenie sexuálnej výkonnosti a neplodnosti u mužov i žien.

Prvé vedecké a klinické pokusy začali bulharskí vedci v roku 1982. Výskumy boli rozšírené o skúmanie účinkov u bulharských vzpieračov a zápasníkov, ktorí vďaka tejto rastline boli schopní zvyšovať svoj športový výkon, a tým prekonali svojich súperov na Olympijských hrách v Moskve.

Čo dokáže Tribulus?

Výskumy ukázali, že Tribulus zvyšuje hladinu testosterónu až o 30-50% v rámci normálnych fyziologických hodnôt. Z toho vyplýva, že Tribulus je zodpovedný za nárast svalovej hmoty, zlepšuje telesnú výkonnosť a odstraňuje únavy pri pretrénovaní.

Obľúbeným je najmä pri "rysovaní" svalov kulturistov, kde znižuje riziko straty svalstva pri nižšom kalorickom príjme.

Tribulus terrestris má priaznivé účinky nielen v posilňovaní, ale aj v iných oblastiach života. Výťažok z tejto rastliny a jej vplyv na organizmus ocenia najmä starší muži, u ktorých je produkcia testosterónu nižšia ako v mladšom veku. Taktiež pomáha v boji proti únave, spomaľuje starnutie nehovoriac o celkovom úžitku pre imunitný systém.

Ďalšou jedinečnou oblasťou použitia Tribulusu terrestris je jeho priaznivý účinok na sexuálnu výkonnosť (uvoľňuje hladkú svalovinu ciev a podporuje prekrvenie corpus cavernosum), kvalitu spermíí a plodnosť. Už po 30 dňoch užívania sa signifikantne zvyšuje počet spermií a ich pohyblivosť. Tu je potrebné upriamiť pozornosť na rozdielne obsahové látky (a tým aj rozdielny účinok) rastlín z rôznych lokalít.

Dávkovanie Tribulusu

Odporúčaná denná dávka je 750-2000 mg Tribulusu vo forme doplnku stravy rozdelená do troch dávok užívaných po jedle, aby sa minimalizoval pocit nevoľnosti a ťažoby žalúdka. Samostatne sa predáva v dávkach od 250 do 2000 mg.

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský
Tribulus terrestris za najnižšie ceny na trhu
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO