loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Vitamina K2+D3 - Yamamoto

Doplnok stravy s obsahom vitamínu K2 a D3 pre podporu zdravia kostí a kardiovaskulárneho systému.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do pondelka?

Objednajte kuriérom GLS do piatka 14:00 hod.

Popis produktu

Vitamín K prispieva k normálnej krvnej zrážanlivosti ak udržaniu normálnych kostí. Vitamín D zabezpećuje normálnu absorpciu vápnika a fosforu a normálne hladiny vápnika v krvi, a podporuje udržiavanie zdravých kostí a zubov.

Vitamín K2zohráva dôležitú úlohu, najmä pokiaľ ide o zdravie srdca, kostí a mozgu. K2 alebo menachinón je vitamín rozpustný v tukoch patriaci do skupiny vitamínov K. Vitamín K1, tiež známy ako "phylloquinone" sa nachádza v rastlinách a je premenený na vitamín K2 v tele. Existuje aj vitamín K2 MK-4, ktorý sa nachádza v mäse, vajciach a mliečnych výrobkoch a vitamín K2 MK-7, ktorý je najdôležitejšou formou vitamínu K, ktorý chráni kardiovaskulárne a kostné zdravie. Má vysokú úroveň biologickej dostupnosti a rýchlo sa absorbuje a metabolizuje v tele. Táto forma vitamínu K sa nachádza v trávenom mäse alebo vo fermentovaných sójových bôboch typických v japonských potravinách a vo fermentovaných syroch, takže je ho pomerne ťažké nájsť v našich moderných západných jedlách.

Ochranný účinok vitamínu K2 pre kardiovaskulárne zdravie je spôsobený jeho schopnosťou aktivovať MGP (Matrix Gla Protein), ktorý zabraňuje zrážaniu kryštálov v stenách tepien väzbou vápnika cirkulujúceho v krvi, čím sa zabráni tvorbe ateromatózneho plaku spolu s cholesterolom. Vzhľadom na to, že arteriálna kalcifikácia je jednou z hlavných kardiovaskulárnych rizík a jednou z príčin hypertenzie v starobe, spojená s nižšou elasticitou ciev, je čoraz dôležitejšie zabrániť nedostatku tohto vitamínu, ktorý má špeciálnu kvalitu "riadenia" vápnikom smerom k kostiam, podporujúc ich pri kalcifikácii.

Vitamín D3 má mnoho vlastností, hoci ho názov definuje ako vitamín, je to vlastne "para-hormón" v tom, že vykonáva svoju činnosť na orgánoch a systémoch, rovnako ako hormón. Predovšetkým je nevyhnutný pre náš kostrový systém, stimuluje vstrebávanie vápnika a fosforu, ako aj podporuje ich uloženie. Táto úloha je nevyhnutná pre deti počas celej fázy ich rastu, ako aj počas celého života dospelých, kde je nevyhnutné udržiavať kosti silné a fyziologicky zdravé, čím je možné predchádzať vzniku osteoporózy.

Výhody:

  1. Dopĺňa telu vitamín D3 potrebný pre zdravie kostí a zubov
  2. Vitamín K2 podporuje kardiovaskulárne zdravie
  3. Balenie vystačí na 1 mesiac

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne, zapite dostatočným množstvom vody.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 kaps.
Počet dávok v balení: (30 kaps.) 30
Vitamín K2 90 µg
Vitamín D3 50 µg

Zloženie

Plnivo: mikrokryštalická celulóza, kapsula (želatína, farbivo: oxid titaničitý), mikroenkapsulovaný vitamín K (menachinón, poťah kapsule: mikrokryštalická celulóza), vitamín D (cholekalciferol), protihrudkujúca látka (horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý).

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Dlhodobé užívanie konzultujte so svojím lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote. 

Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 8:00 - 16:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 10:00 - 17:00
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO

PROTEIN.SK NA INSTAGRAME

SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK