loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €

Vitamina K2+D3 - Yamamoto

Doplnok stravy s obsahom vitamínu K2 a D3 pre podporu zdravia kostí a kardiovaskulárneho systému.
Tovar nie je možné zakúpiť: produkt nie je určený pre daný trh alebo výroba tohto produktu skončila.

Popis produktu

Vitamín K prispieva k normálnej krvnej zrážanlivosti ak udržaniu normálnych kostí. Vitamín D zabezpećuje normálnu absorpciu vápnika a fosforu a normálne hladiny vápnika v krvi, a podporuje udržiavanie zdravých kostí a zubov.

Vitamín K2zohráva dôležitú úlohu, najmä pokiaľ ide o zdravie srdca, kostí a mozgu. K2 alebo menachinón je vitamín rozpustný v tukoch patriaci do skupiny vitamínov K. Vitamín K1, tiež známy ako "phylloquinone" sa nachádza v rastlinách a je premenený na vitamín K2 v tele. Existuje aj vitamín K2 MK-4, ktorý sa nachádza v mäse, vajciach a mliečnych výrobkoch a vitamín K2 MK-7, ktorý je najdôležitejšou formou vitamínu K, ktorý chráni kardiovaskulárne a kostné zdravie. Má vysokú úroveň biologickej dostupnosti a rýchlo sa absorbuje a metabolizuje v tele. Táto forma vitamínu K sa nachádza v trávenom mäse alebo vo fermentovaných sójových bôboch typických v japonských potravinách a vo fermentovaných syroch, takže je ho pomerne ťažké nájsť v našich moderných západných jedlách.

Ochranný účinok vitamínu K2 pre kardiovaskulárne zdravie je spôsobený jeho schopnosťou aktivovať MGP (Matrix Gla Protein), ktorý zabraňuje zrážaniu kryštálov v stenách tepien väzbou vápnika cirkulujúceho v krvi, čím sa zabráni tvorbe ateromatózneho plaku spolu s cholesterolom. Vzhľadom na to, že arteriálna kalcifikácia je jednou z hlavných kardiovaskulárnych rizík a jednou z príčin hypertenzie v starobe, spojená s nižšou elasticitou ciev, je čoraz dôležitejšie zabrániť nedostatku tohto vitamínu, ktorý má špeciálnu kvalitu "riadenia" vápnikom smerom k kostiam, podporujúc ich pri kalcifikácii.

Vitamín D3 má mnoho vlastností, hoci ho názov definuje ako vitamín, je to vlastne "para-hormón" v tom, že vykonáva svoju činnosť na orgánoch a systémoch, rovnako ako hormón. Predovšetkým je nevyhnutný pre náš kostrový systém, stimuluje vstrebávanie vápnika a fosforu, ako aj podporuje ich uloženie. Táto úloha je nevyhnutná pre deti počas celej fázy ich rastu, ako aj počas celého života dospelých, kde je nevyhnutné udržiavať kosti silné a fyziologicky zdravé, čím je možné predchádzať vzniku osteoporózy.

Výhody:

  1. Dopĺňa telu vitamín D3 potrebný pre zdravie kostí a zubov
  2. Vitamín K2 podporuje kardiovaskulárne zdravie
  3. Balenie vystačí na 1 mesiac

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne, zapite dostatočným množstvom vody.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 kaps.
Počet dávok v balení: (30 kaps.) 30
Vitamín K2 90 µg
Vitamín D3 50 µg

Zloženie

Plnivo: mikrokryštalická celulóza, kapsula (želatína, farbivo: oxid titaničitý), mikroenkapsulovaný vitamín K (menachinón, poťah kapsule: mikrokryštalická celulóza), vitamín D (cholekalciferol), protihrudkujúca látka (horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý).

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Dlhodobé užívanie konzultujte so svojím lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote. 

Výrobca

IAF Network srl - Via Savella II Travesa, 43-25038 Rovato (BS), Made in Italy.
Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO