loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
5 najčastejších otázok o užívaní Animal Flex

5 najčastejších otázok o užívaní Animal Flex

Doplnky výživy

08.05.2018

Prečítané: 18389x

Animal Flex je doplnok výživy patriaci do skupiny tzv. kĺbových výživ, ľudovo známych ako „kĺbovky“. Tieto suplementy slúžia na správne vyživenie tvojich kĺbov a pomáhajú v prevencii vzniku zranenia. Každý, kto pravidelne športuje by mal myslieť aj na to, že dlhodobým preťažovaním kĺbov dochádza k ich opotrebeniu, ktoré môže vyústiť až k vážnejším problémom či zraneniam.

Animal Flex patrí medzi najlepšie kĺbové výživy. Dokonca by sa dalo povedať, že je to asi najlepšia kĺbovka, aká je aktuálne v predaji. Toto tvrdenie potvrdzuje aj dominancia tohto produktu v celosvetovej súťaži suplementov, kde Animal Flex vyhral svoju kategóriu už 8 rokov v rade.

Pri pohľade na jeho zloženie je zrejmé, že sa jedná o veľmi komplexný produkt. Jedno balenie obsahuje 44 sáčkov, resp. denných dávok. V každej je až 8 tabliet.

V každej dávke Animal Flex je 8 tabliet.

Skladá sa zo štyroch základných komplexov:

  1. Joint Construction Complex pozostávajúci z najpotrebnejších látok pre tvoje kĺby ako sú napr. chondroitín (2 druhy), glukosamín a MSM.
  2. Joint Lubrication Complex, ktorý obsahuje olej z ľanových semienok, hydrolyzovaný kolagén a kyselinu hyaluronovú. Tieto látky dodávajú tkanivám pružnosť a mobilitu a znižujú trenie v kĺbe, čím znižujú jeho opotrebenie.
  3. Joint Support Complex– zázvorový extrakt, kurkumín, boswellia serrata, quercetín a bromelaín. Tieto látky s exotickými názvami majú najmä protizápalové a protirakovinové účinky a potláčajú bolesť kĺbov
  4. Vitamíny a minerály - vitamín C, vitamín E, zinok, selén a mangán. Vitamíny a minerály majú veľký vplyv na zdravie kĺbov a tieto konkrétne aj pomáhajú v raste chrupaviek.

Je Animal Flex vhodný pre všetky vekové kategórie?

Všetky látky obsiahnuté v tomto suplemente sú bezpečné a nemajú vedľajšie účinky. Účinné látky dokážu odvrátiť vznik zranenia ako pri mladých, tak aj starších ľuďoch bez ohľadu na to, či pravidelne športujú, alebo nie. Látky obsiahnuté v tomto produkte majú analgetické účinky, zabraňujú rozpadu kĺbového tkaniva, spomaľujú vznik osteoartritídy, podporujú tvorbu kolagénu a majú protizápalové a protirakovinové účinky. Animal Flex je vďaka tomu vhodný pre všetky vekové kategórie.

Zranil som si kĺb. Pomôže mi Animal Flex odstrániť toto zranenie?

Zranenie kĺbu je veľmi široký pojem a na túto otázku sa nedá jednoznačne odpovedať. Ak máš menšie problémy s kĺbmi a ešte len začínaš pociťovať bolesť, je možné, že vďaka užívaniu tejto kĺbovky to prejde. Mnohí užívatelia pocítili zlepšenie už po dvoch či troch týždňoch od začatia užívania. Na druhej strane, ak je poškodenie kĺbu značné a bolesť dlhodobo pretrváva, nepomôže ti žiadny prípravok. V tomto prípade by si mal navštíviť ortopéda, ktorý spraví diagnostiku poškodenia kĺbu a určí odpovedajúcu liečbu či operačný zákrok. Treba si zapamätať, že kĺbovka slúži v prvom rade na prevenciu vzniku zranení, nie ich liečenie.

Pomôže mi Animal Flex pri regenerácii, príp. po operácii k skoršiemu zotaveniu po operácii?

Ak si podstúpil operačný zákrok, mal by si prekonzultovať všetky aspekty rehabilitácie a suplementácie so svojim ortopédom. Vo všeobecnosti sa ale dá povedať, že Animal Flex dokáže pomôcť k rýchlejšej rekonvalescencii. Glukosamín pomáha vyživovať kĺb a tlmí bolesť. Na tlmenie bolesti vplýva aj chondroitín, ktorý zlepšuje pružnosť chrupavky. Kolagén zase pomáha s hojením rán a vitamíny a minerály majú protizápalové účinky. Všetky vlastnosti týchto látok pozitívne vplývajú na kvalitu a rýchlosť pooperačnej regenerácie.

Mal by som jesť Animal Flex nalačno alebo spolu s jedlom? Je vhodný aj pre celiatikov?

Kĺbová výživa by sa mala užívať spolu s jedlom. Je úplne jedno, či to bude s raňajkami či večerou, ale uprednostni jej suplementáciu s jedlom ako len na lačný žalúdok.

Čo sa týka lepku, nie je isté, koľko ho v tomto produkte je a či vôbec. Je ale možné, že sa v ňom nachádza v stopovom množstve. Záleží teda, ako tvoje telo reaguje na lepok. Ak ti menšie dávky lepku nespôsobujú problémy, skús si dať jedno balenie a uvidíš, ako tvoje telo zareaguje. Každý má inú citlivosť a reaguje v týchto situáciách odlišne.

Animal Flex je vyhľadávanou kĺbovou výživou.

Má zmysel užívať Animal Flex, ak ma nič nebolí?

Určite áno. Ako bolo už viackrát spomenuté nielen v tomto článku, kĺbová výživa slúži v prvom rade ako prevencia. Sama od seba nevylieči ťažké poranenia kĺbov. Pravidelnou suplementáciou dokážeš vyživiť kĺby a predchádzať vzniku mnohých chorôb a zápalov. Najvhodnejšie je užívanie kĺbovej výživy dennodenne bez prestávky. Ak je toto dávkovanie pre teba pričasté, obmedz dávkovanie na dve „kúry“ za rok. Kĺbová výživa by sa mala užívať minimálne mesiac, optimálne však viac ako dva mesiace bez prestávky. Preto je veľmi obľúbené dávkovanie 3 mesiace ON (2x44 tabliet), 3 mesiace OFF a potom znova 3 mesiace ON a 3 mesiace OFF. Tým si zabezpečíš kvalitné vyživenie kĺbov až na 6 mesiacov v roku s rovnomernými prestávkami a minimalizuješ tak vznik zranenia, ktoré by ťa mohlo odstaviť na dlhú dobu od cvičenia.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: https://factoryjackson.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako si vybrať kĺbovú výživu?

Ako si vybrať kĺbovú výživu?

Kĺbová výživa, vo fitness žargóne prezývaná aj kĺbovka je doplnok výživy, ktorý slúži na správne vyživenie tvojich kĺbov. Každému je asi jasné, že pri pravidelnom športovaní sa tvoje kĺby zaťažujú a opotrebovávajú. A neplatí to len pre cvičenie s činkami vo fitku, ale pre úplne všetky športy. Ak chceš dlhodobo využívať potenciál svojho tela na 100 %, mal by si myslieť aj na zdravie kĺbov. Ak si cvičením privodíš zranenie, môžeš zabudnúť na tréningy na niekoľko týždňov či mesiacov a dokonca pri väčších zraneniach nebudeš môcť naďalej športovať. Preto je veľmi dôležité myslieť nielen na doplnky, ktoré zvyšujú silu a rast svalov, ale aj na správnu výživu a udržanie zdravia tvojich kĺbov. Keď už kĺby bolia, je neskoro a vtedy je potrebné vyhľadanie odbornej pomoci.

Ako si vybrať predtréningovú pumpu a stimulanty?

Ako si vybrať predtréningovú pumpu a stimulanty?

Predtréningové pumpy, inak nazývané vo fitness žargóne aj ako predtréningovky či nakopávače sú doplnky, ktoré ti dokážu priniesť viacero benefitov. Prvým je zvýšenie nabudenia do tréningu, čo sa hodí najmä v dňoch, kedy sa na tréning netešíš alebo nemáš dostatok energie na kvalitné odcvičenie všetkých cvikov. Druhým je nepriame zväčšenie svalov a zlepšenie silových výkonov. Podobnými produktami sú aj stimulanty.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO