loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
3 najlepšie potraviny pre krajšiu pokožku

3 najlepšie potraviny pre krajšiu pokožku

Zdravie a krása

18.07.2016

Prečítané: 11155x

Je jasné, že všetky súčasti tela, ktoré na sebe nosíme, sú vyrobené z toho, čo jeme. Preto je dôležité dať si pozor aj na ochranu vašej kože, teda toho, čo ľudia vidia pri stretnutí s vami ako prvé. Dnes tu pre vás máme 3 potraviny, ktoré vám zaručene pomôžu získať krajšiu pokožku už za niekoľko týždňov. A nie, nemáme pre vás žiadne magické pilulky, ale riešenie priamo z prírody.

Brazílske orechy (para orechy)

brazílske orechy / para orechy

Tieto obrovské orechy sú masívnym zdrojom selénu. Austrálski vedci dokázali, že vyšší obsah selénu v krvi človeka dokáže znížiť riziko rakoviny kože až o 60 %. Tento minerál v tele pracuje ako antioxidant a pôsobí ako ochrana proti poškodeniu kože vplyvom ultrafialového žiarenia zo slnka. Takže, neodporúčame nepoužívať opaľovacie krémy, ale rozhodne si pribaľte so sebou aj brazílske orechy. Okrem funkcie ochrany kože majú aj ďalšie benefity.

Ľanové semienka

ľanové semienka

Britskí nutriční odborníci ukázali, že denná konzumácia ľanových semiačok (napríklad v jogurte alebo v šaláte) priamo ovplyvňuje červenanie kože a hydratáciu pokožky, ktorá sa tak menej šúpe a je zdravšia. Ľan je bohatý na omega 3 mastné kyseliny, ktoré vašu pokožku narovnajú a najmä v zimných mesiacoch pomôžu proti jej vysúšaniu.

Kiwi

kiwi

Ak nám ide o vitamín C, pomaranč nie je tou pravou voľbou. Jedno kiwi vám dodá viac vitamínu C, ako je jeho denná potreba. Vyšší príjem vitamínu C je asociovaný s krajšou kožou, menším rizikom nádchy alebo chrípky, ale aj s ďalšími benefitmi. Pôsobí priaznivo aj na štruktúru kolagénových buniek, čo tvorí pre kožu najväčší prínos.

Vidíte – dokonca aj v starostlivosti o pokožku je možnosť využiť to, čo nám dáva matka príroda. Preto prv, než začnete byť zúfalí, vyskúšajte tieto chutné potraviny. Dajte nám do komentárov vedieť, čo pomáha vám. Ďalšia časť už čoskoro!

Autor: Mgr. Ľuboš Lištinský • Zdroj: Protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO