+421 914 777 111 08:00-16:00 hod shop@protein.sk RSS
0 ks 0.00 €
Vo Vašom košíku nemáte žiaden tovar.

Magnesax - Yamamoto

Hlavný obrázok Magnesax - Yamamoto
 
  • odporúčame Vám tento produkt

Cenník

Doručenie do utorka? Objednajte kuriérom GLS do pondelka 14:00 hod.
BaleniePríchuťBežná cenaUšetríteVaša cenaKúpiť
30 x 3,5 g Lemon24.43 €10%21.99 €


Stručný popis

Horčík v práškovej forme s obsahom až 200 mg v jednej dávke.


Popis produktu

Horčík je jedným z najdôležitejšiích minerálov nevyhnutných pre správne fungovanie nášho tela. Je kofaktorom mnohých enzýmov podieľajúcich sa na veľkom množstve metabolických procesov a rôznych biochemických funkcií, vďaka ktorým môže organizmus efektívne fungovať. Zúčastňuje sa na práci svalov, je dôležitý pre normálne fungovanie nervového systému, srdca a tráviacej sústavy. Odďaľuje nástup únavy a pocit podráždenosti, udržuje správne hladiny soli a vody a podieľa sa na tvorbe energie v bunkách.

Veľká časť populácie trpí nedostatkom horčíka. Môže to byť jednak z dôvodu nevyvýženej stravy s nedostatkom horčíka, ale potreba dopĺňať horčík vzniká aj u športovcov, ktorí v pote vydajú veľké množstvo elektrolytov, u osôb užívajúcich diuretiká a a laxatíva, ale aj u starších osôb.

Glycín horečnatý je forma horčíka, v ktorej sa tento minerál viaže s organickými zlúčeninami (molekula glycínu), čo umožňuje jeho jednoduchšie a rýchlejšie vstrebávanie na črevnej úrovni a následne vyššiu biologickú dostupnosť s menšou pravdepodobnosťou výskytu nepríjemných hnačkových stavov.

Výhody:

  1. Horčík v pohodlnej práškovej forme
  2. V jednej dávke až 200 mg horčíka

Dávkovanie

Zmiešajte 1 vrecko (3,5 g) so 180 ml vody a užívajte 1x denne.


Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 vrecko (3,5 g)
Počet dávok v balení: (30 vrecúšok x 3,5 g) 30
Horčík 200 mg

Zloženie

Bisglycinát horečnatý, kyselina citrónová, aróma, činidlo proti spekaniu (oxid kremičitý), sladidlo (sukralóza), farbivo (riboflavíny).


Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť užívané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote. Chráňte pred priamym slnečným žiarením a pred teplom.


Hodnotenie

0.0
žiadne hodnotenia

Novinky