loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Iperico (prírodné antidepresívum) - Yamamoto

Prírodné antidepresívum s obsahom ľubovníka bodkovaného proti depresívnym stavom sprevádzaným emočnou úzkosťou, záchvatom paniky, gastrointestinálnym poruchám a nespavosti.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do utorka?

Objednajte kuriérom GLS do zajtra 14:00 hod.

Popis produktu

Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum) je jednou z najpredávanejších liečivých rastlín na svete. Jeho šírenie a sláva siahajú až do čias starovekých Grékov a Rimanov. Extrakty Hypericum perforatum sa vo fytoterapii používajú na liečbu depresívnych stavov alebo ako prostriedok na hojenie kože.

Terapeutické vlastnosti púčikov Hypericum sú spôsobené fytokomplexom, ktorý sa väčšinou skladá z flavonoidov, ako je napríklad hypericín, rutín, quercetín a hyperozid spolu s inými látkami, ktoré majú výrazný antidepresívny a sedatívny účinok.

Dnes je Hypericum väčšinou známe ako silné serotonergikum, a preto je prírodným antidepresívom, ktoré môže byť použité na zmiernenie depresívnych stavov sprevádzaných emočnou úzkosťou s agitáciou, záchvatov paniky, gastrointestinálnych porúch a nespavosti. Predovšetkým jeho účinná látka, hypericín, inhibuje 2 enzýmy, ktoré potláčajú rôzne mediátory centrálneho nervového systému (serotonín, dopamín, noradrenalín) a zvyšuje nočnú sekréciu melatonínu, a tak bráni nespavosti. Je tiež schopný zvyšovať hladinu sérového serotonínu, a tým vyvažovať náladu, napríklad počas menopauzy, pri sezónnej depresii a počas období silnej únavy alebo dokonca stavu nervového rozkladu. Medzi ďalšie výhody patrí navodenie pocitu pohody, zníženie stavov úzkosti a pomoc pri pokojnom spánku, moduluje tiež sekréciu melatonínu.

Výhody:

  1. Prírodné antidepresívum
  2. Pomáha pri depresiách
  3. Predchádza záchvatom paniky
  4. Napomáha pri gastrointestinálych poruchách 
  5. Pomáha pri nespavosti

Dávkovanie

Užite 1 tabletu denne s vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 tbl.
Počet dávok v balení: (60 tbl.) 60
Hodnoty:
Extrakt z Ľubovníka bodkovaného 230 mg
z toho hypericín 0,7 mg

Zloženie

Ľubovník bodkovaný (Hypericum perforatum L.) suché extrakty nadzemných častí s kvetmi, 0,3 % hypericínu, objemové činidlá: celulóza, hydrogenfosforečnan vápenatý, činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte počas tehotenstva a pri dojčení. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Niekoľko farmakologických a klinických štúdií uskutočňovaných na liečivej byline Hypericum preukázalo jeho bezpečnosť ako bylinného lieku, je však potrebné pamätať na niektoré kontraindikácie. Hypericum interferuje s účinkom mnohých liekov a zvyšuje alebo inhibuje ich účinky. Jeho použitie sa preto neodporúča v prítomnosti iných terapií, pretože môže stimulovať určité enzýmy, ktoré metabolizujú lieky, a tým znižovať ich účinnosť. Jeho pôsobenie má tiež tendenciu kumulatívneho účinku s účinkom serotonergných liekov. Klinické štúdie skutočne ukázali, že užívanie tejto liečivej byliny znižuje krvný obeh liečiv, ako je digoxín (látka patriaca do kategórie digitálnych glykozidov, ktorá sa používa na liečbu mnohých srdcových porúch) a môže tiež znížiť účinok warfarínu (dobre známe antikoagulačné liečivo). Hypericum oslabuje antikoagulačný účinok warfarínu a znižuje hladiny cyklosporínu v krvi, ktoré sa používajú na prevenciu odmietnutia transplantátu. Je tiež známe, že znižuje účinok perorálnych kontraceptív. Dajte si pozor na fotocitlivosť a vyhnite sa vystaveniu slnečnému žiareniu a/alebo použitiu solárií, ak užívate Hypericum, najmä ak máte veľmi citlivú a jemnú pokožku.

Výrobca

IAF Network srl - Via Savella II Travesa, 43-25038 Rovato (BS), Made in Italy.
Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:30
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO