loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

BCEAA Next Level - Swedish Supplements

Matrica aminokyselín s EAA a vysokým podielom BCAA, elektrolytytmi a starostlivo vybranými látkami. Obsahuje Watts Up, čo je nová prírodná ergogénna látka, ktorej cieľom je uvoľniť výbušnú energiu.
 

Balenie

Príchuť

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do štvrtka?

Objednajte kuriérom GLS do zajtra 14:00 hod.

Popis produktu

BCEAA je názov, ktorý v podstate naznačuje zmes esenciálnych aminokyselín s mimoriadne vysokými dávkami BCAA. Esenciálnych aminokyselín je 9 a nemôžu byť syntetizované samotným telom, ale musia byť dodávané z potravy každý deň. Ak nedokážete získať potrebné množstvo aminokyselín z potravy, vaše telo je nútené rozkladať svalovú bielkovinu, aby sa aminokyseliny dostali do najakútnejších procesov. Toto sa nazýva katabolický stav, ste v negatívnej dusíkovej rovnováhe.

Esenciálne aminokyseliny teda zohrávajú kľúčovú úlohu pri oprave a budovaní svalového tkaniva, regulácii spánku a nálady, pomáhajú premieňať mastné kyseliny na energiu, produkujú dôležité hormóny, sekundárne detoxikujú telo od škodlivých látok, regulujú hladinu cukru v krvi a podporujú centrálny nervový systém. Tak veľa kľúčových funkcií.

V BCEAA Next Level sú extra vysoké podiely BCAA rozvetvených aminokyselín (L-leucín, L-izoleucín, L-valín). L-leucín je najdôležitejšou aminokyselinou, pretože priamo ovplyvňuje malý signálny proteín nazývaný mTOR prítomný vo svaloch. MTOR reguluje bunkový rast, delenie buniek, syntézu proteínov a syntézu tukov. Je riadený hladinou bunkovej energie a je stimulovaný hormónom inzulín, rastovými faktormi, príjmom potravy a v neposlednom rade aminokyselinou leucín.

Príliš málo energie v systéme, nedostatok leucínu alebo nízka hladina inzulínu spôsobujú, že systém prejde do fázy katabolickej degradácie. Doplnok k nim má teda opačný účinok - anabolizmus. Dá sa povedať, že v tomto prípade Leucín slúži ako priamy urýchľovač mTOR, takže sa jeho stavba opäť zvyšuje.

V BCEAA Next Level sú tiež 2 neesenciálne aminokyseliny l-glutamín a taurín. Pri negatívnej energetickej bilancii tela sa svalová hmota rozkladá, aby získala energiu a uvoľňujú sa esenciálne aminokyseliny, aby pokryli to, čo je v tom čase potrebné. Súčasne sa značné množstvo L-glutamínu degraduje a používa sa ako palivo. Pridanie L-glutamínu potom redukuje tento rozklad a dá sa povedať, že má účinok na svalovú úsporu.

L-glutamín tiež hrá dôležitú úlohu pre imunitný systém, najmä biele krvinky. Dá sa povedať, že asi 60 % svalovej hmoty pozostáva iba z L-glutamínu. Aminokyselina taurín pomáha pri dobrej hydratácii svalových buniek (má v sebe optimálne množstvo tekutín), a teda sa v katabolickom stave ľahko nerozkladá, a to ani po náročnom tréningu.

Elektrolyty, ako je draslík, horčík, sodík a vápnik, spolupracujú pri udržiavaní dobrej rovnováhy tekutín v tele. Keď cvičíme, veľa sa potíme a strácame soľ aj minerály. Dôsledkom toho môžu byť svalové kŕče, ale aj znížená výkonnosť. Pre stavbu tela je nevyhnutná rovnováha tekutín.

Betaín trimetylglycín, táto látka, ktorá je bohato zastúpená v špenáte a červenej repe má pre vedcov sľubné účinky. Výskum naznačuje, že betaín môže zvyšovať koncentráciu kreatínu vo svaloch, čo by mohlo viesť k zvýšeniu výbušnej sily. 

Kyselina fosfatidová je takzvaný fosfolipid (mastná kyselina), ktorý sa najčastejšie extrahuje zo sóje. Kyselina fosfatidová sa prirodzene tvorí v svalových bunkách, najmä pri excentrickom tréningu a ukázalo sa, že viaže a aktivuje signálny proteín mTOR. Môže sa teda počítať ako rastový faktor. Niekoľko štúdií naznačuje, že kyselina fosfatidová má silný účinok na mTOR C1 (jeden z dvoch variantov mTOR) v ľudských bunkách, čo zvyšuje účinky hmotnostného tréningu a že absorpcia potravy je takmer úplná. Kyselina fosfatidová ako doplnok výživy preto funguje najlepšie v spojení so silovým tréningom. Výsledok - silnejší signál pre telo na začatie budovania svalovej hmoty!

Výhody:

  1. BCAA v kombinácii s neesenciálnymi aminokyselinami l-glutamín a taurín
  2. Pridané elektrolyty
  3. S vitamínom B6

Dávkovanie

Zmiešajte 17 g s 300 ml vody a užívajte v priebehu tréningu.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: (príchuť Tropical) 17 g
Počet dávok v balení: (500 g) 29
BCEAA zmes (EAA+BCAA 4:1:1) 8 250 mg
L-leucín 4 000 mg
L-izoleucín 1 000 mg
L-valín 1 000 mg
L-lyzín 1 000 mg
L-treonín 600 mg
L-metionín 300 mg
L-fenylalanín 250 mg
L-tryptofán 100 mg
Zmes pre absorpciu a hydratáciu 1 952 mg
Taurín 500 mg
Vitamín C (kyselina askorbová) 500 mg
Elektrolyty:
Chlorid sodný 300 mg
Citran horečnatý 250 mg
Citran vápenatý 250 mg
Chlorid draselný 200 mg
Vitamín B6 2 mg
Zmes pre aktiváciu M-tor 4 400 mg
L-glutamín 2 000 mg
Betaín 1 250 mg
Kyselina fosfatidová 750 mg
Zmes pre posilnenie mitochondrií 500 mg
Watts up komplex bioflavonoidov (Citrónovník pomarančový)

Zloženie

Tropical: Aminokyseliny (l-leucín, l-glutamín, l-valín, l-izoleucín, l-lyzín, l-treonín, l-metionín, l-fenylalanín, l-tryptofán), kyselina fosfatidová (zo sóje), betaín (tri-metyl-glycín z beta vulgaris/repa obyčajná), regulátor kyslosti kyselina jablčná, taurín, watts up (komplex bioflavonoidov z citrus sinensis/citrónovník pomarančový), minerály (citran horečnatý, chlorid draselný, chlorid sodný, citran vápenatý), arómy, sladidlá (aspartam, acesulfam K), farbivo E101, vitamín B6 (pyridoxín hcl).

Rhubarb+Apple: Aminokyseliny (l-leucín, l-glutamín, l-valín, l-izoleucín, l-lyzín, l-treonín, l-metionín, l-fenylalanín, l-tryptofán), kyselina fosfatidová (zo sóje), betaín (tri-metyl-glycín z beta vulgaris/repa obyčajná), regulátor kyslosti kyselina jablčná, taurín, watts up (komplex bioflavonoidov z citrus sinensis/citrónovník pomarančový), minerály (citran horečnatý, chlorid draselný, chlorid sodný, citran vápenatý), arómy, sladidlá (aspartam, acesulfam K), farbivo E162, vitamín B6 (pyridoxín hcl).

Informácie pre alergikov

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

Upozornenie

Doplnok výživy, neslúži ako náhrada pestrej stravy. Pestrá strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Neprekračujte odporúčané denné dávkovanie. Uchovávajte na suchom a chladnom mieste, mimo dosahu detí.

Výrobca

Swedish Supplements AB, Kristvägen 2, 433 48 Partille, Sweden
Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:30
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO