loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Artro Gold - Still Mass

Najkomplexnejšia kĺbová výživa vytvorená pre zdravú podporu kĺbov a spojivových tkanív. Tento doplnok patrí svojim zložením , medzi najlepšie na trhu, obsahuje až 15 aktívnych látok. Navyše bez sukralózy, sladený prírodnou stéviou.
 

Balenie

Príchuť

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do piatka?

Objednajte kuriérom GLS do zajtra 14:00 hod.

Popis produktu

Účinné látky:

Glukosamín sulfát je bázickým derivátom glukózy, ktorý sa používa ako pomocný prostriedok na zmiernenie zápalu a bolestí pri liečbe zápalov kĺbov, šliach, kĺbových puzdier, ďalej k zlepšeniu degeneratívnych procesov postihujúcich medzistavcové platničky. Stimuluje tvorbu glukosaminoglukánov a proteoglukánov, dvoch stavebných prvkov chrupavky. Glukosamín sulfát je jednou z biologických chemikálií, ktoré tvoria kyselinu hyalurónovú, hlavná výplňová zložka kĺbových kvapalín a okolitých tkanív. Pomáha aj pri tvorbe nechtov, šliach, kože, očí, kostí, väziva, srdcových chlopní a pri sekrécii slizu v zažívacom, dýchacom a močovom ústrojenstve. Zlepšuje tiež funkciu lymfatického systému.

Chondroitín sulfát je najviac zastúpený v štruktúrach medzibunkovej hmoty (proteoglykánov) chrupavky. Pomáha v chrupavke zadržiavať vodu a môže zvrátiť stratu chrupavky, tým že ho budeme užívať kombinácii s glukosamínom.  Chrupavka je spojivové tkanivo v našom tele, ktoré slúži k spevňovaniu okolitých tkanív. Pravidelným užívaním môžete znížiť bolesť a zápal, zlepšujete funkciu kĺbov a spomaľujete progresiu osteoartrózy. Účinok chondroitín sulfátu nastupuje postupne a prejaví sa až po 4-6 týždňoch užívania. V rámci prevencie odporúčame užívať 2  mesiace, 4 mesiace pauza a potom to celé opakovať. Ak dochádza k strate kĺbovej chrupavky, je potrebné ho užívať aj dlhodobo.

MSM (methyl sulfonyl methan) je organická a prirodzene sa vyskytujúce forma síry, ktorá sa nachádza v čerstvých surových potravinách. MSM nie je dostatočne zastúpené v dnešných potravinách, ktoré sa často pestujú v skleníkoch s umelým zavlažovaním. Varením sa MSM poškodzuje, čo je ďalším dôvodom, prečo sa táto látka nášmu telu nedostáva. V našom tele MSM pôsobí tak, že zvláčňuje vnútorné väzivové a chrupavkové tkanivo, ktoré je potom pružnejšie a odolnejšie.

Enzymaticky hydrolyzovaný kolagén je zdroj proteínov predštiepených enzýmovou hydrolýzou, ktoré sú dôležité pre regeneráciu spojivových tkanív. Tieto najkratšie molekulové reťazce majú vplyv na vyššiu stráviteľnosť a využiteľnosť pre človeka. Typické pre tento zdroj proteínov je dobrá využiteľnosť a jedinečné zastúpenie esenciálnych aj neesenciálnych aminokyselín, vysoký obsah bielkovín, veľmi nízky obsah sacharidov a tukov.

Kurací kolagén z hrudnej chrupavky typu II je najviac zastúpený v chrupavkových tkanivách, kde tvorí tenké fibrily. Užívaním  prispievate k podpornej funkcii zdravých kĺbov a zároveň podporujete ich pružnosť a pohyblivosť. V kombinácii s kyselinou hyalurónovou, glukosamínom a chondroitínom sulfátom, zvyšujete celkový účinok pre kĺby.

Aquamin je unikátny minerálny zdroj, získavaný z morských rias. Je bohatý na bioaktívny vápnik (Ca) min. 32 % obsah, horčík (Mg) min. 2,2 % obsah a ďalších 72 dôležitých stopových prvkov, ktoré vedú k zlepšeniu zdravotného stavu kostí a celého tela. Výskum preukázal, že vyživovanie minerálmi závisí nielen na obsahu vápnika a horčíka, ale aj stopové minerály zohrávajú potrebnú úlohu pri efektívnej fortifikácii minerálov. Tento minerálny matrix má navyše výnimočnú biologickú dostupnosť, bioaktivitu a optimalizuje hladinu minerálov v tele.

Červená morská riasa Lithothamnion Coralloides je druh, ktorý sa nachádza len v určitých oblastiach. Počas životného cyklu červená riasa absorbuje esenciálne minerály a živiny z čistých, studených, neznečistených, na minerály bohatých vôd Atlantického Oceána.

Žraločia chrupavka je komplex mukopolysacharidov, ktorý obsahuje kolagén a ďalšie dôležité zložky ako glukózamín a chondroitín. Je prírodným zdrojom vápnika a fosforu. Užívaním žraločej chrupavky zlepšujete pohyblivosť kĺbov, spomaľujete degeneratívne zmeny v chrupavke, zmierňujete zápaly a opuchy kĺbov a napokon zlepšujete pružnosť pokožky, nechtov a vlasov.

Hyaluronová kyselina (Hyaluronan sodný) je prítomná v každom telesnom tkanive. Má výnimočne silnú schopnosť viazať vodu, jedna molekula kyseliny hyaluronovej je schopná pojať asi 250 molekúl vody. Týmto pomáha znižovať trenie a tlmenie  nárazov v kĺboch. Taktiež má pozitívne účinky na spánok, sexuálnu potenciu a hustotu kostí.

Orafti (inulín) je diétna rozpustná vláknina z koreňa čakanky, prírodný produkt, ktorý prispieva k normálnej funkcii čriev, zvýšením frekvencie stolice, pri minimálnej dennej dávke 12 g. Pomáha znížiť hladinu krvného cukru a podporuje činnosť srdca. Podporuje detoxikačné systémy organizmu a má pozitívny vplyv na lepšie využívanie vápniku ľudským organizmom.

Vitamín C (kyselina L-askorbová) je silným antioxidantom, zabraňuje zápalom, zabezpečuje napätosť pokožky a silu svalov. Stimuluje tvorbu väziva, kostí a zubov a spolupôsobí pri budovaní chrupaviek i šliach. Zlepšuje hojenie rán a posilňuje imunitu. Ochraňuje orgány a tkanivá, centrálny nervový systém pred voľnými radikálmi, ktoré ich poškodzujú a urýchľujú starnutie. Znižuje poškodenie spôsobené fajčením a chráni pred oxidáciou krvného tuku v krvi premenou bielkovín na cukry v cievach.

Vitamín E (DL-alfa-tokoferol acetát) antioxidant, ktorý chráni bunky pred poškodením. Ďalej ovplyvňuje tvorbu červených krviniek, rast svalovej hmoty a tkanív.

Vitamin D3 (Cholekalciferol) v uvedenej dávke 75 mcg prispieva k normálnemu vstrebávaniu a hladine vápnika a fosforu, udržaniu normálnej činnosti svalov a zdravých zubov. Ďalej prispieva k správnemu fungovaniu imunitného systému.

Menachinón MK-7 je prírodná forma vitamínu K2, ktorá má vysokú biologickú dostupnosť. Užívaním tohto vitamínu prispievate k prevencii  osteoporózy a to aktiváciou špecifického proteínu (osteokalcín), čo vedie k optimálnemu viazaniu vápnika do kostí a zubov. Taktiež prispieva k normálnej zrážanlivosti krvi. Ďalej je dôležitý pre správnu činnosť obličiek, zlepšuje citlivosť na inzulín, pomáha pri liečbe žalúdočných vredov, posilňuje imunitu a vitalitu. Užívaním v kombinácii s vitamínom D3 zvyšujete vstrebávanie vápnika.

Vitamín B6 (Pyridoxín) má významnú úlohu v činnosti enzýmov, pôsobiacich pri rozklade a zužitkovaní bielkovín, tukov a cukrov z potravy. Je dôležitý pri procesoch premeny zásobných cukrov v pečeni a svaloch na energiu. Preventívne pôsobí proti nervovým ochoreniam, zlepšuje náladu, zmierňuje depresie, má tiež vplyv na kvalitu kože a významnú úlohu zohráva pri v tvorbe červených krviniek a protilátok.

Výhody:

  1. Ochutená prášková forma
  2. Až 15 aktívnych látok
  3. No doping, výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu.
  4. Bez konzervačných látok a geneticky modifikovaných surovín

Dávkovanie

Rozmiešajte 12,5 g v tekutine a užívajte 2x po jedle. Odporúčaná denná dávka je 25 g. Pre optimálnu účinnosť  odporúčame dodržiavať denné dávkovanie a užívať najlepšie počas 2 až 3 mesiacov.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: (obe príchute) 12,5 g
Počet dávok v balení: (750 g) 60
Hodnoty: v 100 g v 25 g
Energetická hodnota 1 540 kJ/365 kcal 385 kJ/91,25 kcal
Tuky 0,63 g 0,16 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 0 g 0 g
Sacharidy 34,14 g 8,53 g
z toho cukry 32,15 g 8,03 g
Vláknina 20,9 g 5,22 g
Bielkoviny 45,2 g 11,3 g
Soli 1,08 g 0,27 g
Enzymaticky hydrolyzovaný kolagén (kolagénové peptidy) 40 g 10 g
Inulín 24,28 g 6,07 g
Glukosamín sulfát 2KCL 6 g 1,5 g
Chondroitín sulfát 4 g 1 g
MSM (methyl sulfonyl methan) 4 g 1 g
Žraločia chrupavka 4 g 1 g
Aquamin 4 g 1 g
z toho vápnik 1 280 mg 320 mg
Kurací kolagén z hrudnej chrupavky TYP ll 90 % 2 000 mg 500 mg
Vitamín C (kyselina L-askorbová) 1 600 mg 400 mg
Enzým bromelaín (1 200 GDU/g) 800 mg 200 mg
Kyselina hyaluronová 400 mg 100 mg
Vitamín E (D-alfa-tokoferol acetát) 80 mg 20 mg
Vitamín B6 (pyridoxín HCl) 20 mg 5 mg
Vitamín K2 (menachinón MK-7) 400 mcg 100 mcg
Vitamín D3 (cholekalciferol) 300 mcg 75 mcg

Zloženie

Cherry: Enzymatický hydrolyzovaný kolagén (kolagén je I.typu a III.typu), inulín, glukosamín sulfát 2 KCL (kôrovce, mäkkýše), chondroitín sulfát, aquamin F (lithothamnion coralloides), MSM (methylsulfonylmetán), žraločia chrupavka (ryby), kurací kolagén z hrudnej chrupavky typu II 90 %, extrakt zo živice stromu kadidlovníka pilovitého 5:1 (boswellia serrata), vitamín C (kyselina L-askorbová), ovomet® kolagén (kolagén je I.typu) zo stien vaječných škrupín, enzým bromelaín (1 200 GDU/g), hylauronan sodný, vitamín E(DL-alfa-tokoferol acetát), vitamín B6 (pyridoxin HCL), vitamín K2 (menachinón MK-7), vitamín D3 (cholekalciferol), kyselina citrónová (E330), oxid kremičitý (E551), prírodná aróma višňa, sladidlo: glykozidy steviolu (E960).

Lemon: Enzymatický hydrolyzovaný kolagén (kolagén je I.typu a III.typu), inulín, glukosamín sulfát 2 KCL (kôrovce, mäkkýše), chondroitín sulfát, aquamin F (lithothamnion coralloides), MSM (methylsulfonylmetán), žraločia chrupavka (ryby), kurací kolagén z hrudnej chrupavky typu II 90 %, extrakt zo živice stromu kadidlovníka pilovitého 5:1 (boswellia serrata), vitamín C (kyselina L-askorbová), ovomet® kolagén (kolagén je I.typu) zo stien vaječných škrupín, enzým bromelaín (1 200 GDU/g), hylauronan sodný, vitamín E(DL-alfa-tokoferol acetát), vitamín B6 (pyridoxin HCL), vitamín K2 (menachinón MK-7), vitamín D3 (cholekalciferol), kyselina citrónová (E330), oxid kremičitý (E551), prírodná aróma citrón, sladidlo: glykozidy steviolu (E960).

Informácie pre alergikov

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

Upozornenie

Nie je určený pre deti do 12 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Nevhodný pre osoby trpiace neznášanlivosťou na niektorú z uvedených zložiek. Odporúčaná denná dávka sa nesmie prekročiť. Skladujte mimo dosahu detí a slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25 °C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzavrite. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku.

Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:30
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO