loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
L-Karnitín a cvičenie: Ako to funguje?

L-Karnitín a cvičenie: Ako to funguje?

Doplnky výživy

04.06.2017

Prečítané: 9315x

Pred pár rokmi dospelo niekoľko štúdií k zisteniu, ktoré prekvapilo mnohých. L-Karnitín slúži ako perfektný doplnok výživy, a to nielen na klasické spaľovanie tukov. Počas 6-mesačného výskumu športovcom dodávali k 80 g sacharidov aj 2 g tohto doplnku. Každý z nich zaznamenal markantné zvýšenie výkonu až o 11 %.

Analýza dokázala... L-Karnitín je super!

Počas toho, ako budeš užívať L-Karnitín, je veľká pravdepodobnosť, že sa ti až o 55 % zníži spaľovanie glykogénu v tvojich svaloch. To znamená, že tvoje telo spaľuje najmä tuk z tukových zásob, aby malo z čoho zásobovať tvoju aktivitu. Vďaka L-Karnitínu budeš teda spaľovať nielen glykogén, ale aj tuk. Tvoja výdrž aj výkon bude omnoho vyššia.

Keď kombinuješ L-Karnitín so sacharidmi, aj tuk sa ti ukladá do zásob v oveľa menšej miere. A to už je naozaj super.

L-Karnitín znižuje produkciu laktátu

Ďalšou skúškou, ktorou L-Karnitín  prešiel na jednotku, bolo aj testovanie užívania tohto doplnku tesne pred každým tréningom. Stačí užiť 3 – 4 g v kombinácii napr. so sladkým džúsom. Rýchlosť pri behu bude väčšia a tvoja výdrž taktiež. Vďaka L-Karnitínu bude tvoje telo aj dokonalejšie využívať aeróbnu energiu. Únava sa tak dostaví o niečo neskôr.

Zároveň by sa ti mala znížiť aj frekvencia tepu, a to pri niektorých fázach športovej aktivity. L-Karnitín má tiež ochranný vplyv na krvné bunky a pomáha chrániť aj pred poškodením svalstva počas tréningu. Okrem toho s pomocou L-Karnitínu sa aj tvoje svaly z ťažkého tréningu „pozbierajú“ rýchlejšie.

L-Karnitín zvyšuje aj hladinu testosterónu

Pri ľuďoch s nízkou hodnotou androgénnych hormónov (tie, ktoré majú na starosti vývoj pohlavných znakov jedincov) dokáže zvýšiť hladinu testosterónu. L-Karnitín má dokonca vplyv aj na tvoju náladu, ktorú dokáže zlepšiť, a to najmä tým, že ovplyvňuje hormóny v tele.

V akých potravinách sa nachádza L-Karnitín?

Nájdeš ho v mnohých potravinách: napr. v mäse, ale aj v ďalších živočíšnych produktoch. V každom prípade, ak si sa presvedčil, že L-Karnitín je naozaj prospešný a pomôže ti dosiahnuť lepšie výsledky, siahnuť môžeš aj po doplnkoch výživy.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

L-karnitín premení tvoj tuk na energiu

L-karnitín premení tvoj tuk na energiu

L-karnitín zažil veľký boom v 80-tych rokoch minulého storočia. Vtedy sa stal populárnym najmä pre svoje účinky spaľovača tukov. Neskôr sa naňho trochu zanevrelo a bol vytlačený populárnymi spaľovačmi na báze stimulantov. Dnes je opäť v najlepšej forme a v dnešnom článku ti povieme jeho pozitívne účinky.

Ako rýchlo schudnúť?

Ako rýchlo schudnúť?

Chudnutie môže byť pre mnohých ľudí hotová veda. Netreba sa ale báť – nie všetko, čo na pohľad vyzerá tak ťažko, aj ťažké je. Vo veľa prípadoch je skutočnosť taká, že po istej dobe si vaše telo zvykne na nový jedálny lístok a vás už nebude trápiť taká ohromná chuť na hocičo nezdravé, či už sladké alebo slané, či ráno alebo večer.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO