Niekoľko tipov pre zlepšenie vášho tréningu

Jesť, jesť a ešte viac jesť!

Keď bol Jay mládencom teda teenangerom, keď ešte žil na farme, si doslova kupoval celú kravu, teda aby som to upresnil jedol nespočetné množstvo hovädzieho mäsa. Predtým než dosiahol vek 20 rokov, mal Jay cez 125 kg a to dosiahol tak, že trénoval ťažko a ešte viac jedol. Jedával denne šesť a viac krát a to jedlo s obsahom hlavne bielkovín (bielkovín z mäsa a vajec).

Vyhnite sa „šokovým terapiám“

Jay mal týmto na mysli, že nespomína si, že by robil 30 idúcich sérií drepov po sebe, alebo robil gigantické série zakončených oddychom s hlavou v záchodovej mise (teda zvracaním). Nikdy netrénoval biceps a triceps v supersériách. Jednoducho sa držal toho čo mu zaberalo, jeho jednoduchého plánu a poviem Vám, že ten program nezahŕňal všetky tie šokové terapie z pekla o ktorých sa možno dnes dočítate na mnohých stránkach. 

Budujte svaly z rôznych uhlov

Naučil sa aj to, že ako umiestnil nohu, povedzme na platformu v legpresse, tak mu aj svaly budú zaberať, či ako uchopí činku tak sa zapoja rôzne svaly paží, čiže v tomto môžete aj vy zaexperimentovať trošku. A tak keď zistil ako mu to zaberá to vedel na sebe aplikovať, keď chcel zlepšiť niečo na svojej postave.

Zostaňte celoročne vo forme

Kde nájdeme fotky tučného Jaya? Počas svojej kariéry ostával Jay vždy v peknej forme, doslova javiskovej. Tuk je zlý pre tento šport. Kardio počas celého roku držalo jeho telo v peknej forme a hlavne aj čo sa kondície týka je kardio výborným pomocníkom. Taktiež potom vedel lepšie koľko sa mu podarilo nabrať svalovej hmoty a celkovo nebolo toľko práce, keď sa pripravoval na súťaže.

Improvizujte vaše tréningy

Jay má hrubý náčrt jeho tréningu, ako bude napredovať, ale nič nerobí podľa nejakých podrobných „skrípt“. Namiesto toho, skôr analyzuje, ako jeho svaly reagujú a podľa toho volí nástroje. Často počas jeho tréningu (povedzme v polovičke) s jeho sparing-partnerom zastavia a zhodnotia koľko vykonali sérií, cvikov a čo by mali robiť ďalej.

Autor: Ing. Radoslav Filip • Foto: bestmotivation.com
Ak chcete budovať čistú svalovú hmotu, alebo vyrysovať, bez proteínov sa jednoducho nezaobídete
Zakúpite tu