loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Užívaš tyrozín? Toto k nemu ešte doplň

Užívaš tyrozín? Toto k nemu ešte doplň

Doplnky výživy

28.03.2017

Prečítané: 3935x

Tyrozín – mnohí ho považujú za jedinú aminokyselinu, ktorú treba telu dodávať vo forme doplnkov výživy. Nepotrebuješ si pamätať, ktorá aminokyselina má v tele akú úlohu – je ich totiž až 22. Práve tyrozín však môže byť zodpovedný za výrazné zlepšenie tvojho zdravia.

Tyrozín má niekoľko zdravotných benefitov, ktoré zaručene oceníš: zlepšuje odolnosť voči stresu, imunitu, pomáha zbavovať sa škodlivých kovov v tele, zlepšuje pamäť, náladu, a to všetko z dlhodobého hľadiska! Ak ho užívaš, prihoď k nemu ešte tieto doplnky a účinok tak bude ešte výraznejší.

Tyrozín a 5-HTP

Kombinácia tyrozínu a 5-HTP je v dnešnej dobe mimoriadne obľúbená. Vyhľadávajú ju pritom najmä jedinci, ktorí hľadajú prírodné liečivo na depresie alebo podráždenosť. Aj keď obe tieto látky si naše telo vytvára z prijatej stravy, často ich je málo. Ak ich užívaš obe spolu, zlepšíš si náladu ešte výraznejšie. Tiež bude stálejšia, čo je ďalší výborný efekt.

5-HTP je doplnok výživy určený na prírodné doplnenie sérotonínu. Hoci táto látka nevie byť doplnená priamo, 5-HTP funguje ako povzbudzovač jej výroby. Keď ho budeš kombinovať s tyrozínom, všetky účinky budú výraznejšie. Zvýši sa totiž nielen sérotonín, ale aj hladina dopamínu.

Tyrozín a l-carnitín

Skúšal si už skombinovať tyrozín a l-carnitín? Ak nie, možno je načase. Aj l-carnitín je totiž prírodne sa vyskytujúca látka, ktorú si telo metabolizuje priamo z prijatej stravy. Lenže to niekedy nestačí. Mnohí tvrdia, že napomáha, okrem iného, aj pri chudnutí. Stará sa zároveň o odbúravanie tukových buniek, čo je jednou z jeho hlavných úloh.

Aminokyselina tyrozín

Kombinácia tyrozínu a l-carnitínu by nemala uškodiť, práve naopak. Môže maximalizovať efekt, ktorý z oboch látok môžeš mať. Mala by sa ti zlepšiť nálada a podľa niektorých fitnessákov aj výkony v posilňovni a pri športe. Tak čo, vyskúšaš to?

Tyrozín a teanín

Teanín v poslednej dobe tiež zažíva relatívne veľký boom. Možno si o tom nevedel, ale nachádza sa v množstve prípravkov podporujúcich spánok. To je relatívne opačný účinok než aký má teanín. To však neznamená, že sa spolu neznášajú dobre. Teanín totiž upokojuje, ale markantne neuspáva. Práve preto s tyrozínom tvorí vhodnú dvojku aj pre tvoju náladu!

Tyrozín je naozaj zvláštnosť posledných rokov – nečudo, že je práve na vrchole obľúbenosti. Podľa našich skúseností tipujeme, že ešte aj dlho bude. Je totiž jedinou tak komplexnou a tak účinnou aminokyselinou, ktorá ti môže markantne zlepšiť tvoje zdravie. Ak si už tyrozín, prípadne jeho kombinácie s inými doplnkami vyskúšal, daj nám vedieť do komentárov.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako správne užívať leucín

Ako správne užívať leucín

V minulosti sme si už napísali pozitívne účinky mocnej aminokyseliny zvanej leucín. Ide o látku, ktorá v tvojom tele robí doslova fitness zázraky! Leucín je pritom považovaný za jeden z najúčinnejších prostriedkov na stimuláciu svalov. Výrazne totiž stimuluje syntézu bielkovín v kostrovom svalstve.

Ako vplýva inzulín na rast svalov

Ako vplýva inzulín na rast svalov

O inzulíne si už určite počul. Väčšinou je skloňovaný v súvislosti s cukrovkou. V dnešnom článku sa však nebudeme zaoberať touto chorobou. Povieme si, prečo je inzulín potrebný aj pre dosahovanie cieľov v posilňovni.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO