loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Ulisses – existuje dokonalejšia postava?

Zdravie a krása

28.12.2018

Prečítané: 4971x

Ulissesa pozná takmer každý, kto sa pohybuje medzi fitness médiami. Jeho fotky poznajú dokonca aj ľudia, ktorí nikdy posilňovňu nenavštívili. Pri pohľade na jeho fotky je vidieť neskutočnú genetiku, ktorú dostal od svojich rodičov. Z čelného pohľadu si ihneď všimneš široké ramená, veľké a plné bicepsy, brutálne brušné svaly a dokonalú symetriu. Chrbát a nohy za týmito partiami taktiež nijako nezaostávajú a dotvárajú tak veľmi vyvážený a ostrý celok.

Ako to celé začalo?

Túto formu Ulisses nezískal zo dňa na deň. V detstve mal typicky hardgainerskú postavu. Bol chudý a nevýrazný. Športoval pravidelne, venoval sa futbalu a atletike, ale nedával dôraz na správnu stravu. Aj preto sa mu vždy ťažšie priberala nová svalová hmota ako ostatným ľuďom. Až po tom, ako kompletne prekopal jedálniček sa mu podarilo nalepiť prvé kilá svalovej hmoty. Vtedy sa začala ukazovať jeho perfektná stavba tela. Jeho cieľom nebola obrovská postava, aké sú dnes viditeľné na súťažiach Mr. Olympia, ale vyvážená symetrická postava, akú mali kulturisti tzv. „Zlatej éry“.

Dnes má Ulisses 42 rokov a pri výške 178 centimetrov váži viac ako 95 kilogramov. A to takmer bez tuku, nakoľko sa celoročne udržuje vo forme kvôli pravidelným foteniam už niekoľko rokov.

Ulisses.

Tréning

Hneď na začiatok si zapamätaj – nekopíruj Ulissesov tréning. Jeho tréning je tak náročný a dlhý, že pre obyčajného človeka, ktorý má priemernú genetiku, regeneráciu a neužíva dopingové látky nemá zmysel, lebo by spôsobil skoré pretrénovanie. Len na ramená má v tréningu viac ako 30 sérii. Na chrbát dokonca až 7 cvikov. Začína vždy základnými viackĺbovými cvikmi, postupne prechádza na izolované cviky a toto celé kombinuje so zhadzovacími sériami a supersériami.

Rozdelenie partií má nasledujúce:

Pondelok – nohy

Utorok – chrbát

Streda – hrudník

Štvrtok – ramená

Piatok – biceps a triceps

Sobota – deň, kedy cvičí znova partiu, ktorú chce vylepšiť a ktorá mu zaostáva

Nedeľa – oddych

Jeho najobľúbenejšími cvikmi sú zdvihy jednoručných činiek na pozitívne naklonenej lavičke, zhyby a drepy. Kardio tiež zaraďuje do tréningu, najmä vo firme HIIT vždy po tréningu na 15 minút. Buď ide na bežiaci pás alebo na schody, kde strieda fázu výklusu s fázou intenzívneho behu po 30-60 sekundách.

Z čoho sa skladá jeho jedálniček?

Ako sám Ulisses povedal, „strava je základ“. Sám sa snaží o prísnu disciplínu a pripravuje si jedlo vždy vopred. Zameriava sa na kvalitnú nespracovanú stravu, takže obmedzuje v jedálničku polotovary a varí si zo základných potravín. Jeho jedálniček sa skladá najmä z vajec, kuracieho mäsa, tuniakových steakov či iných rýb, veľkého množstva ovocia, zeleniny a tiež niekoľkých proteínových nápojov denne.

Ulisses.

Je naturál?

Ako to už býva úplne bežné, v tejto téme existujú dva tábory. Jeden tábor hovorí, že je naturál a nikdy nemusel brať steroidy a druhý tábor, ktorý neverí, že človek s takou formou ako má Ulisses môže byť naturál.

Síce mu nikdy nebolo dokázané užívanie týchto látok, ale pohľad na jeho celoročne vysekanú formu a šialenú kvalitu a definíciu svalov hovorí jasnou rečou. Okrem toho mal v minulosti problémy s gynekomastiou, čo je jeden zo znakov užívania zakázaných látok.

Čomu sa venuje v súčasnosti?

V súčasnosti sa venuje svojej značke oblečenia a trénovaniu celebrít a známych ľudí. Patrí medzi najväčších influencerov celého fitness priemyslu. Do budúcna by sa chcel venovať komerčnejším formátom a ak by prišla dobrá ponuka, možno by si vyskúšal aj herectvo.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.instagram.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Prekonal rakovinu a dnes je vzorom pre mladých ľudí

Prekonal rakovinu a dnes je vzorom pre mladých ľudí

Zach Zeiler je 24 ročný fitness tréner, ktorého meno by mohlo byť synonymom pre vytrvalosť a bojovnosť. Tesne po dovŕšení pätnásteho roku života mu doktori povedali smutnú správu. Diagnostikovali mu Hodgkinov lymfóm, čo je zhubné ochorenie lymfatického systému. Na to, aby sa vyliečil musel okamžite začať s chemoterapiou a rádioterapiou. Jeho stav bol veľmi vážny a všetci si uvedomovali vážnosť tejto situácie. Zachov starý otec mal tú istú chorobu a na rozdiel od Zacha jej aj podľahol.

NEBBIA – športové fitness oblečenie

NEBBIA – športové fitness oblečenie

Ak si správny fitness maniak či maniačka a tráviš veľa času na sociálnych sieťach sledovaním stránok venujúcim sa slovenským či zahraničným atlétom, určite poznáš značku NEBBIA. Možno už máš aj v šatníku viaceré kúsky z ich produkcie. NEBBIA na prvý pohľad vyzerá ako zahraničná značka, ale vieš o tom, že ide o lokálnu značku, pochádzajúcu zo Žiliny?

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO