loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Typy ľudí vo fitku

Typy ľudí vo fitku

Iné

02.05.2019

Prečítané: 2671x

Niektoré typy ľudí, ktorých stretneš vo fitku ťa rozosmejú a niektorí ťa dokážu naštvať. Poďme sa pozrieť na typy ľudí, ktorých nájdeš v takmer každom fitku.

Selfie kráľ/kráľovná

Maniaci na sociálne médiá, ktorí trávia denne hodiny na Facebooku a Instagrame majú z každého tréningu fotku. Nenechajú predsa svojich priateľov a followerov bez takej dôležitej informácie, že boli cvičiť. Ich výskyt je najmä pri dobrom svetle, ktoré robí tiene presne tam, kde treba a opticky dokáže pridať kopec nových svalov či ubrať centimetre z chúlostivých partií. Často ľudia z fotky vyzerajú naživo úplne inak.

Selfie kráľ z fitka.

Ten, čo hučí

Väčšinou je to muž, ktorý pri cvičení nedokáže byť ticho. Je jedno, či ide práve ťažkú sériu mŕtvych ťahov alebo len pumpuje biceps. Kričí typické „aaa“ „uuu“ či „ooh“ bez rozdielu pri každej sérii. Niečo ako Ronnie Coleman, ale so štvrtinovými váhami, s akými cvičil on. Väčšinou to vyzerá zo začiatku komicky, ale časom to začne ostatných otravovať.

Ten, čo sa extrémne potí a smrdí

V každom fitku je človek, ktorý sa potí tak, že vyzerá, akoby práve vyšiel z bazéna. To by nevadilo, ale mláky potu ostávajú po celom fitku a ak si neprinesie uterák, tak vyradí polovicu fitka z prevádzky. To isté platí o ľuďoch, ktorí nepoznajú deodorant a zamoria svojim pachom celé fitko. Najmä počas letných mesiacov to „stojí za to“.

Ukecaný typ

Buď existuje vo fitku debatný krúžok viacerých ľudí, alebo len jeden samostatný človek, ktorý sa s každým snaží nadviazať konverzáciu. Dokáže prebrať všetky možné témy, pričom cvičenie je až na druhom mieste. Najhoršou skupinou sú ukecaní pseudotréneri, ktorí svojim zverencom síce nevedia poradiť dobrý tréning, stravu a suplementáciu, ale väčšinu času im ukazujú na mobile kulturistické videá a preberajú s nimi to, ako dopadla piatková narodeninová oslava.

Ten s najnovším vybavením

Majú na sebe najnovšie fitness oblečenie, nové bandáže a na zápästí fitness hodinky. Pýtaš sa, čo je na tom zle? Nič. Problémom je to, že väčšina týchto ľudí minie viac peňazí na vybavenie ako na permanentku. Síce nechodí často a ani poriadne necvičí, ale vybavenie ma na úrovni profesionálneho atléta.

Ten, čo po sebe neupratuje

V ideálnom svete by si mal každý, kto docvičí sériu po sebe odložiť jednoručky, zložiť z veľkej činky kotúče alebo vrátiť stroj do pôvodného stavu. Väčšina ľudí to tak robí, ale nie každý. Po niektorých ostane celé fitko rozhádzané. Jednoručky mimo stojanov, kotúče neupratané a na legpresse ostane naložených 15 kotúčov z predošlej série. Pre ženy nie je nič „lepšie“, ako keď chcú cvičiť legpress a predtým musia zložiť 300 kíl závaží, ktoré tam nechal niekto predtým.

Ten, čo nevie čo robí

Každý tréning vymýšľajú nové a nové cviky, krkolomné cviky, technika je na míle vzdialená od tej správnej a často sa na nich ostatní smejú. Veď prečo by mali cvičiť klasické cviky, keď môžu vymyslieť niečo nové, čo ešte nikto nikdy necvičil? Do tejto skupiny nepatria len tí, čo sa snažia vyhnúť konvenciám, ale aj ľudia, ktorí si nedali tú námahu, aby si pozreli videá ako cvičiť alebo sa spýtali trénera vo fitku, aby im poradil. Často z toho vznikajú úsmevné situácie a najnevšednejšie cviky, ktorých je plný internet.

Vo fitku stretneš rôznych ľudí.

Ten, čo každému radí

Síce jeho postava vyzerá tak, ako by s cvičením len začínal, ale neustále každému radí, ako správne cvičiť. A to aj bez toho, aby sa ho niekto pýtal na radu. Tieto rady väčšinou ani nie sú správne. A hlavne - väčšinu tých ľudí to nezaujíma.

Ten, čo je závislý na mobile

Túto skupinu ľudí spoznáš tak, že počas tréningu majú v ruke častejšie mobil ako činku. Buď na začiatku pridali fotku z fitka a sledujú nové lajky alebo si prezerajú videá na Youtube, píšu si s kamarátmi alebo scrollujú Facebook. Ak sa to týka aj teba, zamysli sa nad tým, či by nebolo lepšie nechať mobil v skrinke. Za tú dobu čo budeš trénovať sa nič urgentné neudeje a môžeš sa 100 % sústrediť na tréning.

Ten, čo nikdy necvičí nohy

Táto skupina je obzvlášť veľká a nachádza sa v každom fitku. Je obrovská škoda nerozvíjať svalový rozvoj a silu polovice tela. Ak sa takému cvičencovi podarí na vrch tela nabaliť dosť svalovej hmoty, vyzerá jeho postava smiešne a pripomína sliepku.

Ten, čo necvičí nohy.

Miestny stalker

Niektorí muži trávia vo fitku viac času obzeraním žien ako poriadnym cvičením. Problém je ten, že týmto ženám to vadí a lezie im to na nervy. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa otvára stále viac a viac čisto ženských posilňovní. Ak aj ty patríš do tejto skupiny, mal by si si nájsť frajerku.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Dodržiavanie fitness režimu vs. spoločenský život

Dodržiavanie fitness režimu vs. spoločenský život

Je možné dodržiavať diétny režim so všetkým, čo k tomu patrí a zároveň aj žiť spoločenský život? Ako si to celé nastaviť tak, aby si mal progres a aby si zároveň nesedel len doma v kuchyni pri uvarenej brokolici a kuracom mäse? Je vôbec možné dosiahnuť nejaké výsledky bez toho, aby sa z teba stal asociál, ktorý bude žiť v neustálom kolotoči tréningov, varenia a spánku?

Priberá sa z pečiva?

Priberá sa z pečiva?

Je dôvodom tvojho nechudnutia alebo priberania to, že ješ pečivo? Naozaj je také zlé ako sa hovorí a keď chceš schudnúť, bez toho, aby si ho vyradil zo stravy nemáš šancu zhodiť čo i len kilo? V našom regióne patrí chlieb medzi základné potraviny. Odmalička sme si do školy nosili chlieb či rožky so syrom, šunkou či rôznymi domácimi pomazánkami. Na pečive v mladosti vyrástli tisíce detí a aj v dospelosti sa nachádza takmer v každej domácnosti. Mali by sme ho úplne vyradiť len preto, lebo sme sa o ňom dočítali v rôznych článkoch a ženských magazínoch? Poďme sa pozrieť na to, aká je pravda a či sa musíš pri ceste za vyrysovanou postavou vzdať pečiva, alebo nie.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO