loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Kevin Levrone a jeho neuveriteľné premeny

Kevin Levrone a jeho neuveriteľné premeny

Zdravie a krása

28.04.2019

Prečítané: 2418x

Kevin Levrone patrí medzi najzaujímavejších, najviac nedocenených a najviac geneticky obdarených kulturistov na svete počas celej éry bodybuildingu. Niektoré príbehy z jeho života, prístup ku cvičeniu a genetický dar sú až neskutočné a keby sa naozaj nestali, väčšina ľudí by im neuverila. Poďme sa spolu pozrieť na to, v čom bol Kevin taký jedinečný.

Detstvo

Kevin Levrone, prezývaný aj „Maryland Muscle Machine“ sa narodil v roku 1964 v Spojených štátoch amerických, konkrétne v Marylande (odtiaľ je odvedená aj jeho prezývka). Jeho rodičia umreli veľmi skoro a spolu s ďalšími piatimi súrodencami prežíval ťažké obdobie dospievania. V tom období uvidel, ako cvičenie zmenilo jeho bratranca, ktorý bol vojak a vrátil sa po dlhej dobe k rodine. Bol vysoký a svalnatý, a to Kevinovi zaimponovalo a začal s cvičením aj on. Cvičiť začal keď mal 10-11 rokov. Po krátkej dobe začal na sebe pozorovať prvé zmeny a uvedomil si, že naberá hmotu rýchlejšie ako ostatní chlapci v posilňovni.

Súťažná kariéra

Kevin začal svoju kariéru v roku 1991, keď vyhral prvé miesto v ťažkej váhe na NPC a tiež bol vyhlásený za absolútneho víťaza súťaže. Celkovo súťažil na takmer sedemdesiatich profesionálnych súťažiach a na 23 z nich vyhral prvé miesto. Je potrebné spomenúť, že obdobie, kedy bol na scéne Kevin je obdobím s asi najväčšou konkurenciou, aká tu kedy bola. Súťažil v období, kedy sa na súťažiach objavovali aj mená ako Ronnie Coleman, Flex Wheeler či Shawn Ray. Vyhrať v tejto konkurencii nikdy nebolo ľahké. O tomto období sa často hovorí ako o najlepšom období kulturistiky.

Nikdy sa mu nepodarilo vyhrať sošku Sandowa na súťaži Mr. Olympia, ale viackrát skončil na druhom, treťom či štvrtom mieste, čo je stále obrovský úspech. Mnohí dokonca tvrdia, že minimálne raz mal vyhrať a pri porovnaní fotografií z týchto súťaži sa s nimi dá súhlasiť.

Kevin bol na pódiu známy obrovskými pažami, plným a veľkým tricepsom a 3D ramenami, ktoré vyzerali z každého uhla plne a guľato. Jeho pózing bol v niektorých pózach odlišný od ostatných súperov a spolu s výbornou estetikou boli jeho voľné zostavy pastvou pre oči. Dodnes patria jeho voľné zostavy medzi to najlepšie, čo svet kulturistiky ponúka. Jeho najväčšia súťažná hmotnosť bola 117 kilogramov.

Tvrdý tréning s voľnými váhami

Trénoval tak, ako sa na old school patrilo, teda ťažko a tvrdo. Veľké váhy, základné cviky a vysoká intenzita boli základom každého tréningu. A najmä voľné činky a minimum strojov. V jednom interview Kevin hovoril o tom, aký je sklamaný z dnešných kulturistov. Podľa jeho slov nepoužívajú v posilňovni kriedu na zlepšenie úchopu, netrénujú tak tvrdo ako trénovali kulturisti jeho doby a nepoužívajú činky, ale stroje. A to mu na dnešnej kulturistike vadí najviac. Ak si pozrieš jeho tréningové videá, uvidíš, že Kevin bol nielen veľký ale aj veľmi silný a mal kĺby z ocele. Často trénoval s powerliftermi a nezniesol, keď bol v posilňovni niekto silnejší ako on a vždy sa snažil ostatných prekonať.

Zranenie prsných svalov

Dvíhanie veľkých váh sa mu ale vypomstilo. Pri tlakoch na lavičke s viac ako 270 kilogramami sa mu odtrhol prsný sval. Po operácii dostal infekciu a museli mu ho operovať znova. Drvivú väčšinu kulturistov tento typ zranenia vyradí z profesionálnej kulturistiky, lebo takto zošitý sval už vyzerá zle a kazí celkovú estetiku. Avšak, Kevin mal šťastie na perfektného doktora, ktorý vykonával operáciu a zranenie vyliečil tak, že mohol pokračovať v súťažení.

Neuveriteľné príbehy jeho premeny

S týmto zranením sa viažu viaceré neskutočné príbehy a následne aj zmena Kevinovho tréningového prístupu. Po tom, ako ho zoperovali mal vrchnú časť tela v sadre. Keď mu ju dali dole bol úplne slabý, schudol skoro 20 kíl a sila bola tiež preč. Toto sa udialo na konci júna. Do septembrovej Olympie sa stihol zotaviť takým spôsobom, že skončil na piatom mieste. V tom momente ho napadla myšlienka, že nebude trénovať celý rok. Pri tvrdom tréningu po celý rok je veľká šanca, že by sa zranil. Ak by sa tréningu venoval len 3 mesiace, stihne sa pripraviť na Olympiu a zvyšok roka nemusí cvičiť a tým pádom sa ani nezraní. Šialené, však? Paradoxom je, že Kevinovi to fungovalo a jeho premeny počas roka sú neskutočné. Na jar vyzeral ako bežný človek, ktorý necvičí, na začiatku leta začal poriadne makať a v septembri zbieral vrcholné umiestnenia z najvyššej súťaže sveta – Mr. Olympia. Dodnes sa toto nikomu nepodarilo zopakovať.

Na prvých dvoch fotografiách je Kevin odfotený z 20. júla. Na tretej fotografii je jeho forma z polovice októbra. Šialené, však?

Kevin Levrone a jeho premena v priebehu pol roka.

Ďalšou príhodou, ktorá koluje v kulturistických kuloároch je tá o Arnold Classic 1996. Spoločný priateľ Kevina a Dava Palumba poprosil Dava, aby Kevinovi pomohol v príprave. Poslal mu Kevinove fotky 12-14 týždňov pred súťažou. Keď ich Dave uvidel, ihneď to odmietol, lebo Kevin tam vyzeral, ako keby nikdy necvičil. O dva mesiace neskôr ho tento spoločný známy opäť poprosil, aby sa na Kevina prišiel pozrieť osobne a pomohol mu v príprave. Dave prišiel, povedal Kevinovi, aby sa vyzliekol a od údivu takmer odpadol. Zmena bola neskutočná a Kevin následne v spoločnom tréningu drepoval 270 kilogramov bez opasku a 220 kilogramov taktiež bez opasku až na 20 opakovaní. Následne vyhral prvé miesto na Arnold Classic.

Koniec kariéry a comeback v roku 2016

V roku 2003 prestal súťažiť (aj keď neohlásil oficiálny koniec kariéry) a svoj comeback ohlásil až na Mr. Olympia 2016, kde bol najväčšou zaujímavosťou celého ročníka. Opäť ukázal, že za krátky čas dokáže nabaliť obrovské množstvo svalovej hmoty. Síce sa neumiestnil na popredných pozíciách, ale ukázal, že aj vo vyššom veku to v ňom stále ostalo a nepatrí ešte do starého železa. Tých 13 rokov, kedy sa nevenoval kulturistike sa snažil preraziť ako herec a spevák. V súčasnosti má vlastnú radu doplnkov výživy.

Kevin Levrone a jeho neuveriteľné premeny.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Arnold Schwarzenegger: Legenda sveta bodybuilderov

Arnold Schwarzenegger: Legenda sveta bodybuilderov

Meno Arnold Schwarzenegger ti určite veľa hovorí, najmä, ak sa venuješ bodybuildingu alebo fitness. Počas desiatok rokov prešlo jeho telo viacerými transformáciami a pre mnohých je dodnes modlou. To je spôsobené najmä jeho obrovskou vôľou a chuťou pracovať na svojom tele a zdraví.

Ulisses – existuje dokonalejšia postava?

Ulisses – existuje dokonalejšia postava?

Ulissesa pozná takmer každý, kto sa pohybuje medzi fitness médiami. Jeho fotky poznajú dokonca aj ľudia, ktorí nikdy posilňovňu nenavštívili. Pri pohľade na jeho fotky je vidieť neskutočnú genetiku, ktorú dostal od svojich rodičov. Z čelného pohľadu si ihneď všimneš široké ramená, veľké a plné bicepsy, brutálne brušné svaly a dokonalú symetriu. Chrbát a nohy za týmito partiami taktiež nijako nezaostávajú a dotvárajú tak veľmi vyvážený a ostrý celok.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO