loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Držíte diétu? Synefrín vám pomôže so spaľovaním tukov

Držíte diétu? Synefrín vám pomôže so spaľovaním tukov

Doplnky výživy

16.12.2016

Prečítané: 14360x

Ak cvičíš, určite si už x-krát počul o všemožných zázračných prípravkoch, vďaka ktorým „zaručene“ zhodíš 10 kíl mesačne. Vieš, také tie reklamné texty, ktoré nasľubujú hory-doly, ale napokon sa ukáže, že išlo iba o marketingový trik. Napriek tomu my, milovníci športov vieme, že naozaj existuje zopár skutočne účinných látok. Jasné, že vďaka nim neschudneš 15 kíl mesačne bez cvičenia. Je ale dokázané, že ti pomôžu dosiahnuť výsledky rýchlejšie a efektívnejšie. Patrí sem napríklad Synefrín, o ktorom ti dnes povieme viac.

Čo je to synefrín?

Synefrín je prirodzene sa vyskytujúci alkaloid, ktorý nájdeš v rôznych rastlinách a plodoch. Obzvlášť hojne zastúpený je napríklad v kyslých pomarančoch. Synefrín sa napríklad v čínskej medicíne používa už tisícky rokov a získava sa z kôry citrusového ovocia.

Chemickým zložením sa podobá na efedrín a pseudoefedrín, ktoré nájdeš v mnohých prípravkoch proti chrípke a na zhodenie váhy (spaľovanie tukov). Synefrín má relatívne jednoduchú funkciu. Zasahuje adrenálny systém tela a zlepšuje bazálny metabolizmus, ktorý je zodpovedný až za cca 70 % denného výdaju kalórií.

Prečo užívať synefrín?

Podľa rôznych štúdií, synefrín zrýchľuje tvoj metabolizmus, čo má za následok rýchlejšie spaľovanie tuku a optimálne udržiavanie váhy. Pri chudnutí je dôležitý najklasickejší algoritmus – aby si schudol, potrebuješ vydať viac energie ako jej prijmeš. Mnohí ho volajú aj „spaľovač spodného brucha“. Na spodnej časti brucha sa totiž nachádza tuk, ktorý je z celého brucha najťažšie schudnúť. Ako efektívne ale synefrín funguje?

Hlavné účinky synefrínu

Ako sme už naznačili, hlavným účinkom synefrínu je zrýchlenie procesu chudnutia. Vďaka rýchlejšiemu metabolizmu sa zvýši tvoj výdaj energie a tým aj rýchlejšie schudneš. Podľa niektorých štúdií, stačí jedna dávka 50 mg synefrínu. Vďaka tomu zvýšiš účinnosť svojho bazálneho metabolizmu až o 65 kcal v priebehu 75 minút.

Ak navyše synefrín skombinuješ s ďalšími látkami, ktoré nájdeš v kôre citrusových plodov (naringín a hesperidín), môže byť tento nárast ešte väčší – až 180 kcal.Štúdia tiež ukázala súvis synefrínu s kofeínom – navzájom zlepšujú svoje účinky. Ak teda budeš naraz užívať kofeín so synefrínom, bude tvoje chudnutie ešte o trochu účinnejšie.

Schudnúť bez pohybu je síce príjemná predstava, ale cvičenie rozhodne pomáha

Proces spaľovania tukov

Pozrime sa na proces spaľovania tukov do hĺbky. Každá tuková bunka v našom tele sa skladá z alfa receptorov a z beta receptorov. Alfa receptory brzdia mobilizáciu tuku (teda aj spaľovanie), zatiaľ čo beta ju aktivujú. Tukové bunky, ktoré majú viac beta receptorov, sa teda spaľujú jednoduchšie. Preto chudneš v niektorých partiách rýchlejšie než v iných – všetko je to o receptoroch.

Laicky povedané, synefrín sa snaží zamedziť funkcie alfa receptorov, teda odstrániť tzv. „brzdu“ v spaľovaní. Toto je celé tajomstvo – nie nefunkčné tabletky s dobrým marketingom! Ďalším doplnkom je, že synefrín zamedzuje pocitu hladu. Budeš sa tak dlhšie cítiť sýty.

Dávkovanie synefrínu

Ak pravidelne posilňuješ alebo robíš iný šport, odporúčame dennú dávku synefrínu v množstve 25 – 50 mg. Pri 50 mg denne by účinok chudnutia mal byť najsilnejší, takže pokojne siahni po takejto dávke.

Synefrín nájdeš aj v eshop-e protein.sk. Vyskúšaj ho a podeľ sa s nami v komentároch, aké účinky si zaznamenal. Ukážeš tak ostatným, že to naozaj funguje.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Kvalitný synefrín
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Ako rýchlo schudnúť?

Ako rýchlo schudnúť?

Chudnutie môže byť pre mnohých ľudí hotová veda. Netreba sa ale báť – nie všetko, čo na pohľad vyzerá tak ťažko, aj ťažké je. Vo veľa prípadoch je skutočnosť taká, že po istej dobe si vaše telo zvykne na nový jedálny lístok a vás už nebude trápiť taká ohromná chuť na hocičo nezdravé, či už sladké alebo slané, či ráno alebo večer.

7 spaľovačov tukov, ktoré skutočne fungujú a stoja za vyskúšanie

7 spaľovačov tukov, ktoré skutočne fungujú a stoja za vyskúšanie

Akonáhle sa človek začne zaoberať tým, ako schudnúť, skôr alebo neskôr narazí na takzvané spaľovače tukov. Môže ísť buď o potravinové doplnky, ktoré pomáhajú spaľovať tukové zásoby pri cvičení (nemá zmysel ich užívať, ak sa nehýbete), alebo potraviny, ktoré napomáhajú tomu, aby sa telo tuku skôr zbavovalo, než aby ho ukladalo. Našli sme pre vás hity medzi spaľovačmi tuku, ktoré práve teraz letia. Spaľovanie prijatej energie je s nimi oveľa ľahšie.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO