loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €

Colina E Inositolo (zdravá pečeň) - Yamamoto

Cholín a inozitol sú základnými zložkami fosfatidylcholínu a fosfatidylinozitolu, ktoré prispievajú k syntéze lipoproteínov, transportérov tuku a cholesterolu v krvi.
Tovar nie je možné zakúpiť: produkt nie je určený pre daný trh alebo výroba tohto produktu skončila.

Popis produktu

Cholín prispieva k udržaniu zdravých pečeňových funkcií a Inositol zabraňuje oxidácii a akumulácii tukov v pečeni a je nevyhnutný pre zdravie pečene, obličiek a myelínu.

Colina e inositolo je výživový doplnok stravy s obsahom vzácnych prvkov cholínu a inozitolu. Ich nedostatok ovplyvňuje prítomnosť týchto „nosičov“ (transportérov), t.j. LDL a VLDL, pričom sa uprednostňuje akumulácia tuku v pečeni. 

Pečeň vylučuje tuky vďaka 2 lipoproteínom, t.j. VLDL a LDL, ktoré sú zase tvorené proteínmi a fosfolipidmi, medzi ktorými je hlavný fosfolipid fosfatidylcholín. To vyjadruje význam cholínu, prekurzora fosfatifdylcholínu, ktorý umožňuje transport tuku z pečene do svalov a tukového tkaniva. Navyše je nevyhnutný pre tvorbu hlavných zložiek bunkových membrán (fosfolipidov) a acetylcholínu, dôležitej látky, ktorá sa zúčastňuje ako neurotransmiter v mnohých mozgových a kognitívnych procesoch.

Cholín (Vitamín B7) je esenciálna mikroživina, ktorá hrá kľúčovú úlohu pri fosfolipidoch a acetylcholíne, dôležitom neurotransmiteri.

Výhody cholínu:

  1. Prispieva k udržaniu fyziologickej funkcie pečene
  2. Je vybavený „lipotropnou“ silou, ktorá zabraňuje usadzovaniu lipidov v pečeni
  3. Má neuroprotektívne, antioxidačné a ochranné vlastnosti pre srdce
  4. Pôsobí proti škodlivým účinkom homocysteínu na kardiovaskulárnej úrovni
  5. Podporuje nervovú funkciu

V doplnku nájdeme Vitamín B7 synergicky kombinovaný s inozitolom (niekedy sa označuje aj ako vitamín B8, hoci v pravom zmysle slova to klasický vitamín nie je), pretože je základnou zložkou lecitínu, ktorý je nevyhnutný na použitie tukov a cholesterolu v tele. Štúdie ukázali, že inozitol je dôležitým liekom v detoxikačných procesoch v tele a pečeni, čo podporuje „filtračné“ funkcie, ktoré pomáhajú neutralizovať endogénne a exogénne toxíny tela. Za zmienku stojí aj lipotropná funkcia inozitolu, ktorá sa pridáva k funkcii cholínu, pričom obidve účinné látky sa venujú odstraňovaniu tuku v pečeni (lipotropný účinok). Toto je nevyhnutné opatrenie pre zdravú pečeň.

Výhody inozitolu:

  1. Zabraňuje oxidácii a akumulácii tukov v pečeni
  2. Je nevyhnutný pre zdravie pečene, obličiek a myelínu.

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne s vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 kaps.
Počet dávok v balení: (60 kaps.) 60
Cholín bitartrát 250 mg
z toho cholín 102,5 mg
Inozitol 250 mg

Zloženie

Inozitol, cholín bitartrát, objemové činidlá: celulóza, fosforečnan vápenatý, kapsula (želatína), činidlá proti spekaniu: oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín, farbivo: E171.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Výrobca

IAF Network srl - Via Savella II Travesa, 43-25038 Rovato (BS), Made in Italy.
Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO