loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Clenbuterol vs. ostatné spaľovače. Čo si vybrať?

Clenbuterol vs. ostatné spaľovače. Čo si vybrať?

Iné

03.10.2017

Prečítané: 19917x

Clenbuterol, spaľovače, diéta, kalorický deficit a podobné slová či slovné spojenia sú práve v tomto letnom období často skloňované nie len medzi pravidelnými cvičencami, ale aj medzi laikmi, ktorí nestihli schudnúť na leto do plaviek. Pri správne nastavenom jedálničku a kalorickom deficite, skombinovanom s kvalitným tréningom má zmysel siahnuť po spaľovačoch, ktoré tvoju snahu podporia. Čo je ale lepšia voľba? Zakázaný clenbuterol alebo štandardné spaľovače tuku?

V prvom rade treba povedať, že clenbuterol je na rozdiel od komerčných spaľovačov tuku v športe zakázaná (dopingová) látka. Jeho spaľovací účinok je síce silný, ale treba myslieť na to, že to nie je zázračná tabletka, ktorá ti aj bez diéty zabezpečí parádnu formu, ale má aj vážne vedľajšie účinky.

Čo je clenbuterol?

Clenbuterol je látka, ktorú zneužívajú kulturisti, ale aj bežní cvičenci už niekoľko desaťročí. Je to asi najznámejší zakázaný doping, ktorý ľudia využívajú na spaľovanie tuku. Pôvodne bol využívaný najmä vo farmárstve. Podávaním clenbuterolu zvieratám dochádza k rastu svalstva, takže kravy a ošípané rástli rýchlejšie a dorastali do väčších hmotností. Dnes už je tento postup zakázaný.

Clenbuterol má pozitívny vplyv na rast svalov aj u ľudí, ale iba v extrémnych podávaných množstvách. Preto síce teoreticky má anabolické účinky, ale v praxi pri bežnom dávkovaní sú nulové. Na to, aby si pozoroval anabolické účinky by si musel užívať také vysoké dávky clenbuterolu, že by ťa mohli aj zabiť.

Vedľajšie účinky clenbuterolu – krátkodobé i dlhodobé

  • prijímaním clenbuterolu môže dôjsť k zníženiu hladiny draslíka a taurínu a tým aj k výskytom svalových kŕčov. Čiastočne sa tomu dá zabrániť dodatočnou suplementáciou draslíka.
  • nervozita, pocit úzkosti – počas prijímania clenbuterolu môže dôjsť (a často aj dochádza) k pocitom úzkosti, objavuje sa paranoja a nervozita.
  • trasenie rúk – veľmi častý jav. Trasenie môže byť dokonca tak silné, že negatívne ovplyvňuje bežné veci ako písanie, prácu s telefónom či prácu, kde je potrebná jemná motorika
  • problémy so spánkom – nedostatočne tvrdý spánok, problém zaspať
  • problémy so srdcom – clenbuterol má silne negatívne účinky na srdce, zvyšuje tep a krvný tlak. Pri extrémnom zneužívaní tejto látky môže dôjsť až k mŕtvici či infarktu.
  • bolesti hlavy, zvracanie, potenie – clenbuterol nie každému vyhovuje a môže spôsobovať veľmi silné bolesti hlavy, ktoré môžu viesť až k zvracaniu. Tomu neprospieva ani fakt, že clenbuterol zvyšuje tvoju telesnú teplotu o približne 1/2 stupňa.

Tieto vedľajšie účinky sú najmä krátkodobé a po vysadení sa postupne dá všetko naspäť do pôvodného stavu. Čo je ale dôležité poznamenať je dlhodobý účinok zneužívania tejto látky. Pri častom a dlhodobom užívaní clenbuterolu sa rapídne zvyšuje šanca, že dostaneš infarkt či budeš mať problémy so srdcovou arytmiou.

Nebezpečné to je najmä vtedy, ak má človek, ktorý clenbuterol užíva nejaký genetický defekt na srdci a nevie o tom. Tieto prípady končia často tragicky. Taktiež môže vplyvom dlhodobého používania tejto látky dôjsť k zníženiu hustoty kostí a únavovým zlomeninám.

Zakázaný clenbuterol je účinným spaľovačom tukov

Spaľovače tukov – legálne doplnky výživy

Na rozdiel od clenbuterolu sú na trhu aj legálne preparáty, ktoré dokážu vďaka svojmu komplexnému zloženiu pomôcť so spaľovaním tukov. Termogenické spaľovače tukov sú schopné zvýšiť tvoj energetický výdaj až o 10 % a tým uľahčiť a zrýchliť spaľovanie prebytočného tuku.

Okrem tohto efektu môžeš ešte od spaľovačov očakávať nakopnutie pred tréningom, lepšie sústredenie a výdrž. Aj vďaka tomu sú tréningy so spaľovačmi tvrdšie, dlhšie a intenzívnejšie. Lepším tréningom spáliš ešte viac kalórií ako bez neho a tým podporíš želaný úbytok hmotnosti. Za tento účinok je zodpovedný najmä kofeín, ktorý patrí medzi základné zložky komplexných spaľovačov tukov. Odporúčaná denná dávka je 400-600 mg kofeínu. Skoro celú dennú dávku máš obsiahnutú napr. v spaľovači Lipodex.

Celkový efekt týchto spaľovačov síce nie je taký silný ako spaľovací efekt pri clenbuterole, ale štandardné spaľovače sú oveľa šetrnejšie k tvojmu telu, sú legálne a nemusíš sa báť negatívnych vedľajších účinkov. Je to jednoduché a bezpečné a spolu s vhodným jedálničkom a tréningom sa výsledky aj tak dostavia.

Nie je potrebné siahať po nelegálnych látkach na to, aby si sa dopracoval k vyrysovanej postave. Buď konzistentný v tom, čo robíš a svoju vysnívanú formu isto dosiahneš.

Autor: Ing. Matúš Mráz • Foto: www.pixabay.com • Zdroj: www.protein.sk
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Clenbuterol sľubuje spaľovanie tukov, nenechaj sa však nalákať!

Clenbuterol sľubuje spaľovanie tukov, nenechaj sa však nalákať!

Ak pravidelne čítaš naše blogy, vieš, že nepodporujeme užívanie nelegálnych látok alebo steroidov. Chceme, aby tvoje svaly a zhodený tuk boli dosiahnuté zdravými cestami, ktorými si zaručene neuškodíš. Clenbuterol však patrí vo väčšine krajín medzi nelegálne látky. Používa sa bodybuildermi na zrýchlenie úbytku tuku vo fáze rysovania, hoci jeho pôvodným poslaním je liečiť problémy s dýchaním, resp. astmu.

Prečo je výhodnejšie mať celoročne nízke percento tuku?

Prečo je výhodnejšie mať celoročne nízke percento tuku?

Každý, kto cvičí a má za cieľ buď naberanie hmoty, chudnutie alebo len zlepšovanie sa v silových disciplínach má nejaký obľúbený typ postavy. Niekomu sa páči relatívne vysekaná postava v štýle men’s physique či bikini fitness, iní uprednostňujú skôr lifterský alebo strongmanský typ postavy s väčším podielom telesného tuku.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO