loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Ako správne dávkovať kreatín pre rast svalovej hmoty

Ako správne dávkovať kreatín pre rast svalovej hmoty

Doplnky výživy

05.06.2015

Prečítané: 18175x

Keď chcete podporiť rast čistej svalovej hmoty, je potrebné užívať vhodné doplnky výživy, ktoré pomáhajú dosiahnuť tento cieľ oveľa rýchlejšie ako bez ich užívania. Kreatín je jeden s tých dôležitých doplnkov výživy, ktoré sú zodpovedné za objem svalovej hmoty a jej rast. Ako ho teda správne dávkovať?

Podľa nedávnej štúdie uverejnenej na St. Francis Xavier University, zistili, že užívanie kreatínu má významný vplyv na svalovú silu a rast svalovej hmoty. Kreatín v kombinácii s tvrdým tréningom môže zvýšiť svalový výkon, svalovú hmotu a silu.

Kreatín je dusičná organická kyselina produkovaná v pečeni, ktorá pomáha dodávať energiu do všetkých buniek v tele, predovšetkým do svalových buniek. Je vyrobená z troch aminokyselín: L-arginínglycín a L-metionín.

Kreatín bol prvýkrát predstavený francúzskou lekárňou Michel Eugéne Chevreul v roku 1832. Je prirodzene produkovaný telom, ale môže byť aj získaný z potravín a príjmaný ako Kreatín vo forme výživových doplnkov.

Zistíte viac o rozdelení a iné dôležité informácie o kreatíne.

3 tipy pre správnu suplementáciu kreatínu

Dopĺňajte 20 g kreatínu denne

Kreatín je transportovaný krvou prostredníctvom aktívneho dopravného systému v tele, z ktorého hlavne ťažia svaly, ktoré majú vysoké nároky na energiu. Faktom je, že asi 95 % z kreatínu v ľudskom tele je uložených v kostrovom svalstve. V dôsledku intenzívneho životného štýlu, tvrdého tréningu je ideálne užívať v počiatočnej fáze 20 g kreatínu denne pre dosiahnutie požadovaných výsledkov

Dopĺňajte kreatín minimálne po dobu 5-tich dní

Štúdia publikovaná Výskumným ústavom pre ochranu zdravia a životného prostredia, ukázala, že najmenej 5 dní užívania kreatínu je potrebných pre dosiahnutie viditeľných účinkov, t.j. zvýšená sila. Toto zvýšenie svalovej sily umožní takisto zvyšovať telesnú hmotnosť a svalovú hmotu.

svaly

Udržiavajte dávku kreatínu od 5 do 10 g denne

Ako teda správne dávkovať kreatín? Po počiatočnej 1 až 4 týždňovej fáze zvýšeného dávkovania kreatínu, znížte dávku do 10 g denne pre udržaie sily pri silovovm tréningu. Naďalej sa bude podieľať na vytváraní energie pre pracujúce svaly tým, že posilní tvorbu adenozíntrifosfátu. Tým sa zvýši sila a tá má priamy účinok na hypertrofiu svalstva. Kreatín je jeden z najúčinnejších doplnkov výživy podporujúci rast svalovej hmoty.

Tip Proteínu:

  • Začnite s tréningom minimálne mesiac pred tým, než začnete dopĺňať kreatín v podobe doplnku výživy. Ak tak neurobíte, mohlo by dôjsť k poraneniu šliach.
  • Počas uživania kreatínu pite dostatok vody, aby sa zabránilo svalovým kŕčom a iným zdravotným problémom.

pitný režim

Autor: Ing. Monika Petrovčinová • Zdroj: ehow.com
Objednajte si kvalitný kreatín za skvelé ceny
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Čo je to kreatín?

Čo je to kreatín?

Kreatín je telu prirodzená látka, ktorá sa nachádza v svalových bunkách. Pomáha tvojim svalom vytvárať energiu potrebnú pri tréningu. Stimuluje tvorbu ATP (adenozíntrifosfát), čo je zlúčenina, ktorá predstavuje primárny zdroj energie pre bunky. Tvoje telo si dokáže kreatín vytvoriť z arginínu, metionínu, glycínu a troch enzýmov. Kreatín je číslo jedna zo všetkých doplnkov výživy, ktoré zvyšujú tvoj výkon. Suplementovanie kreatínu spolu so silovým tréningom zvyšuje anaeróbnu kapacitu, silu a množstvo svalovej hmoty. Vďaka suplementácii kreatínu máš viac ATP a tým pádom viac energie a sily v tréningu.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO