loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
5 spôsobov ako zrýchliť metabolizmus po celý deň

5 spôsobov ako zrýchliť metabolizmus po celý deň

Stravovanie

09.01.2015

Prečítané: 19089x

Máte problém so spomaleným metabolizmom? Nechajte sa inšpirovať našimi piatimi tipmi a prejdite pomalej látkovej výmene cez rozum!

Spáľte viac kalórií bez zvýšenej námahy

1. Jedzte správne, prežúvajte

Dôkladným prežúvaním ovocia, zeleniny a celozrnných výrobkov s vysokým obsahom vlákniny spotrebuje Vaše telo  viac energie na trávenie, čo prispieva k nárastu spaľovania kalórií o 10 percent. Jedzte tieto potraviny v surovom stave, aby ste z nich mali čo najväčší osoh pri zrýchľovaní metabolizmu.

2. Nevynechávajte bielkoviny zo stravy

Bielkoviny tiež vyžadujú viac energie na trávenie a zároveň udržiavajú pocit plnosti a spokojnosti. Dostatočný prísun bielkovín v strave, spojený s pravidelnou fyzickou aktivitou Vám pomôže zrýchliť metabolizmus.

3. Zatlačte na seba

Tesne pred každým jedlom a občerstvením urobte 20 až 50 drepov (počet drepov si zvoľte podľa svojich síl). Krátke, ale intenzívne cvičenie môže viesť k spáleniu až 200 kalórii za deň. Takisto spálite viac tuku.

4. Pite zelený čaj alebo vodu

Zelený čaj obsahuje katechín – antioxidant,  ktorý regeneruje metabolizmus. Ak nemáte radi zelený čaj, pite čistú odstatú resp. prefiltrovanú vodu, aby nedošlo k dehydratácii, ktorá môže spomaliť metabolizmus.

5. Odpočívajte, nestresujte sa

Stres vedie k prejedaniu sa vysoko kalorickými jedlami, čo môže spomaliť Váš metabolizmus. Preto je veľmi dôležité robiť si v práci prestávky. Ak máte sedavé zamestnanie, meditácia nemusí byť pre Vás najlepšou voľbou. Ako ukázali štúdie sedenie hodinu a viac denne znižuje tvorbu enzýmov na spaľovanie tukov až o 90percent. Vstaňte, zatancujte si na svoju obľúbenú hudbu, dajte si aspoň 5 minút svižnej chôdze alebo sa len tak ponaťahujte.

Autor: Ing. Monika Petrovčinová • Foto: Dreamstime.com
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO