loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €

L-Glutamine - Weider

Najkvalitnejčí čistý L-Glutamín na trhu (made by Kyowa).
Tovar nie je možné zakúpiť: produkt nie je určený pre daný trh alebo výroba tohto produktu skončila.

Popis produktu

Aminokyselina vynikajúca pre dosiahnutie a udržanie prírastku svalovej hmoty, pozitívnej dusíkovej bilancie, svalovej energie a urýchlenie regenerácie. Zároveň pre posilnenie imunitného systému!

Glutamín (čistý L-glutamín) zvyšuje imunitu, vyplavuje rastový hormón a testosterón po cvičení. Pôsobí podobným mechanizmom ako anaboliké látky. Neesenciálna aminokyselina glutamín, je preukázateľne najčastejšie zastúpenou voľnou aminokyselinou v svalovom tkanive. Suplementácia glutamínom sa v poslednej dobe stáva veľkým trendom v športe a vďaka schopnosti stimulovať svalový rast a vyplaviť rastový hormón je 1 z najrozšírenejších legálnych suplementov v kulturistike. Pri vysokom zaťažení dochádza k zvýšenému využitiu aminokyseliny L-glutamínu v svalových bunkách ako náhradného zdroja energie.

Dopĺňanie tejto aminokyseliny v podobe doplnku výživy zabraňuje tomuto stavu a tým aj úbytku svalovej hmoty. Pri pravidelnom podávaní potrebného množstva glutamínu v období tréningov dochádza k rastu objemu svalových buniek a výrazne sa urýchľuje regenerácia. Dostatočné množstvo glutamínu v tele podporuje produkciu silne anabolického rastového hormónu. Z realizovaných štúdií je známe, že už jednorazová dávka glutamínu v množstve okolo 2 g prijatá nalačno, niekoľkonásobne zvyšuje hladinu rastového hormónu a táto hladina zostáva zvýšená po dobu niekoľkých hodín.

Vyplavovanie rastového hormónu je teda okrem iného aj závislé na koncentrácii voľného glutamínu v krvi. Anabolizácia svalov glutamínom spôsobuje nárast objemu svalového vlákna, čo je výhodné predovšetkým v cvičení zameranom na budovanie svalstva. Pri nedostatočnom množstve L-glutamínu vo svalových bunkách sa spomaľuje celková regenerácia organizmu a znižuje imunita. Veľmi vhodná je kombinácia L-glutamínu s kreatínom (Krea-genic). Prijímaním oboch týchto látok súčasne sa zvyšuje ich účinnosť, dochádza k synergickému účinku a zvýšenej absorbcii (využitiu).

Kedy je L-Glutamín vhodné užívať?

 • V období zvýšenej fyzickej záťaže
 • Pri budovaní svalovej hmoty v kulturistike a silových športoch
 • Pri znižovaní hmotnosti spolu s vetvenými aminokyselinami BCAA
 • V psychicky náročnom období
 • Pri potrebe zvýšenia imunity organizmu voči riziku preťaženia z pretrénovania, rovnako nachladnutia
 • V období zvýšeného výskytu respiračných chorôb - vhodné pre osoby so sklonom k častým ochoreniam (imunita), rekonvalescentov, pri poúrazových stavoch. 

Výhody:

 1. Podporuje zvýšenie hladiny testosterónu a rastového hormónu
 2. Udržuje pozitívnu dusíkovú bilanciu
 3. Podporuje nárast svalovej hmoty
 4. Zabraňuje stratám svalovej hmoty a zlepšuje regeneráciu
 5. Zvyšuje imunitu a mentálnu činnosť
 6. Pomáha odstraňovať únavu a depresiu
 7. Zlepšuje syntézu glykogénu 

Dávkovanie

Užívajte 2 zarovnané čajové lyžičky (5 g) najlepšie ráno nalačno a po cvičení, prípadne pred spaním. Vhodné miešať do džúsov pre lepšiu vstrebateľnú schopnosť.

Tabuľka nutričných hodnôt

Výživové hodnoty: v 100 g v 5 g (v 100 ml vody)
Energetická hodnota 1 700 kJ/400 kcal 85 kJ/20 kcal
Tuky 0 g 0 g
Sacharidy 0 g 0 g
z toho cukry 0 g 0 g
Bielkoviny 100 g 5 g
Soľ 0 g 0 g
L-glutamín 100 g 5 g

Zloženie

L-glutamín.

Upozornenie

Nevhodné pre osoby do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Skladujte na suchom mieste, mimo dosahu priameho slnečného žiarenia, dobre uzavreté. Uchovávajte mimo dosahu detí. Výrobca, dovozca a distribútor nezodpovedajú za škody spôsobené nevhodným užívaním alebo skladovaním.

Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO