loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Kyselina hyalurónová: Všestranný zázrak pre vaše telo

Kyselina hyalurónová: Všestranný zázrak pre vaše telo

Zdravie a krása

08.10.2020

Prečítané: 136x

Kyselina hyalurónová je látka, ktorá sa prirodzene vytvára v tvojom tele. Je priehľadná a mazľavá. Vyrába sa buď v laboratóriu za pomoci baktérií alebo sa extrahuje z kohútieho hrebeňa. Väčšina kyseliny hyalurónovej sa nachádza v pokožke (približne 50 %), spojivových tkanivách, očiach a dokonca aj v pupočnej šnúre. V ľudskom tele sa nachádza približne 15 gramov tejto látky. Jej hlavnou úlohou je zadržiavanie vody, vďaka čomu udržiava tkanivá vlhké a tiež dostatočne namazané. Prvýkrát sa začala využívať u dostihových koní na liečenie artritídy. Keď veterinári zistili, že táto liečba zaberá, začali sa doktori zaoberať jej využitím aj u ľudí.

Kyselina hyalurónová: Všestranný zázrak pre vaše telo

Chceš zdravú pokožku? Siahni po kyseline hyalurónovej

Kyselina hyalurónová je výborným pomocníkom v zlepšovaní kvality kože. Jej užívaním pôsobí pleť pružnejšie, pevnejšie, zdravšie a dodáva jej mladistvý vzhľad. Stúpajúcim vekom a pôsobením UV žiarenia zo Slnka sa jej množstvo v pokožke znižuje. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa vekom stráca kvalita pokožky, vznikajú vrásky a pleť nie je dostatočne napnutá. Užívaním kyseliny hyalurónovej síce tento proces úplne nezastavíš, ale dokážeš ho značne spomaliť. Pomôže ti spevniť pleť, odstrániť jej začervenanie a zredukuje vrásky. Aplikácia je buď natieraním pokožky, tabletami alebo injekčne.

Kyselina hyalurónová: Všestranný zázrak pre vaše telo

Urýchľuje hojenie rán

Kyselina hyalurónová pomáha v liečení rán. Pomáha urýchľovať tvorbu nových ciev v poškodenej oblasti. Po aplikácii preukázateľne zmenšuje veľkosť rany a zmierňuje bolesť. Okrem toho má aj antibakteriálne vlastnosti, takže znižuje riziko vzniku infekcie.

Zmierňuje bolesti kĺbov

Na to, aby tvoje kĺby správne fungovali potrebuješ mať v priestoroch medzi kosťami dostatok kyseliny hyalurónovej. Ak nemáš dostatok tejto látky v kĺboch, dochádza k priamemu dotyku týchto plôch, k ich poškodeniu a tiež k bolesti. Sú dve možnosti, ako svojim kĺbom dodáš kyselinu hyalurónovú. Prvá možnosť je orálne užívanie a druhá je priame vpichnutie kyseliny do poškodeného kĺbu. Tento zákrok môže vykonávať len ortopéd. Zo skúsenosti viem povedať, že je to perfektný spôsob, ako pomôcť svojim poškodeným kĺbom a netreba sa báť injekcie a bolesti. Nie je to zďaleka také zlé, ako si myslíš. Dobre pichnutá injekcia do kolena je takmer bezbolestná.

Zmierňuje problémy suchých očí

Slzné žľazy v našom tele neustále produkujú malé množstvo tekutiny, ktorej úlohou je udržiavanie vlhkosti na povrchu oka. Žľazy vyprodukujú túto tekutinu a tá sa žmurkaním dostane rovnomerne na celý jeho povrch. Ak by nebolo dostatočne zvlhčované, mal by si problém zaostriť a bola by väčšia šanca, že dôjde k jeho poškodeniu. Ak máš problém so suchými očami, siahni po kyseline hyalurónovej. Tá nezvlhčuje len pokožku či priestory v kĺboch, ale dokáže riešiť aj tento problém. Kúp si kvapky s obsahom kyseliny hyalurónovej a kvapkaj si ich pravidelne do očí. Vďaka lepšiemu zvlhčeniu si ich nemusíš tak často aplikovať do očí. Kyselina hyalurónová sa dokonca vpichuje aj do očí a kĺbov po a počas operácií, kedy dochádza k vyplavovaniu tej, ktorú si tvoje telo vytvorilo.

Kyselina hyalurónová: Všestranný zázrak pre vaše telo

Dávkovanie

Existuje viacero spôsobov, ako do tela dostaneš kyselinu hyalurónovú. Jednou z nich sú napr. tablety. Na podporu kĺbov a pri problémoch s osteoartritídou sa odporúča užívať 80-200 mg denne a na podporu pokožky sa odporúča dávka približne 200 mg denne. Druhým spôsobom sú krémy na pokožku alebo kvapky do očí. Pri nich sa riaď odporúčaním na obale výrobku. Posledným spôsobom sú injekcie. Tie sa využívajú napr. v kozmetike, kde ich aplikuje školený personál, alebo v liečbe kĺbov. Taktiež aj tieto injekcie môže aplikovať len skúsený ortopéd, ktorý ti poradí s dávkovaním podľa potreby.

Vedľajšie účinky

Užívanie kyseliny hyalurónovej je bezpečné vo všetkých jej formách. Nejedná sa o látku, ktorú tvoje telo nepozná, lebo si ju samo produkuje. Ani dlhodobé užívanie (pri dávkach približne 200 mg denne) by nemalo spôsobiť vedľajšie účinky. Kombinovanie kyseliny hyalurónovej s inými doplnkami výživy je taktiež bezpečné.

Môžu ju užívať všetci alebo existujú nejaké obmedzenia?

Užívanie kyseliny hyalurónovej by mali so svojim lekárom prebrať tehotné a dojčiace ženy. Obmedzenie v užívaní tejto látky majú ľudia s rakovinovými ochoreniami. Tí by nemali užívať kyselinu hyalurónovú, nakoľko môže urýchliť rast nádorov.

Autor: Mgr. Daniela Garančovská • Foto: Depositphotos Inc. • Zdroj: www.protein.sk
Produkt s obsahom vysoko-kvalitnej kyseliny hyalurónovej
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

Vyhnite sa vírusom. Ako posilniť imunitu a zostať fit?

Vyhnite sa vírusom. Ako posilniť imunitu a zostať fit?

V tomto období je slovo imunita stále viac a viac prezentované v televízii, rádiách či na sociálnych sieťach. Nikdy za posledné desaťročia nebolo pre ľudí dôležitejšie udržiavanie maximálnej možnej úrovne imunity ako teraz. Vždy je lepšie, ak sa dokážeme vyhnúť všetkým chorobám, resp. ich poraziť už v zárodku, ako by sme im mali naplno prepadnúť a zbytočne vystavovať naše telo ich účinkom. V tomto článku si povieme viac o tom, ktoré kroky by si mal dodržiavať, aby si mal čo najlepšiu imunitu.

5 receptov na zdravé smoothie z čerstvého ovocia

5 receptov na zdravé smoothie z čerstvého ovocia

Smoothie nápoj je veľmi dobrou voľbou pre všetkých ľudí, ktorí chcú rýchle, zdravé a chutné jedlo. Nevyžaduje žiadnu dlhú prípravu, len všetky ingrediencie zmiešaš v nádobe, zapneš mixovanie a o niekoľko sekúnd si môžeš vychutnávať zdravý nápoj. V tomto článku si povieme viac o tom, ako by sa správne smoothie malo kombinovať, aby obsahovalo všetky nutrienty a ukážeme si aj viacero tipov na nápoje z ovocia a zeleniny.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO