loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Flex Formula (účinná kĺbová výživa) - Yamamoto

Vylepšená Flex Formula s obsahom kolagénu typu II, kyseliny hyalurónovej, extraktu boswellia, zmesi ChondrActiv™, vitamínu C a D.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do zajtra?

Objednajte kuriérom GLS do dnes 14:00 hod.

Popis produktu

Nová verzia Flex FORMULA® vhodná pre všetkých športovcov, ktorí počas intenzívneho cvičenia vystavujú kĺby a šľachy trvalému stresu. Nová receptúra v prepracovanom formáte obohatená o kolagén typu II, kyselinu hyalurónovu a chondroitínsulfát vo forme zmesi „ChondrActiv™“ patentovanej firmou Diana Naturals, glukosamín, Boswellia extrakt (BosliQ®AKBA), vitamín D a vitamín C.

ChondrActiv™ je zmes v štandardizovanej forme s veľmi vysokou biologickou dostupnosťou 3 kľúčových prvkov pre zdravie kĺbov: kolagén typu II z kuracej chrupavky (55 %), ktorý pomáha samotnej štruktúre chrupaviek, na ktorej sú založené kĺby, a tiež ovplyvňuje zdravie spojivových tkanív v tele, chondroitín sulfát (12 %) a kyselina hyalurónová (1,5 %), ktoré poskytujú silnú podporu kĺbom a synoviálnej tekutine, ako dokazujú klinické štúdie.

Glukosamín je nevyhnutným prvkom vďaka synergii, ktorá napomáha k udržaniu zdravia kĺbov športovcov. Ako zložka glykosaminoglykánov a proteoglykánov prítomných v synoviálnej tekutine a v chrupavkovej matrici sa používa na biosyntézu kyseliny hyalurónovej, synoviálnej tekutiny a proteoglykánov (základnej látky kĺbovej chrupavky), teda prvkov, ktoré sa počas športu neustále opotrebujú aktivitou. Deficit glukosamínu alebo jeho metabolizmus môže znížiť stupeň produkcie týchto dôležitých makromolekúl, čo vedie k oslabeniu tkanív. Glukosamín je jedným zo stavebných prvkov chrupavky, vďaka čomu má rozhodujúci vplyv na udržanie plnej funkčnosti chrupaviek, udržiava jej pružnosť, funkčnosť a zamedzuje tiež jej poškodeniu.

Stále častejšie sa dozvedáme o protizápalovej a analgetickej sile Boswellie, ktorá má široké využitie v športe, ale aj traumatológii. Z boswellie extrahujeme gumovú živicu, ktorá je bohatá o kyseliny boswellové, tetracyklické kyseliny a polysacharidy, má silný protizápalový a analgetický účinok pri použití v rôznych oblastiach osteoartikulárneho systému. Táto činnosť sa prejavuje znížením bolesti a opuchov a zlepšením pohyblivosti kĺbov, dokonca aj vo fázach zotavovania po úrazoch alebo zraneniach rôznych druhov. Tieto silné účinné látky v skutočnosti bránia pôsobeniu enzýmu 5-lipoxygenázy, aktívneho činidla zodpovedného za výrobu látok, ktoré uľahčujú zápalové procesy. Ďalej inhibujú elastázy, vysoko deštruktívne enzýmy, ktoré napádajú a zhoršujú elastickú časť tkanív, v ktorých sa vyskytuje zápalový proces. Použitím Biosfered, BosLiQ®, tekutého extraktu s veľmi vysokou biologickou dostupnosťou s jedinečnými vlastnosťami v porovnaní s inými formami extraktov sa zvýraznili účinky na zápal a bolesť. Vyznačuje sa prítomnosťou oleananolových lipofilných pentacyklických triterpénových kyselín (n - boswellové kyseliny), ursolových kyselín (n - boswellové kyseliny), ich zlúčenín a prítomnosťou vysokých množstiev AKBA, čo vedie k silným protizápalovým účinkom. 

Prítomnosť vitamínu C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre fyziologickú aktivitu chrupaviek.

Vitamín D napomáha k udržiavaniu normálneho zdravia kostí a svalov.

Výhody:

  1. Účinná kĺbovka
  2. Kolagén typu II
  3. Kyselina hyalurónová 
  4. Zmes ChondrActiv™
  5. Boswellia extrakt
  6. Vitamíny C a D

Dávkovanie

Užívajte 3 kapsuly denne, zapite vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 3 kaps.
Počet dávok v balení: (60 kaps.) 20
Hodnoty:
Chondractiv® 600 mg
z toho kolagén typu II 330 mg
z toho chondroitín sulfát 72 mg
z toho kyselina hyalurónová 6 mg
Glukosamín HCI 400 mg
z toho glukosamín 332 mg
Boswellia extract (BosLIQ® AKBA) 200 mg
z toho kyselina acetyl-11-keto-P-boswellová 10 mg
z toho cembrény 16 mg
Vitamín D 5 μg
Vitamín C 100 mg

Zloženie

Chondractiv® (55 % kolagén typu II, 12 % chondroitín sulfát a 1 % kyselina hyalurónová z hydrolyzovanej kuracej chrupavky), glukosamín HCl, kapsula (leštiaca látka: hydroxypropylmetylcelulóza; farbivo: oxid titaničitý), BosLIQ® AKBA [Boswellia suchý  extrakt (Boswellia sacra Flueck syn. Boswellia carteri Birdw), gumová živica 50 g/kg kyseliny acetyl-11-keto-β-boswellovej (AKBA), 80 g/kg cembrénov], kyselina L-askorbová (vitamín C), činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý; cholekalciferol (vitamín D).

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť užívané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Výrobca

IAF Network srl - Via Savella II Travesa, 43-25038 Rovato (BS), Made in Italy.
Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:30
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO