loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Flex Formula (účinná kĺbová výživa) - Yamamoto

Vylepšená Flex Formula s obsahom kolagénu typu II, kyseliny hyalurónovej, extraktu boswellia, zmesi ChondrActiv™, vitamínu C a D.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do utorka?

Objednajte kuriérom GLS do pondelka 14:00 hod.

Popis produktu

Nová verzia Flex FORMULA® vhodná pre všetkých športovcov, ktorí počas intenzívneho cvičenia vystavujú kĺby a šľachy trvalému stresu. Nová receptúra v prepracovanom formáte obohatená o kolagén typu II, kyselinu hyalurónovu a chondroitínsulfát vo forme zmesi „ChondrActiv™“ patentovanej firmou Diana Naturals, glukosamín, Boswellia extrakt (BosliQ®AKBA), vitamín D a vitamín C.

ChondrActiv™ je zmes v štandardizovanej forme s veľmi vysokou biologickou dostupnosťou 3 kľúčových prvkov pre zdravie kĺbov: kolagén typu II z kuracej chrupavky (55 %), ktorý pomáha samotnej štruktúre chrupaviek, na ktorej sú založené kĺby, a tiež ovplyvňuje zdravie spojivových tkanív v tele, chondroitín sulfát (12 %) a kyselina hyalurónová (1,5 %), ktoré poskytujú silnú podporu kĺbom a synoviálnej tekutine, ako dokazujú klinické štúdie.

Glukosamín je nevyhnutným prvkom vďaka synergii, ktorá napomáha k udržaniu zdravia kĺbov športovcov. Ako zložka glykosaminoglykánov a proteoglykánov prítomných v synoviálnej tekutine a v chrupavkovej matrici sa používa na biosyntézu kyseliny hyalurónovej, synoviálnej tekutiny a proteoglykánov (základnej látky kĺbovej chrupavky), teda prvkov, ktoré sa počas športu neustále opotrebujú aktivitou. Deficit glukosamínu alebo jeho metabolizmus môže znížiť stupeň produkcie týchto dôležitých makromolekúl, čo vedie k oslabeniu tkanív. Glukosamín je jedným zo stavebných prvkov chrupavky, vďaka čomu má rozhodujúci vplyv na udržanie plnej funkčnosti chrupaviek, udržiava jej pružnosť, funkčnosť a zamedzuje tiež jej poškodeniu.

Stále častejšie sa dozvedáme o protizápalovej a analgetickej sile Boswellie, ktorá má široké využitie v športe, ale aj traumatológii. Z boswellie extrahujeme gumovú živicu, ktorá je bohatá o kyseliny boswellové, tetracyklické kyseliny a polysacharidy, má silný protizápalový a analgetický účinok pri použití v rôznych oblastiach osteoartikulárneho systému. Táto činnosť sa prejavuje znížením bolesti a opuchov a zlepšením pohyblivosti kĺbov, dokonca aj vo fázach zotavovania po úrazoch alebo zraneniach rôznych druhov. Tieto silné účinné látky v skutočnosti bránia pôsobeniu enzýmu 5-lipoxygenázy, aktívneho činidla zodpovedného za výrobu látok, ktoré uľahčujú zápalové procesy. Ďalej inhibujú elastázy, vysoko deštruktívne enzýmy, ktoré napádajú a zhoršujú elastickú časť tkanív, v ktorých sa vyskytuje zápalový proces. Použitím Biosfered, BosLiQ®, tekutého extraktu s veľmi vysokou biologickou dostupnosťou s jedinečnými vlastnosťami v porovnaní s inými formami extraktov sa zvýraznili účinky na zápal a bolesť. Vyznačuje sa prítomnosťou oleananolových lipofilných pentacyklických triterpénových kyselín (n - boswellové kyseliny), ursolových kyselín (n - boswellové kyseliny), ich zlúčenín a prítomnosťou vysokých množstiev AKBA, čo vedie k silným protizápalovým účinkom. 

Prítomnosť vitamínu C prispieva k normálnej tvorbe kolagénu pre fyziologickú aktivitu chrupaviek.

Vitamín D napomáha k udržiavaniu normálneho zdravia kostí a svalov.

Výhody:

  1. Účinná kĺbovka
  2. Kolagén typu II
  3. Kyselina hyalurónová 
  4. Zmes ChondrActiv™
  5. Boswellia extrakt
  6. Vitamíny C a D

Dávkovanie

Užívajte 3 kapsuly denne, zapite vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 3 kaps.
Počet dávok v balení: (60 kaps.) 20
Hodnoty:
Chondractiv® 600 mg
z toho kolagén typu II 330 mg
z toho chondroitín sulfát 72 mg
z toho kyselina hyalurónová 6 mg
Glukosamín HCI 400 mg
z toho glukosamín 332 mg
Boswellia extract (BosLIQ® AKBA) 200 mg
z toho kyselina acetyl-11-keto-P-boswellová 10 mg
z toho cembrény 16 mg
Vitamín D 5 μg
Vitamín C 100 mg

Zloženie

Chondractiv® (55 % kolagén typu II, 12 % chondroitín sulfát a 1 % kyselina hyalurónová z hydrolyzovanej kuracej chrupavky), glukosamín HCl, kapsula (leštiaca látka: hydroxypropylmetylcelulóza; farbivo: oxid titaničitý), BosLIQ® AKBA [Boswellia suchý  extrakt (Boswellia sacra Flueck syn. Boswellia carteri Birdw), gumová živica 50 g/kg kyseliny acetyl-11-keto-β-boswellovej (AKBA), 80 g/kg cembrénov], kyselina L-askorbová (vitamín C), činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý; cholekalciferol (vitamín D).

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť užívané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 8:00 - 16:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 10:00 - 17:00
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO