loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Cromo Picolinato (chróm) - Yamamoto

Chróm pikolinát je forma s vysokou biologickou dostupnosťou a je doplnkom, ktorý optimalizuje funkciu inzulínu a jeho použitie podporuje zníženie hladiny triglyceridov a LDL cholesterolu. Obsahuje až 200 µg chrómu v dávke.
 
Tovar nie je možné zakúpiť: produkt nie je určený pre daný trh alebo výroba tohto produktu skončila.

Popis produktu

Telo obsahuje asi 6 mg tohto esenciálného minerálu. Chróm je nevyhnutný pre výživu človeka. Tento minerál bol nedávno uznaný ako látka, ktorá má dôležitú úlohu v metabolizme sacharidov. Organický chróm je zložkou látky nazývanej GTF (glukózový tolerančný faktor), ostatné zložky sú niacín a niektoré aminokyseliny. Stimuluje aktivitu enzýmov zodpovedných za metabolizmus glukózy, užitočných pre energiu a syntézu mastných kyselín a cholesterolu. Bolo dokázané, že chróm zvyšuje účinnosť inzulínu a jeho schopnosť manipulovať s glukózou - prevencia hypoglykémie (príliš veľa inzulínu) alebo cukrovky (nízka hladina inzulínu).

Meranie obsahu chrómu v potravinách nie je ľahké vzhľadom na rôzne formy, v ktorých sa objavuje, a rôznu rýchlosť vstrebávania organizmom. Chróm, ktorý sa nachádza vo vajciach, sa nedá úplne využiť.

Potraviny, ktoré obsahujú najviac biologicky vhodného chrómu pre ľudské telo:

  1. Pivovarské kvasnice (najlepšie)
  2. Pečeň
  3. Hovädzie mäso
  4. Celozrnný chlieb (chróm je odstránený z rafinovanej pšenice)
  5. Repa
  6. Bravčové obličky
  7. Mäso a syry
  8. Korenia, ako je čierne korenie, tymián
  9. Huby

Aj mierny nedostatok chrómu bude mať vážne následky na organizmus. Výskum ukázal, že systémové nedostatky chrómu sú v Spojených štátoch veľmi bežné, hoci tento jav sa zriedka nachádza v iných krajinách. Nedostatok u Američanov vysvetľuje skutočnosť, že pôda neobsahuje dostatočné množstvo tohto minerálu, takže chróm sa nemôže absorbovať plodinami ani sa dostať do podzemnej vody. Rafinácia potravín je ďalšou pravdepodobnou príčinou straty chrómu spolu s nadmernou konzumáciou cukrov a iných rafinovaných sacharidov. To môže u niektorých jedincov viesť k deficitu, zatiaľ čo u diabetikov môže ochorenie zhoršiť. Ľudia, ktorí sú najviac vystavení nedostatku, sú starší, tí, ktorí pravidelne praktizujú veľmi únavné športy (bežci) a tehotné ženy.

Predpokladá sa tiež, že interakcia chrómu a inzulínu nie je obmedzená na metabolizmus glukózy, ale vzťahuje sa aj na metabolizmus aminokyselín. Nedostatok môže znížiť citlivosť periférneho tkaniva na glukózu, dysfunkciu podobnú cukrovke. Chróm môže zabrániť tvorbe aortálnych plakov a jeho nedostatok môže napomáhať ateroskleróze.

Dávkovanie

Užívajte 1 tabletu denne s vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 tbl.
Počet dávok v balení: (30 tbl.) 30
Hodnoty:
Chróm 200 µg

Zloženie

Objemové činidlá: celulóza, fosforečnan vápenatý; činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý, pikolinát chrómu.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Neužívajte dlhodobo bez konzultácie s lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:30
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO