loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
3 hlavné dôvody prečo konzumovať arašidové maslo

3 hlavné dôvody prečo konzumovať arašidové maslo

Stravovanie

31.03.2015

Prečítané: 19717x

Arašidové maslo je zdravé, výborne zasýti, a môže byť vašim najlepším priateľom v diéte. Dodá vám potrebnú energiu a výživu pri náročnom tréningu, zdravo vás zasýti a je trvanlivé, vydrží čerstvé aj v teplom počasí.

Výhody konzumácie arašidového masla

Pomôže schudnúť

Nazývať arašidové maslo diétnou potravinou, nabitou 180-210 kalórií v jednej porcii, je veľmi odvážne tvrdenie. Avšak na druhej strane obsahuje závideniahodnú kombináciu vlákniny (2 g na porciu) a bielkovín (8 g na porciu), ktoré výborne zasýtia a udržia pocit plnosti na dlhší čas, takže celkovo budete jesť menej.

Je chutné a plné živín

Porcia arašidového masla obsahuje 3 mg silného antioxidantu vitamínu E, 49 mg horčíka pre silné a zdravé kosti, 208 mg draslíka výborného na svalovú hmotu a 0,17 mg vitamínu B6 na podporu imunity. Výskumy poukazujú na pozitívne účinky konzumácie arašidov na organizmus, arašidy takisto môžu znížiť riziko srdcových ochorení, cukrovky a ďalších chronických chorôb. Štúdia uverejnená v časopise Journal of American Medical Association zistila, že konzumácia približne 2 polievkových lyžíc orechov alebo arašidového masla, minimálne 5 dní v týždni môže znížiť riziko vzniku cukrovky o takmer 30%.

Obsahuje dobré tuky

Arašidové maslo je plné, srdcu prospešných, mononenasýtených tukov. Nedávna štúdia zistila, že dospelí, ktorí konzumovali stravu s vysokým obsahom makronutrientov (bielkovín), mali podstatne menej tuku v oblasti brucha ako ľudia, ktorí jedli viac sacharidov, alebo nasýtených nepriaznivých trans tukov.

Arašidové maslo je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vhodný zdroj kalórií s obsahom bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok.

Autor: Ing. Monika Petrovčinová • Foto: Dreamstime.com
Kvalitné arašidové maslo z prírodných pražených arašidov
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO