Arašidové maslo je zdravé, výborne zasýti, a môže byť vašim najlepším priateľom v diéte. Dodá vám potrebnú energiu a výživu pri náročnom tréningu, zdravo vás zasýti a je trvanlivé, vydrží čerstvé aj v teplom počasí.

Výhody konzumácie arašidového masla

Pomôže schudnúť

Nazývať arašidové maslo diétnou potravinou, nabitou 180-210 kalórií v jednej porcii, je veľmi odvážne tvrdenie. Avšak na druhej strane obsahuje závideniahodnú kombináciu vlákniny (2 g na porciu) a bielkovín (8 g na porciu), ktoré výborne zasýtia a udržia pocit plnosti na dlhší čas, takže celkovo budete jesť menej.

Je chutné a plné živín

Porcia arašidového masla obsahuje 3 mg silného antioxidantu vitamínu E, 49 mg horčíka pre silné a zdravé kosti, 208 mg draslíka výborného na svalovú hmotu a 0,17 mg vitamínu B6 na podporu imunity. Výskumy poukazujú na pozitívne účinky konzumácie arašidov na organizmus, arašidy takisto môžu znížiť riziko srdcových ochorení, cukrovky a ďalších chronických chorôb. Štúdia uverejnená v časopise Journal of American Medical Association zistila, že konzumácia približne 2 polievkových lyžíc orechov alebo arašidového masla, minimálne 5 dní v týždni môže znížiť riziko vzniku cukrovky o takmer 30%.

Obsahuje dobré tuky

Arašidové maslo je plné, srdcu prospešných, mononenasýtených tukov. Nedávna štúdia zistila, že dospelí, ktorí konzumovali stravu s vysokým obsahom makronutrientov (bielkovín), mali podstatne menej tuku v oblasti brucha ako ľudia, ktorí jedli viac sacharidov, alebo nasýtených nepriaznivých trans tukov.

Arašidové maslo je ideálnou voľbou pre tých, ktorí hľadajú vhodný zdroj kalórií s obsahom bielkovín, vlákniny, vitamínov a minerálnych látok.

Autor: Ing. Monika Petrovčinová • Foto: Dreamstime.com
Kvalitné arašidové maslo z prírodných pražených arašidov
Zakúpite tu