loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 100.00 €
Top 5 faktov o celulitíde

Top 5 faktov o celulitíde

Zdravie a krása

12.01.2015

Prečítané: 11361x

Celulitída - prekliatie žien

Pomarančová koža, jamky, tukové zásoby na zadku a stehnách. Aj to sú príznaky, ktoré sprevádzajú tento problém.

Pevný ženský zadok v plavkách na pláži.

Mnohé ženy sú ochotné minúť aj stovky eur za neúčinné ošetrenia a kozmetické prípravky. Bohužiaľ, nič z toho nevyrieši tento problém. Je to preto, že väčšina ľudí naozaj nevie, čo je to vlastne celulitída a čo spôsobuje tieto divné jamky na problémových partiách.

Takže, ak neviete čo je to celulitída, ako ju môžete liečiť ?

Celulitída, nie je v skutočnosti problém tuku, ale týka sa kože. Celulitída je vlastne spôsobená svalovou atrofiou, ktorá vznikne, keď vrstva svalov zoslabne a oddelí sa od pokožky, takže neatraktívnu pomarančovú kožu je vidieť. Avšak existuje spôsob, ako rozvrátiť túto svalovú atrofiu.

 1. Celulitídy sa nezbavíte pomocou krémov a olejov

  Na trhu sú k dispozícii prípravky, ktoré sľubujú krásnu hladkú pokožku, ale v skutočnosti nefungujú. Kritici takýchto prípravkov tvrdia, že niektoré z nich môžu spôsobovať opuchy, čím vlastne zmenia vzhľad kože. Nepekné jamky na zadku či stehnách sú výsledkom vnútorného problému pod povrchom pokožky. Žiadne krémy toto nevyriešia.

 2. Skrášľujúce SPA procedúry nefungujú

  Môžu byť nebezpečné! Podľa Amerického úradu pre kontrolu jedla a liekov (FDA) môžu takéto ošetrenia, ktoré majú za účel znížiť príznaky celulitídy, priniesť viac škody ako úžitku. Od rôznych zábalov až po neinvazívne procedúry na odstránenie celulitídy, ktoré nemajú žiaden účinok a navyše môžu byť veľmi nákladné.

 3. Celulitída nie je genetická, môžete sa jej zbaviť

  Ignorujte to čo Vám bolo povedané a neverte týmto nezmyslom. Celulitída nie je geneticky podmienená, nemohli ste ju zdediť, takže nemusí byť na Vás prilepená po celý život.

 4. Nezáleží na tom koľko máte rokov

  Vzhľadom k tomu, že celulitída je problém svalový, môžete tento problém vyriešiť posilňovaním svalov a je úplne jedno, aké ste staré.

 5. Celulitída nemá nič spoločné s chudnutím

  Jednoduchými pohybmi sa musíte zamerať na svalstvo v oblasti celulitídy. Avšak, tieto cviky Vás nenaučia v najbližšom fitness centre. Pamätajte, aj tie najštíhlejšie ženy môžu bojovať s týmto estetickým a nepríjemným problémom.

Ako teda zmierniť príznaky celulitídy?

Môžete ju zmierniť pravidelným cvičením . Zvýši sa prietok krvi do oblasti, kde sa celulitída vyskytuje a to prispieva k posilneniu spojivového tkaniva tam, kde sa nepríjemné jamky nachádzajú. Existuje rada účinných a jednoduchých cvikov, ktoré Vám prinesú hladšiu pokožku. Taktiež budete strácať prebytočný telesný tuk z problémových partií. Zabudnite na ťažké stroje, zacvičte si s váhou vlastného tela.

V najbližšom blogu Vám prinesiem správne cviky na celulitídu.

Máte o tieto cviky záujem?

Autor článku: Ing. Monika Petrovčinová

Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO