loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €
Opálené štíhle telo - ,,Barbie look‘‘ to je zakázaný Melanotan

Opálené štíhle telo - ,,Barbie look‘‘ to je zakázaný Melanotan

Iné

31.08.2016

Prečítané: 36437x

Syntetický peptidový hormón, ktorý sa používa pre zvýšenie pigmentácie kože nazývaný Melanotan, Melanotan II alebo Bremelanotid nepatrí medzi žiadne anabolické alebo androgénne steroidy, diuretiká, antiestrogény alebo akékoľvek iné špeciálne látky určené pre doping športovcov. Vedľajšie účinky Melanotanu zabezpečujú akoby ,,Barbie look‘‘ – opálené štíhle telo.

Účinná látka: Melanotan                                 

Názov: Melanotan I a II, Bremelanotid

Účinok: Zhnednutie pokožky, zvýšenie libida, zníženie chuti do jedla

Dávkovanie a doba užívania:

Muži: 0,02 mg/kg telesnej váhy počas 2-3 týždňov, potom 5-20 mg jedenkrát mesačne

Ženy: 0,02 mg/kg telesnej váhy počas 2-3 týždňov, potom 5-20 mg jedenkrát mesačne

Doba užívania: tak dlho, ako je želaný účinok opálenej pokožky

Cena na čiernom trhu: 35 – 75 € za 10 mg

Falzifikáty: falšovanie nie je doteraz známe, ale na základe vysokých cien na trhu, je len otázkou času

Vedľajšie účinky: dlhotrvajúca erekcia, spaľovanie tuku, tmavnutie materských znamienok

V súčasnej dobe sú deriváty Melanotanu stále podrobené klinickým štúdiám a uvádzajú sa len mierne vedľajšie účinky ako nevoľnosť či bolesti hlavy.

melanotan proteinsk

Popis:

Tím amerických vedcov pod vedením Dr. Normana Levina sa v 80-tych rokoch snažil vynájsť liek chrániaci pokožku pred poškodením DNA vyvolaným UV žiarením. Počas výskumných prác bol tím Dr. Levina ohromený vedľajšími účinkami, kedy užívanie Melanotanu II spôsobilo zhnednutie pokožky, čo bolo aj cieľom, ale taktiež potvrdzovali aj chudnutie a posilnenie libida prinajmenšom pri mužskej populácii.

Ako vieme koža hnedne pod vplyvom slnečného žiarenia, k tomu je potrebný melanín vytváraný v pokožke a vo vlasoch a ochraňuje svojou silou pred škodlivým UV žiarením, ktoré v najhoršom prípade zapríčiňuje rakovinu kože. Melanotan II priamo stimuluje a posilňuje kožné farbivo melanín avšak s malým obmedzením. Užívatelia Melanotanu II nemôžu trpieť žiadnym defektom pigmentácie kože ako je napr. Vitiligo. Počas injekčného aplikovania Melanotanu II užívateľ nadobudne opálenú pokožku, pričom intenzitu a trvanie opálenia po dosiahnutí požadovaného odtieňa je možné udržiavať aj opaľovaním na slnku alebo v soláriu.

Účinky  Melatonanu II pre posilnenie libida sú obľúbené u bodybuilderov. Jeho účinná látka stimuluje hypotalamus (je aj centrom pre riadenie sexuálnych funkcií) a tým sa stará o intenzívny podnet stimulácie – aj to je dôvod prečo Viagra a pod. už nemusí pri súčasnom užívaní steroidných produktov účinkovať. Ženy a zamilované páry môžu tento stav posilnenia libida opisovať ako bolestivý.

Melanotan  II dokáže ešte viac. Okrem zhnednutia pokožky a posilnenia libida, jeho užívatelia často uvádzajú potlačenie chuti do jedla, keďže stimuluje hypotalamus, ktorý je aj centrom hladu. Je celkom možné, že po pár týždňoch spozorujete pozitívne výsledky na svojej váhe.

Spôsob a dĺžka užívania

Užívanie rozdeľujeme na tri fázy:

V prvej fáze je potrebná denná aplikácia nízkej dávky Melanotanu II injekčne, kedy si bude telo zvykať. Pri vynechaní tejto fázy, sa často vyskytujú vedľajšie účinky ako bolesti hlavy a nevoľnosť.

Druhá fáza  pre dosiahnutie požadovaného odtieňa pokožky nasleduje  hneď po ukončení prvej, rovnako dennou injekčnou formou aplikácie počas dvoch týždňov 0,02 mg Melanotanu II na kilogram telesnej hmotnosti.  Pre osobu vážiacu 100 kg postačí 20 mg počas 5 dní. Fáza udržania zabezpečuje rýchle a intenzívne zhnednutie. Pokiaľ je užívateľ  po týždni počas tejto fázy spokojný s odtieňom, nasleduje tretia fáza, ak nie pokračuje sa v aplikácii ďalej. Skúsenosti dokazujú, že väčšina užívateľov dosiahla želaný odtieň po dvoch až troch týždňoch užívania a mohli prejsť na tretiu fázu udržiavania.

Tretia fáza - fáza udržiavania. Požadované "opálenie" Melanotanom II, je možné udržiavať každé 3 až 4 týždne, v množstve 5 až 20 mg  vhodnejšie je rozdelenie do menších dávok kvôli lepšej znášanlivosti, t.z. 0,5 – 1 mg injekčne počas niekoľkých dní. Presné intervaly aplikácie si každý užívateľ podľa znášanlivosti musí určiť sám. Neexistuje žiadne presné dávkovanie.

Pokiaľ ste sa rozhodli užívať Melanotan II pre posilnenie libida alebo na potlačenie chuti do jedla, pokračujte ako pri fáze udržiavania pravidelnou injekčnou aplikáciou podľa skúseností užívateľov: 0,5 – 1 mg každý deň alebo každý druhý deň.

melanotan postup opálenia

Trošku to chlapec prehnal :-)

prehnané dávkovanie

Príprava a aplikácia

Melanotan II sa dodáva v práškovej forme. Pred aplikáciou je potrebné ho rozriediť fyziologickým - injekčným roztokom – k zakúpeniu v lekárni a injekciou rozriediť priamo do ampulky s Melanotanom  II. Požadovaný koncentrát by mal byť 5 -10 ml na 10 mg Melanotanu II. Napríklad: 10 mg látky riediť s 5 ml fyziologického roztoku, takže každý mililiter pripravenej látky obsahuje 2 mg Melanotanu II. Osoba vážiaca 100 kg si v prvej fáze injekčne aplikuje 1 ml denne (0,02 mg/kg). Látka sa aplikuje podkožne injekciou, najlepšie do tukových oblastí tela (brucho, boky). Používajú sa inzulínové striekačky – k zakúpeniu v lekárni. Nerozriedená substancia rovnako ako už nariedený roztok je potrebné skladovať v chladničke, peptid je citlivý na teplo. Špeciálne vysadenie nie je potrebné. Aplikáciu injekcií je možné ukončiť zo dňa na deň, opálenie sa vytratí počas nasledujúcich týždňov.

Dostupnosť a cena

Dopyt po dostupnosti Melanotanu je pomerne zložitý. Možnosťou je nákup na čiernom trhu a v súčasnej dobe je možné medikament zakúpiť aj prostredníctvom internetového predaja. Cena sa pohybuje medzi 35 - 75 € za 10 mg. Možno sa čoskoro dostane oficiálne aj na Slovensko.

Článok je informatívny a my samozrejme odporúčame klasické slniečko, nie chémiu...

Dajte nám vedieť, či sa vám článok páčil a či chcete viac článkov o dopingu v profesionálnom športe :-)

Autor: Mária Dorocáková • Zdroj: Anabole Steroide, Das Schwarze Buch 2010, D. Sinner
Pre zdravú a peknú pokožku odporúčame ako náhradu za túto zakázanú látku fantastický L-Carnosine
Páčil sa vám článok? Podeľte sa oň!
NECHCETE ZMEŠKAŤ NOVÉ ČLÁNKY?

POŠLEME VÁM INFO DO MAILU.

SÚVISIACE ČLÁNKY

EPO a dopingová pravda o ňom

EPO a dopingová pravda o ňom

Erytropoetín je hormón, ktorý sa primárne vytvára v obličkách a ktorý v tele stimuluje a podporuje tvorbu a údržbu červených krviniek. Je naozaj nebezpečný a čo nám hrozí, ak to s jeho konzumáciou preženieme? Hoci sa umelo vytvorený dodáva do tela pacientov, ktorí majú anémiu, zneužíva sa však aj ako dopingová podpora pre športovcov v rôznych odvetviach. V dnešnom článku sa pozrieme na to, čo to vlastne Erytropoetín je a aké má účinky.

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO