loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

NeuroSURGE - Yamamoto

Obsah 2 dôležitých adaptogénov, a to Rodiola a Ashwagandha, s podporou fosfatidylserínu.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do zajtra?

Objednajte kuriérom GLS do dnes 14:00 hod.

Popis produktu

Výživový doplnok stravy pre osobitné výživové účely s fosfatidylserínom, vitamínom C a rastlinnými extraktmi.

Rhodiola rosea

 • Termín „adaptogén“ zaviedol v roku 1975 švédsky rastlinný inštitút po výskume vykonanom na Rozchodnici ružovej (Rhodiola rosea), ktorý mal za cieľ vysvetliť vplyv tohto veľmi zaujímavého fytoextraktu proti stresu.
 • Korene rozchodnice majú nesmierne adaptogénne účinky a vo všeobecnosti podporujú učenie a pamäťové schopnosti (o ktorých vedela už sibírska ľudová medicína). Mnohé z jej vlastností boli vedecky dokázané a sú spôsobené prítomnosťou fenylpropanoidových glykozidov, najmä salidrozidu a rosavidínu, ktorých chemická štruktúra je podobná eleuteroidu B, 1 z účinných zložiek obsiahnutej aj vo Všehojovci štetinatom.
 • Salidrozid má tiež účinok na podporu pracovného výkonu i výkonnosti celého organizmu. Rozchodnica zvyšuje plazmatickú koncentráciu beta-endorfínov, ktoré pomáhajú zabraňovať hormonálnym zmenám počas stresových situácií. Má kardioprotektívny účinok (chráni srdce) v prípade tachykardie, a palpitácie v dôsledku úzkosti, pôsobí proti nervozite a zvyšuje odolnosť proti stresu, rovnako znižuje čas zotavenia sa po intenzívnom cvičení, výrazne zlepšuje kvalitu spánku, čo je nevyhnutné pre každého športovca, ale aj pre študenta, ktorý trpí stresom počas skúšok.
 • Má vplyv aj na chudnutie, a to vďaka stimulácii niektorých lipáz, čím dochádza k uvoľňovaniu tukov z tkanív, ich premene na hnedý tuk, ktorý sa dá ľahko syntetizovať na výrobu energie.
 • Môže zvýšiť hladinu serotonínu v centrálnom nervovom systéme o približne 30 %, takže okrem pozitívneho účinku na celkovú náladu človeka aj výrazne znižuje úroveň a pocit hladu počas úzkostných stavov.
 • Pomáha zabraňovať hormonálnym zmenám počas stresových situácií.

Ashwagandha:

 • Bylinný liek, ktorý si nedávno získal veľkú pozornosť. Pochádza z ayurvédskej medicíny, ktorá ho používa už tisícky rokov ako liečivé tonikum pri rôznych druhoch liečby (ktoré sú dnes už potvrdené aj klinicky, t.j. odbornými vedeckými štúdiami).
 • Má protistresové, protizápalové, imunomodulačné a antioxidačné vlastnosti. Na základe adaptogénnych vlastností sa javí, že tlmí stresom podráždené dopamínové receptory.
 • Bol vedecky dokázaný pokles hladiny kortizolu v krvi po užití tohto bylinného lieku. Imunostimulačný účinok rastliny však súvisí so schopnosťou indukcie syntézy oxidu dusnatého (NO) makrofágmi
 • Má protistresové, protizápalové, imunomodulačné a antioxidačné vlastnosti.

Fosfatidylserín

 • Medzi látkami obsiahnutými v produkte NeuroSURGE je, okrem vitamínu C, najznámejší práve fosfatidylserín, t.j. fosfolipid pozostávajúci z fosfátov, serínu (aminokyseliny) a mastných kyselín. Je základnou zložkou cytoplazmatickej membrány, kde vykonáva úlohu bunkového posla, a najmä reguluje bunkovú apoptózu (programovanú smrť starých buniek).
 • Hoci sa používa hlavne na zlepšenie kognitívnych schopností a na liečbu niektorých porúch kognitívnych funkcií, u športovcov je dobre známy hlavne ako doplnok na zníženie hladiny kortizolu a jeho nepriaznivých účinkov.

Vitamín C

 • Všeobecne známy svojou schopnosťou „predchádzať“ prechladnutiu.
 • V skutočnosti je potvrdené, že užívanie vitamínu C nemôže znížiť frekvenciu prechladnutia u zdravého obyvateľstva. Skôr sa predpokladá, že jeho užívaním je možné skrátiť dobu trvania ochorenia.
 • Len športovci vystavení vysokému fyzickému vypätiu a stresu (napríklad tí, ktorí dlhodobo trénujú, alebo absolvujú veľmi intenzívne tréningové režimy, ako napr. cvičenci bojových športov či bodybuilderi), dokážu užívaním vitamínu C znížiť o polovicu pravdepodobnosť prechladnutia.
 • Jeho úlohou v tele je vykonávať ako antioxidačné, tak i prooxidačné funkcie, v závislosti na telesných potrebách toho ktorého organizmu.
 • Vhodne sa dopĺňa s Rozchodnicou, Ashwagandhou i fosfatidylserínom. Reguluje množstvo kortizolu prítomného v krvi, ale iba po fyzickom cvičení (nie v pokoji), takže to určite prispieva k zdraviu športovca

Výhody:

 1. Zlepšuje schopnosť organizmu zvládať stres
 2. Znižuje hladinu kortizolu
 3. Skracuje čas potrebný pre regeneráciu

Dávkovanie

Užívajte 2 tablety denne, zapite vodou, alebo iným obľúbeným nápojom

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 2 tbl.
Počet dávok v balení: (60 tbl.) 30
Fosfatidylserín 200 mg
Extrakt z Ashwagandha 250 mg
Vitamín C 500 mg
Extrakt z Rodioly 150 mg

Zloženie

kyselina L-askorbová (vitamín C), Ashwagandha extrakt z koreňa (Withania somnifera L. Dunal.), fosfatidylserín, Rhodiola extrakt z koreňa (Rhodiola rosea L.) štd. 3 % Rosavin, plnivo (mikrokryštalická celulóza), protihrudkujúce látky (fosforečnan vápenatý, oxid kremičitý, horečnaté soli mastných kyselín).

Informácie pre alergikov

Neobsahuje alergény.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť užívané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosah detí mladších ako 3 roky. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 8:00 - 16:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 10:00 - 17:00
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO

PROTEIN.SK NA INSTAGRAME

SLEDUJTE NÁŠ FACEBOOK