loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Epavid (očista pečene) - Alphazer

Doplnok stravy na báze extraktov, o ktorých je známe, že podporujú fyziologické funkcie pečene na báze Desmodium, pestreca mariánskeho a artičoky.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do zajtra?

Objednajte kuriérom GLS do dnes 14:00 hod.

Popis produktu

Pečeň je vysoko komplexný orgán, ktorého fyziologická funkcia ovplyvňuje zdravie celého organizmu. Vykonáva množstvo funkcií, do ktorých zasahuje, koordinuje a riadi, a to vždy rozhodujúcim spôsobom. Medzi jeho mnohé biologické funkcie patrí metabolická, detoxikačná a produkcia žlče. Pečeň je pre naše zdravie skutočným „multitaskingovým“ laboratóriom, ktoré zasahuje do metabolizmu bielkovín, koagulačných faktorov, cukrov (sacharidov), kde ich dokáže ukladať vo forme glykogénu a podľa energetických potrieb organizmu vracať do krvného obehu, tuky (lipidy), rôzne vitamíny, ktoré musí pečeň najskôr metabolizovať, aby mohli plniť svoju funkciu, pričom netreba zabúdať, že mnohé hormóny produkované rôznymi žľazami tela sú podmienené jej modulačným a podporným „dozorom“.

Od potravín, cez podávanie liekov až po vystavenie akémukoľvek typu látok, pečeň zohráva zásadnú úlohu vo svojom detoxikačnom pôsobení vďaka zložitým chemickým reakciám, ktoré môžu rôzne látky buď modifikovať alebo ich viazať na iné látky, ktoré pôsobia ako transportéry a uľahčujú ich vylučovanie z tela. Ďalšou základnou činnosťou medzi mnohými je produkcia žlče, ktorej hlavnou funkciou je umožniť črevnú absorpciu tukov a vitamínov rozpustných v tukoch (ADEK), ako aj je hlavným prostriedkom na elimináciu mnohých toxických látok a liekov a prebytku cholesterolu.

Desmodium adscendens je rastlina pôvodom z tropických oblastí Južnej Ameriky, Afriky a Ázie, ako aj z Peru, Brazílie, Bolívie, Kamerunu, Ghany, Guiney, Mali a mnohých ďalších krajín, kde rastie na lúkach a lesoch a používa sa v tradičnej medicíne. Obsahuje vysokú koncentráciu alkaloidov, saponínov, mastných kyselín (linolová, olejová, palmitová), aminokyselín a minerálnych látok (hlavne fosfor, horčík, síra, draslík). O účinku tejto rastliny, ktorá je rozšírená v Afrike (od Senegalu po Kongo cez Pobrežie Slonoviny), sa dozvedeli dvaja francúzski výskumníci, Dr. Pierre Tubéry a jeho manželka Dr. Anne-Marie Tubéry, ktorí objavili účinky Desmodium. a nazvali ju „bylina, ktorá lieči ochorenie žltých očí“. Po francúzskom výskume bolo Desmodium schválené vo Francúzsku a mnohých ďalších západných krajinách.

Pestrec mariánsky je rastlina, ktorá je rozšírená v celej oblasti Stredozemného mora a ktorej botanický názov je Silybum marianum. Najmä jeho semená a kvety prinášajú cenné bioaktívne látky, predovšetkým už spomínaný silymarín, ako aj niektoré bioflavonoidy a ďalšie látky ako polynenasýtené oleje, taxifolín, kvercetín a lapigenín. Silymarín má silnú aktivitu pri podpore funkcie pečene.

Artičoka je zelenina plná zaujímavých vlastností. Je nielen veľmi príjemná na jedenie, ale jej výťažky majú dôležité účinky, ktoré sa využívajú na podporu funkcie pečene a jej depuračnej schopnosti napomáhať tráveniu. Rastlina a listy artičoky obsahujú bioaktívne látky, ako sú seskviterpény, kyselina hydroxyškoricová a flavonoidy. Kofeínové zlúčeniny stimulujú chuť do jedla a zvyšujú sekréciu kyseliny v žalúdku, čím napomáhajú tráviacim procesom.

Výhody:

  1. Podpora a čistenie pečene
  2. Na báze Desmodium, Ostropestreca mariánskeho a Artičoky
  3. Pohodlné dávkovanie vďaka tabletám

Dávkovanie

Užívajte 2 tablety denne, zapite vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 2 tbl.
Počet dávok v balení: (30 tbl.) 15
Desmodio 200 mg
Pestrec mariánsky 200 mg
Artičoka 300 mg
z toho kyselina chlorogénová 16,5 mg

Zloženie

Objemové činidlá: celulóza, fosforečnan vápenatý; suchý extrakt z artičoky (cynara scolymus L., list) 5 % v kyseline chlorogénovej, (suchý extrakt z ostropestreca mariánskeho (plod silybum marianum L.), zahusťovadlo: sójový lecitín), suchý extrakt z desmodium (desmodium adscendens (Sw.) DC ., list), protihrudkujúce látky: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý.

Informácie pre alergikov

Alergény sú vyznačené tučným písmom.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Doplnky stravy nie sú určené ako náhrada pestrej stravy. Dôležitá je pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl. Uchovávajte mimo dosahu detí. Uchovávajte na chladnom a suchom mieste. Vyhnite sa vystaveniu zdrojom tepla a slnečnému žiareniu.

Výrobca

IAF Network srl - Via Savella II Travesa, 43-25038 Rovato (BS), Made in Italy.
Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:30
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO