loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Xtreme Sport - Still Mass

Regeneračný a stimulačný produkt, ideálne dopĺňa aminokyseliny vo forme peptidov a voľných aminokyselín.
 
Tovar je dlhodobo vypredaný alebo výroba tohto tovaru už skončila.

Popis produktu

Xtreme Sport je určený pre športovcov aj rekreačných športovcov na zvýšenie výkonu, sily a vytrvalosti počas tréningu a počas diéty.

Účinné látky:

 • Pepto Pro® je enzymaticky hydrolyzovaný kazeín, najrýchlejšie a najlepšie vstrebateľný proteín, pretože obsahuje viac ako 80 % peptidov, ktoré sú pod 300 daltonov. Stupeň hydrolýzy v PeptoPro® je 20, čo znamená, že 300 daltonové peptidy sú natoľko malé, aby bola docielená ich veľmi rýchla vstrebateľnosť a ľahká stráviteľnosť. Enzymatická hydrolýza s takýmto stupňom hydrolýzy zaručuje, že sa zachová čo najväčší podiel bioaktívnych frakcií bielkovín a nedochádza k ich denaturácii. PeptoPro® výrazne zvyšuje sekréciu inzulínu, čo vedie k lepšiemu využitiu glukózy a aminokyselín svalovými bunkami. Obsahuje veľmi vysoké množstvo vetvených aminokyselín BCAA a glutamínu, ktoré pôsobia pri záťaži ako ochrana svalovej hmoty a ochrana pred jej rozpadom a sú veľmi účinným pomocníkom počas výkonu.
 • BCAA 2:1:1 sú vetvené proteinogénne aminokyseliny (leucín, izoleucín a valín), ktoré sú pre ľudské telo esenciálne, pretože stoja na začiatku procesu syntézy bielkovín. Okrem toho sa zúčastňujú aj rôznych metabolických dráh, napríklad v premene a využití glukózy, posilňujú imunitný systém a funkciu nervovej sústavy.
 • L-arginin AKG je soľ aminokyseliny L-arginínu, na ktorú je naviazaná kyselina alfa-ketoglutárová. L-arginín je neesenciálna aminokyselina, ktorá riadi vylučovanie rastového hormónu a stimuluje uvoľňovanie oxidu dusíka, ktorý rozširuje cievy, a tým zvyšuje prietok krvi do svalov.
 • L-Glutamín je najviac zastúpená aminokyselina vo svalových bunkách, až 60 % a tiež v krvnej plazme. K jej vysokej spotrebe dochádza hlave počas telesnej a psychickej námahy. Zúčastňuje sa výstavby bielych krviniek a tým je potrebná pre imunitný systém a regeneráciu. Z anabolického hľadiska je najlepším zdrojom dusíka, čím zvyšuje rast svalovej hmoty. Taktiež zvyšuje hladinu rastového hormónu a zvyšuje zásoby glykogénu, čím zabezpečuje ochranu svalových bielkovín. Podobne ako glukóza je dôležitým zdrojom energie pre všetky bunky.
 • L-citruíin DL-malát je citrulín naviazaný na kyselinu jablčnú. L-citrulín je aminokyselina, ktorá je prekurzorom aminokyseliny L-arginín, teda tvorí akúsi pohotovostnú zásobu tejto aminokyseliny v ľudskom tele. Nevýhodou príjmu samotného L-arginínu je jeho enzymatická inaktivácia skôr než sa stihne vstrebať do krvi, a tým je jeho účinok zoslabený. Naproti tomu L-citrulín zvyšuje priamo jeho hladinu v krvi (tzv. plazmatický arginín) po dlhšiu dobu. Kombinácia L-citrulínu s kyselinou jablčnou nielenže zvýši hladinu arginínu, ale tiež pomáha telu premieňať kyselinu mliečnu, ktorá vzniká počas intenzívneho tréningu, na energiu využiteľnú pre svaly. Týmto pomáha odstraňovať svalovú únavu, zvyšuje tvorbu adenozíntrifosfátu a obnovu kreatínfosfátu.
 • L-tyrozín je aromatická aminokyselina, ktorá zvyšuje koncentráciu pri fyzickom a psychickom výkone a súčasne zlepšuje jeho efektivitu. Je potrebný pre správnu mozgovú činnosť a zlepšenie kognitívnych funkcií, v mozgu pôsobí ako prekurzor neurotransmiterov nazývaných katecholamíny (dopamín, epinefrín a norepinefrín).
 • Acetyl L-karnitín predstavuje acetylovanú formu L-karnitínu, známeho a tradičného spaľovača tukov. V zmienenej acetylovanej forme je L-karnitín ešte účinnejší a používanie tohto pomerne nového prípravku na redukciu hmotnosti a odbúravanie tuku sa dostáva do popredia.
 • Taurín pôsobí ako energizér, čím stimuluje mozgovú aktivitu a prekrvenie mozgu. Zvyšuje účinky inzulínu a pomáha vstrebávať aminokyseliny do buniek, čím výrazne prispieva k rastu svalovej hmoty a regenerácii. Je nevyhnutný pre správnu činnosť kardiovaskulárneho systému, vývoj a funkciu centrálnej nervovej sústavy a tiež očnej sietnice.
 • Vitamín C, známy tiež pod názvom kyselina L-askorbová je 1 z najsilnejších prírodných antioxidantov, ktorý vychytáva a odstraňuje voľné radikály z tela, ktoré vznikajú pri rôznych stresových situáciách, vrátane fyzickej a mentálnej námahy. Je esenciálny pre život a keďže ho ľudské telo nevie samo syntetizovať, jeho suplementácia je potrebná prostredníctvom stravy alebo doplnkov. Napomáha správnej funkcii nervovej sústavy a psychickej činnosti. Navyše podporuje tvorbu kolagénu, vstrebávanie železa, správny rast kostí a zubov, syntézu neurotransmiterov a je dôležitý pre normálnu funkciu krvných ciev. Pôsobí ako inhibítor histamínu, látky uvoľňujúcej sa pri mnohých alergiách. Prispieva k ochrane buniek pred oxidačným stresom a slúži ako podpora imunitného systému pred pôsobením rôznych infekcií a zápalových procesov.

Výhody:

 1. S obsahom PeptoPro®
 2. Až 9 aktívnych zložiek
 3. Podporuje zvýšenie výkonu
 4. Zlepšuje priebeh regenerácie

Dávkovanie

Odporúčanú dávku 20 g rozmiešajte v 300 ml vody a užívajte priebežne počas tréningu. V prípade rýchlostných a vytrvalostných športov je možné produkt kombinovať s palatinózou, maltodextrínom alebo glukózou, odporúčame cca 30 g.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: (príchuť Cherry) 20 g
Počet dávok v balení: (600 g) 30
Hodnoty: v 20 g v 100 g
Energetická hodnota 428,2 kJ/101,2 kcal 1 713 kJ/405 kcal
Tuky 1,72 g 6,9 g
z toho nasýtené mastné kyseliny 1,1 g 4,4 g
Sacharidy 2,32 g 9,3 g
z toho cukry 1,4 g 5,6 g
Vláknina 0,09 g 0,36 g
Bielkoviny 19,07 g 76,3 g
Soli 94 mg 376 mg
Hydrolyzovaný kazeín PeptoPro® 5 g 25 g
BCAA instant 2:1:1 5 g 25 g
L-glutamín 2 g 10 g
L-arginín AKG 2 g 10 g
L-citrulín DL-malát 2:1 2 g 10 g
Taurín 1 g 5 g
Acetyl L-karnitín 1 g 5 g
L-tyrozín 0,5 g 2,5 g
Kyselina askorbová 0,5 g 2,5 g

Zloženie

Cherry: Hydrolyzovaný kazeín Peptopro®, BCAA 2:1:1 instant (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-glutamín, L-arginín AKG, L-citrulín DL-malát 2:1, acetyl L-karnitín, taurín, L-tyrozín, kyselina jablčná (E296), kyselina L-askorbová (vitamín C), oxid kremičitý (E551), aróma višňa, sladidlo (sukralóza (E955)), emulgátor (sójový lecitín (E322)).

Lemon: Hydrolyzovaný kazeín Peptopro®, BCAA 2:1:1 instant (L-leucín, L-izoleucín, L-valín), L-glutamín, L-arginín AKG, L-citrulín DL-malát 2:1, acetyl L-karnitín, taurín, L-tyrozín, kyselina jablčná (E296), kyselina L-askorbová (vitamín C), oxid kremičitý (E551), aróma citrón, sladidlo (sukralóza (E955)), emulgátor (sójový lecitín (E322)).

Informácie pre alergikov

Obsahuje mlieko (laktóza) a sójový lecitín.

Upozornenie

Nie je určený pre deti do 15 rokov, tehotné a dojčiace ženy. Výrobok sa nesmie používať ako náhrada pestrej stravy. Doporučená denná dávka sa nesmie prekročiť. Skladujte mimo dosahu detí a slnečného žiarenia, v suchu a pri teplote do 25 °C. Po odobratí potrebného množstva obal ihneď uzavrite. Skladovanie v chlade a tme predlžuje trvanlivosť výrobku. No doping, výrobok neobsahuje žiadnu látku zo Zoznamu zakázaných látok Svetového Antidopingového kódexu. Výrobok neobsahuje geneticky modifikované suroviny.

Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:30
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO