+421 914 777 111 08:00-16:00 hod shop@protein.sk RSS
0 ks 0.00 €
Vo Vašom košíku nemáte žiaden tovar.

Vita Core od Fitness Authority

Hlavný obrázok Vita Core od Fitness Authority
 

Cenník

Produkt je dlhodobo nedostupný.
Pozrite si podobné produkty z kategórie Vitamíny


Stručný popis

Vita Core - Fitness Authority: VitaCore je vyvážená zmes vitamínov a minerálnych látok.


Popis produktu

Kompletné zloženie zabezpečuje všetky potrebné minerály a vitamíny pre vaše telo. Vitamíny sú kofaktory mnohých dôležitých procesov v tele. Minerály sú nevyhnutné pre správne fungovanie svalov. Ak je vaša strava chudobná na vitamíny a minerály, len ťažko budete napredovať.

Bohužiaľ v dnešnej dobe sa zvyčajne konzumujú potraviny, ktoré sú ochudobnené o vitamíny a minerály. VitaCore vám poskytne všetky dôležité súčasti, tak, aby ste boli vitálni a zdraví.

Obsiahnuté látky v produkte:

 1. Slnečnicový olej – roztok vitamínov A, D a E. Je bohatý na omega-3 a omega-6 mastné kyseliny, ktoré sú potrebné pre správne fungovanie tela. Zlepšujú nervovosvalovú komunikáciu a regulujú krvný tlak.
 2. Vitamín A – vitamín rozpustný v tukoch. Je dôležitý pre správnu funkciu očí a kože, zlepšuje hladinu cholesterolu a dbá o kardiovaskulárne zdravie.
 3. Vitamín D – zlepšuje imunitný systém, reguluje hladinu vápnika a fosforu v tele a vo vyšších dávkach zvyšuje hladinu testosterónu. Je uložený v tkanivách.
 4. Vitamín E – rozpustný v tukoch. Vitamín E je silný antioxidant, bojuje s voľnými radikálmi a chráni bunky pred starnutím. Stimuluje imunitný systém.
 5. Vitamín C – základ suplementácie, vitamín so širokým spektrom činností: nevyhnutný pre tvorbu kolagénu a tak nepriamo chráni otelo pred zraneniami. Je silný antioxidant, stimuluje imunitný systém, znižuje hladinu cholesterolu a zlepšuje všeobecnú kondíciu.
 6. Vitamín B1 – podieľa sa na oxidácii sacharidov a zlepšuje imunitný systém.
 7. Vitamín B2 – napomáha pri metabolizme bielkovín a tukov. Spolu s vitamínom A zabezpečuje správnu funkciu slizníc a epitelu.
 8. Vitamín B3 (niacín) – podieľa sa na oxidácii bielkovín, sacharidov a mastných kyselín, reguluje hladinu LDL cholesterolu voči HDL.
 9. Vitamín B5 (kyseliny pantoténová) – nutný pre správny metabolizmus bielkovín, sacharidov a tukov. Reguluje aminokyseliny a syntézu steroidných hormónov, zlepšuje zotavenie.
 10. Vitamín B6 – podieľa sa na syntéze proteínov, aminokyselín a metabolizme tukov. Zlepšuje činnosť nervovej sústavy a zvyšuje biologickú dostupnosť horčíka.
 11. Vitamín B7 – dôležitý pri metabolizme glukózy, zlepšuje náladu.
 12. Vitamín B9 – zlepšuje metabolizmus a gastrointestinálnu funkciu tráviaceho traktu.
 13. Vitamín B12 – reguluje produkciu červených krviniek a syntézu DNA. Zlepšuje náladu a mentálne sústredenie.
 14. Vápnik – veľmi dôležitý minerál pre ľudský organizmus. Priamo sa podieľa na procese svalového sťahu. Podporuje nervový systém, chráni pred depresiou. Hlavná zložka kostí.
 15. Horčík – podieľa sa na fungovaní svalových a nervových buniek. Podieľa sa na svalovej kontrakcii. Chráni pred bolestivými kŕčmi. Znižuje krvný tlak. Nutný pre správny metabolizmus vitamínu C.
 16. Meď – zabraňuje poškodeniu bunkových membrán, bojuje proti voľným radikálom. Pracuje v opozícii voči zinku. Je dôležitým faktorom syntézy hemoglobínu.
 17. Mangán – nutný pri vstrebávaní vitamínu C. Syntetizuje hormóny štítnej žľazy, živí nervové bunky. Zvyšuje sexuálnu aktivitu.
 18. Chróm – podieľa sa na regulácii hladiny cukru v krvi. Spolu s inzulínom zaisťuje vstrebávanie cukru. V tele sa vyskytuje iba v stopovom množstve.
 19. Zinok – faktor viac ako 200 procesov v tele. Stimuluje imunitný systém, zvyšuje libido, reguluje sekréciu inzulínu, zlepšuje duševnú a telesnú výkonnosť.
 20. Jód – zlúčenina hormónov štítnej žľazy, ktorá reguluje metabolizmus. Nedostatok jódu znižuje funkciu štítnej žľazy, spomalenie metabolizmu a zvýšenie hmotnosti.
 21. Železo – nevyhnutný pre správnu funkciu imunitného systému. Vyššia úroveň železa stimuluje syntézu červených krviniek, čo nepriamo zvyšuje aeróbnu aktivitu.
 22. Selén – veľmi dôležitý pre správnu funkciu imunitného systému a detoxikáciu organizmu. Zvyšuje libido.
 23. Molybdén – doplnenie zinku vedie k odstráneniu molybdénu z tela a tak sme ho zaradili do VitaCore, aby nedošlo k deficitu. Reguluje syntézu taurínu a zabraňuje anémii.

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu denne s jedlom, alebo po jedle. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.


Tabuľka nutričných hodnôt

Hodnoty jednej dávky: 1 kapsula
Počet dávok v balení: 120
Hodnoty jednej dávky
Vitamín A 808 mcg
Vitamín D 5 mcg
Vitamín E 20 mg
Vitamín C 80 mg
Vitamín B1 1,1 mg
Vitamín B2 1,7 mg
Niacín 12 mg
Vitamín B6 2 mg
Kyselina listová 400 mcg
Vitamín B12 6 mcg
Biotín 50 mcg
Kyselina pantoténová 6 mg
Vápnik 136 mg
Horčík 60 mg
Meď 1 mg
Mangán 2 mg
Chróm 40 mcg
Zinok 10 mg
Jód 100 mcg
Železo 10 mg
Selén 50 mcg
Molybdén 75 mcg
Slnečnícový olej 547 mg
z toho ω-6 360 mg
z toho ω-9 106 mg

Zloženie

Fosforečnan vápenatý, slnečnicový olej, želatínová kapsula [želatína, glycerín, zvlhčovadlo (sorbitol), farby (E140 (ii), E171, E172 (i)), čistená voda], oxid horečnatý, kyselina absorbová, železnatý dizoproxilfumarát, emulgátor (sójový lecitín), včelí vosk, seleničitan sodný, miešaný tokoferol, oxid zinočnatý, nikotinamíd, D-pantotenát vápenatý, síran mangánatý, meďnatý síran, pyridoxín hydrochlorid, riboflavín, retinyl palmitát, tiamín mononitrát, cyanocobalamin, kyselina pteroylmonoglutamic, chlorid chromitý, cholecalciferol, molybdát sodný, jodid draselný, D-biotín.


Upozornenie

Nepoužívajte, ak ste alergickí na niektorú z látok v tomto produkte. Nepoužívajte, ak ste tehotná alebo dojčíte. Skladujte na suchom a chladnom mieste. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred priamym slnečným svetlom.


Hodnotenie

5.0
3 hodnotenia

Novinky