+421 914 777 111 08:00-16:00 hod shop@protein.sk RSS
0 ks 0.00 €
Vo Vašom košíku nemáte žiaden tovar.

Ornithine - Scitec Nutrition

Hlavný obrázok Ornithine - Scitec Nutrition
 

Cenník

Doručenie do štvrtka? Objednajte kuriérom GLS do zajtra 14:00 hod.
BalenieBežná cenaUšetríteVaša cenaKúpiť
100 kaps15.41 €30%10.79 €


Stručný popis

Ornithine - Scitec Nutrition: Aminokyselina pre regeneráciu a tvorbu rastového hormónu.


Popis produktu

Ornitín je neesenciálna aminokyselina, neviazaná v bielkovine. Hlavnou úlohou ornitínu je transport odpadových produktov z mitochondrií bunky. Ornitín podávaný v strave, pôsobí ako špecifická látka uvoľňujúca inzulín, IGF-1 (inzulínu podobný rastový faktor), GH (rastový hormón) a glukagón.

Alfa-ketoglutarát je tretia chemická zlúčenina Krebsovho cyklu, umožňujúca uvoľňovanie energie v bunke. Taktiež zohráva dôležitú úlohu v metabolizme dusíka, najmä pri biosyntéze aminokyselín. Jeho účinnosť narastá počas intenzívneho zaťaženia. Alfa-ketoglutrát je dobrým zdrojom energie s malým vplyvom na výkyvy hladiny krvnej glukózy, a tým aj inzulínu.
OKG je vyrábané na základe opačných vlastností pH jednotlivých molekúl. Kombináciou dvoch molekúl ornitínu a jednej molekuly alfa-ketoglutarátu vzniká soľ ornitín alfa-ketoglutarát.

Pôsobenie a účinok: Len nedávno vedci skúmali, ako doplniť výživu hospitalizovaných pacientov, ktorí sa zotavujú po rozsiahlych popáleninách, zložitých operáciách, prípadne posttraumatických šokoch. Základným problémom bola neschopnosť vstrebať potrebné množstvo aminokyselín. Hneď na začiatku sa vylúčila možnosť ich nedostatočného príjmu. Hlavnou príčinou nízkej proteínovej syntézy bolo nadmerné vylučovanie glukokortikoidov a kortizolu ako hlavného katabolického hormónu. Ten zabraňoval bunečným bielkovinám a iným chemickým zlúčeninám spolupracovať na obnove tkanív. Ďalším problémom bola neschopnosť organizmu fungovať v 24 h cykle hormonálneho pôsobenia inzulínu a glukagónu. Podávaním OKG v strave sa zistilo, že inzulínové a glukagónové reakcie pankreasu sa výrazne zlepšili a prejavovali ich anabolické účinky.

Z uvedeného vyplýva:

  • ornitín maximálne zvyšuje produkciu inzulínu, IGF-1 a GH
  • stimuláciou ornitínu sa vylučuje glukagón, ktorý zvyšuje “pálenie” telesného tuku
  • alfa-ketoglutarát pohotovostne viaže a odbúrava časti čpavku na formu neškodnej kyseliny glutaminovej.

Použitie Ornithine je úplne univerzálne. Je jedno, či vykonávate superintenzívny alebo superpomalý tréning, pretože OKG potláča vylučovanie glukokorzikoidov ako aj celkové prejavy katabolizmu s tým spojené. Okrem toho, skracuje obdobie regenerácie, čím sa zvyšuje predpoklad nových prírastkov.


Dávkovanie

Užite 1-2 kapsule pred spaním.


Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 kaps. % DV
Počet dávok v balení: 100
Hodnoty jednej dávky
L-Ornitín HCI 700 mg *
*%DV - denná dávka nebola stanovená

Zloženie

L-Ornithine HCl, Capsule Shell (Bovine Gelatin; Colors: Candurin Silver Fine, Brilliant Black, Black Iron Oxide), Anti-Caking Agent (Magnesium Stearate).


Upozornenie

Informácie pre alergikov: Produkt vyrobený v prevádzke, kde sa spracováva mlieko, sója, vaječné bielka, lepok a arašidy.


Hodnotenie

0.0
žiadne hodnotenia

Novinky