loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 9:00 - 15:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Menopausa - Yamamoto

Doplnok na báze izoflavónov z červenej ďateliny pri klimakterických ťažkostiach, ako je nestabilita nálady, zvýšená únava, znížené vstrebávanie vápnika a fosforu.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do zajtra?

Objednajte kuriérom GLS do dnes 14:00 hod.

Popis produktu

Menopauza je prirodzenou „kritickou“ fázou v živote ženy, počas ktorej dochádza k výrazným fyzickým a emocionálnym zmenám. Telo v tomto stave produkuje postupne menej hormónov, ktoré charakterizujú fyziologickú normalitu ženského reprodukčného systému. Produkcia progesterónu drasticky klesá, rovnako ako produkcia estrogénu, luteinizačného hormónu, folikuly stimulujúceho hormónu a testosterónu. Menštruačné cykly sa postupne znižujú, až úplne vymiznú.

Paralelne s poklesom estrogénu sa objavujú nepríjemné symptómy menopauzy, ako sú „návaly tepla“. Za povšimnutie stoja aj metabolické efekty, kde sa spomaľuje bazálny metabolizmus s možnosťou ľahšieho priberania a kde sa mení telesná kondícia ženy s väčším sklonom k ukladaniu tuku v oblasti brucha a pása. Typické sú aj zmeny nálady, ľahký depresívny syndróm, nespavosť a mnohé ďalšie poruchy, ktoré, keď výrazne ovplyvňujú aj kvalitu života, liečia sa hormonálnou „substitučnou terapiou“.

Fytoterapia už nejaký čas ponúka v tomto smere veľmi zaujímavé prostriedky, počnúc izoflavónmi alebo fytoestrogénmi, prírodnými molekulami, ktoré štrukturálne pripomínajú ženský estrogén, a ktoré sú schopné nahradiť nedostatok týchto hormónov.

Rastie vedecký záujem o izoflavóny získané z extraktu z červenej ďateliny na liečbu menopauzy, ktoré sa v tomto smere stávajú veľmi obľúbeným prírodným pomocníkom. Povesť červenej ďateliny v menopauze zahŕňa niekoľko aspektov, ktoré môžu zlepšiť kvalitu života žien v menopauze a pôsobiť proti mnohým symptómom typickým pre túto fázu.

Medzi hlavné priaznivé účinky červenej ďateliny patrí zníženie frekvencie a intenzity návalov tepla, ktoré sa často vyskytujú v noci, ako aj samotné zlepšenie kvality spánku. Pomáha znižovať frekvenciu bolestí hlavy a zlepšuje náladu, ktorá sa stáva stabilnejšou a prehľadnejšou a zároveň menej nervóznou.

Červená ďatelina je prírodný pomocník, ktorý je účinnejší ako sója pri podpore žien v menopauze. Funguje v synergii s ďalším fytoextraktom zo strukoviny Kudzu (Pueraria lobata), divokej rastliny pôvodom z Japonska a Číny, ktorú mnohí považujú za účinnú pri liečbe vysokého krvného tlaku, hypertenzie a tachykardie. Tejto rastline sa pripisuje mnoho ďalších funkcií v súvislosti s problémami v menopauze, napomáha remineralizácii kostí, prispieva k zlepšeniu mikrocirkulácie a arteriálneho prietoku a má účinky ako svalový relaxant. Je obzvlášť bohatý na izoflavóny ako genisteín, daidzeín a puerarín, ktorých vlastnosti spočívajú v tom, že pôsobia na neurotransmitery ako serotonín, GABA a glutamát, stimulujú tvorbu dopamínu.

*Kvôli vysokej koncentrácii estrogénu sa ďatelina neodporúča v tehotenstve a pri dojčení alebo pri ochoreniach ako endometrióza, poruchy štítnej žľazy, myómy a nádory prsníka, vaječníkov či maternice. Ak užívate lieky, pred užitím červenej ďateliny sa poraďte so svojím lekárom, pretože môže interferovať s niektorými účinnými látkami, ako je tamoxifén, antikoncepcia, antikoagulanciá a protidoštičkové látky.

Výhody:

  1. Podporný doplnok v období menopauzy
  2. Základ tvorí extrakt z červenej ďateliny a kudzu
  3. Pridaný horčík a vitamín D
  4. Bez laktózy

Dávkovanie

Užívajte 2 kapsuly denne s pohárom vody.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 2 kaps.
Počet dávok v balení: (30 kaps.) 15
Horčík 60 mg
Vitamín D 5 µg
Extrakt z červenej ďateliny 120 mg
z toho izoflavóny 48 mg
Extrakt z kudzu 80 mg
z toho izoflavóny 32 mg

Zloženie

Horečnaté soli kyseliny citrónovej, objemové činidlá (fosforečnany vápenaté, celulóza), rastlinná kapsula (poťahová látka: hydroxy-propyl-metylcelulóza), extrakt z ďateliny (trifolium pratense L.) nadzemná časť s kvetmi, 40 % izoflavónov, extrakt kudzu (pueraria montana var. Lobata (Wild.) Sanippa & Pradeep) koreň, 40 % izoflavónov, protihrudkujúce látky (horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý), cholekalciferol (vitamín D).

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Výživové doplnky by sa nemali používať ako náhrada pestrej stravy. Dôležitá je pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl. Uchovávajte mimo dosahu malých detí. Uchovávajte na chladnom a suchom mieste. Vyhnite sa vystaveniu zdrojom tepla a slnečnému žiareniu.

Výrobca

IAF Network srl - Via Savella II Travesa, 43-25038 Rovato (BS), Made in Italy.
Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 9:00 - 15:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:30
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO