loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Lattasi (pomáha pri trávení laktózy) - Yamamoto

Lattasi je potravinový doplnok poskytujúci enzým laktázu s extraktom z feniklu, vhodný v prípade ťažkostí pri trávení laktózy.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do utorka?

Objednajte kuriérom GLS do pondelka 14:00 hod.

Popis produktu

Enzým laktáza zlepšuje trávenie laktózy u jedincov, ktorí majú ťažkosti s trávením laktózy.  Intolerancia laktózy nastáva v prípade čiastočného alebo úplného nedostatku laktázového enzýmu, ktorý je schopný rozdeliť laktózu na dva jednoduché cukry, glukózu a galaktózu. Laktóza je hlavným cukrom v mlieku (vrátane kravského mlieka, kozieho mlieka, byvolieho mlieka a materského mlieka) a v skutočnosti predstavuje 98 % cukrov prítomných v mlieku s variabilným percentom jeho derivátov. Laktóza sa tiež často používa ako prídavná látka v rôznych potravinách, ako sú napríklad niektoré druhy mäsa alebo pečené výrobky.

Klinický obraz intolerancie laktózy je charakterizovaný nepríjemnou brušnou brušnou bolesťou, nadúvaním, žalúdočnou ťažkosťou, ľahko spúšťanou hnačkou alebo zápchami, ktoré vznikajú pomerne rýchlo po požití potravín obsahujúcich laktózu. Okrem toho sa môžu vyskytnúť aj všeobecnejšie príznaky, ako je bolesť hlavy, únava, nevoľnosť alebo vyrážka. Symptomatológia sa líši od človeka k človeku, s prejavmi rôznej veľkosti a významu. Ako sme už spomenuli, neznášanlivosť na laktózu je spôsobená nedostatočným množstvom laktázy v tenkom čreve, čo vedie k tomu, že črevo nie je schopné absorbovať laktózu alebo ju oddeliť na svoje jednoduché a ľahko asimilované zložky, glukózu a galaktózu.

Lattasi poskytuje vysokú koncentráciu laktázy, ktorá v čreve zaisťuje trávenie laktózy v krátkom čase, čím sa vyhne nebezpečenstvu spúšťania nepríjemnej vlny symptómov neznášanlivosti. Jedna kapsula laktázy obsahuje 15 000 jednotiek FCC enzýmu a je schopná stráviť asi 5 gramov laktózy, čo je napríklad ekvivalent 100 ml mlieka. 

Do aktualizovaných zložiek produktu bolo pridané 120 mg feniklu. Vďaka svojmu účinku proti potlačeniu črevného plynu fenikel spolupracuje s laktázou na udržaní zdravého trávenia.

Výhody:

  1. Enzým laktáza
  2. Pridaný fenikel pre redukciu plynatosti
  3. Už 1 kapsula pomôže stráviť 100 ml mlieka

Dávkovanie

Užívajte 1-2 kapsuly denne, 30 minút pred jedlom obsahujúcim laktózu. Tolerancia laktózy je premenlivá a odporúča sa vyhľadať lekársku konzultáciu, pokiaľ ide o úlohu tejto látky v strave.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 2 kaps.
Počet dávok v balení: (30 kaps.) 15
Laktáza 300 mg
Enzýmová aktivita 30 000 FCC ALU
Extrakt z fenikla 120 mg

Zloženie

Laktáza (β-galaktozidáza) 100 000 FCC ALU/g, kapsula (poťahová átka (hydroxypropylmetylcelulóza), želírujúce činidlo (gellanová guma), farbivo (oxid titaničitý)), plnivo (mikrokryštalická celulóza), fenikel suchý extrakt (foeniculum vulgare Mill.) ovocie, protispekavé látky (horčíkové soli mastných kyselín, oxid kremičitý).

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť užívané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Dlhodobé užívanie konzultujte so svojím lekárom. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote.

Výrobca

IAF Network srl - Via Savella II Travesa, 43-25038 Rovato (BS), Made in Italy.
Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 8:00 - 16:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 12:30 - 17:00
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO