+421 914 777 111 08:00-16:00 hod shop@protein.sk RSS
0 ks 0.00 €
Vo Vašom košíku nemáte žiaden tovar.

Joint-X Liquid - Scitec Nutrition

Hlavný obrázok Joint-X Liquid - Scitec Nutrition
 

Cenník

Produkt je dlhodobo nedostupný.
Pozrite si podobné produkty z kategórie Doplnky výživy


Stručný popis

Joint-X Liquid 500 ml - Scitec Nutrition: Kompletná receptúra na ochranu kĺbov.


Popis produktu

Základnými zložkami chrupavkových buniek sú bielkovinové komplexy, tvorené z mukopolysacharidov, akým je napríklad chondroitín sulfát. Ten sa začlení do chrupavky a viazaním vody vylepšuje jej konzistenciu. Takto sa do chrupavkového tkaniva prisúvajú dôležité výživné látky, ktoré vylepšia jeho pružnosť, napomáhajúc lepšie zvládať nárazy a celkové zaťaženie.

Chondroitín má aj vlastnosť chrániť tkanivá, ktoré sú ešte zdravé. Zabraňuje tvorbe enzýmov, ktoré oslabujú tkanivo chrupavky odoberaním esenciálnych živín. Chondroitín aktívne zmierňuje bolesti pri zápaloch spojivových tkanív (osteoartróza). Taktiež znižuje potrebnú dávku nesteroidných protizápalových liekov (Ibuprofen, Acylpyrin), prípadne ich úplne nahradí. Jeho dôležitou vlastnosťou je, že oproti protizápalovým liekom nemá vedľajšie účinky. Má priaznivý vplyv na spojivové tkanivá, odporúča sa aj ako doplnok pri regenerácii natrhnutých väzív a šliach.

Glukosamín má podobný efekt ako chondroitín a posilňuje jeho účinky. MSM je organická zlúčenina s obsahom síry, ktorá je takisto veľmi dôležitá pre zdravie podporných tkanív organizmu, preto sa stal jedným z dôležitých komponentov receptúry JOINT-X. Kolagén je základnou zložkou spojivových tkanív.


Dávkovanie

Pre maximálne výsledky užívajte 25 ml 3-krát denne pred jedlom. Kvôli pomalšiemu metabolizmu kĺbových tkanív je odporúčané brať minimálne 2 mesiace.


Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 25 ml % DV
Veľkosť jednej dávky: 20
Hodnoty v 25 ml v 100 ml
Energia 220 kJ/52 kcal 881 kJ/207 kcal
Sacharidy 3 g 12 g *
Tuky < 0,1 g < 0,1 g *
Bielkoviny 9 g 36 g *
Kolagén hydrolyzát 10 g 40 g *
Glukosamín 375 mg 1 500 mg *
Chondroitín sulfát 375 mg 1 500 mg *
MSM 375 mg 1 500 mg *
Vitamín E 10 mg 40 mg 83 %
Vitamín C 60 mg 240 mg 75 %
*%DV - denná dávka nebola stanovená

Zloženie

Water, collagen hydrolysate, fructose, orange juice concentrate, acidifier (citric acid), glucosamine chloride, chondroitin sulfate methylsulfonylmethane, vitamin C, preservative (potassium sorbate), flavoring, sweeteners (acesulfame-K, sodium cyclamate, sodium saccharin), vitamin E.


Hodnotenie

0.0
žiadne hodnotenia

Novinky