+421 914 777 111 08:00-16:00 hod shop@protein.sk RSS
0 ks 0.00 €
Vo Vašom košíku nemáte žiaden tovar.

Flex Core od Fitness Authority

Hlavný obrázok Flex Core od Fitness Authority
 

Cenník

Produkt je dlhodobo nedostupný.
Pozrite si podobné produkty z kategórie Doplnky výživy


Stručný popis

Flex Core - FA: FlexCore je komplexná výživa pre zdravie a kondíciu vašich kĺbov, šliach a väzov.


Popis produktu

Intenzívna fyzická námaha môže viesť k preťaženiu a teda aj k zraneniu. FlexCore je vo forme gélových kapsúl, čo zaručuje ľahké prehĺtanie a maximálnu biologickú dostupnosť.

Popis obsiahnutých látok v produkte:

 1. Vitamín C – zúčastňuje sa syntézy kolagénu a chrupaviek. Kolagén je bielkovina, ktorá je zlúčenina prvkov, ako sú väzy, šľachy a kĺbové puzdrá. Sú pružnejšie a tým sa znižuje riziko úrazu.
 2. Vitamín E – okrem toho, že vitamín E je antioxidant a znižuje zápaly v tele, tiež zlepšuje vzhľad pokožky.
 3.  Selén – vyššie dávky majú protizápalové účinky a tiež podporuje účinky vitamínu E.
 4. Glucosamine hydrochloride – je potrebný pri syntéze proteoglykánov a glukosaminoglykánov v tele.
 5. Glukosamín je vyrobený z glukózy a glutamínu a je látkou prirodzene sa produkujúcou v ľudskom tele. Pri nadmernej fyzickej záťaži jeho množstvo nie je dostatočné na regeneráciu pohybového aparátu a musí byť do tela dodávaný externou formou. Dopĺňanie glukosamínu je dôležité v prevencii a tiež pri úľave od bolesti kĺbov po úrazoch. FlaxCore obsahuje glukosamín HCl, ktorý je účinnejší než glukosamín sulfát. Približne 85% glukosamínu HCl je čistý glukosamín s veľmi dobrou biologickou dostupnosťou. Glukosamín je súčasťou synoviálnej tekutiny tá má význam na „mazanie“ vo vnútri kĺbu.
 6. Ľanový olej – je veľmi efektívny prostriedok v boji proti akémukoľvek zápalovému stavu. Je bohatý na omega-3 mastné kyseliny, ktoré majú protizápalové účinky. FlexCore obsahuje 55% ľanového oleja, čo je dosť EFA pre podporu správneho fungovania kĺbov. Ľanový olej tiež obsahuje kyselinu linolovú, ktorá patrí do skupiny omega-6. Obidve kyseliny modulujú syntézu prostaglandinov. Prostaglandiny sú látky podobné hormónom a regulujú bunkovú aktivitu, zápalové reakcie, citlivosť na inzulín, imunitný systém, anabolické/katabolické a mnohé iné procesy. Ľanový olej by mal byť súčasťou výživy každého športovca.
 7. Zázvor – zázvor je známy pre svoje zahrievacie vlastnosti a tiež pozitívne účinky na trávenie človeka. Spomaľuje biochemické procesy spojené s nástupom zápalu.
 8. Kurkuma – podobne ako zázvor má protizápalový účinok a inhibuje uvoľňovanie histamínu na zníženie opuchu.
 9. Chondroitine sulfate – zlúčenina dôležitá pre udržanie integrity spojivového tkaniva, zabezpečuje správne fungovanie pohybového aparátu. Má veľmi dobrú biologickú dostupnosť, analgetické vlastnosti, zlepšuje regeneráciu spojivového tkaniva a zvyšuje pohyblivosť kĺbov, čo je dôležité najmä v období rekonvalescencie po zranení.
 10. Boswellia serrata extrakt – klinické testy preukázali pozitívny účinok na kĺby. Obsah bosvellovej kyseliny prináša protizápalový účinok porovnateľný s liekmi.
 11. Quercetin – inhibuje uvoľňovanie histamínu, znižuje opuch a príznaky alergie. Okrem toho zvyšujú prietok krvi do kapilár. Chráni odbúravanie kyseliny hyalurónovej, ktorá je tiež zložkou FlexCore.
 12. Bromelain – enzým ananásovej šťavy. Znižuje opuchy a pôsobí protizápalovo, čo robí z FlexCore skvelý produkt!
 13. Kyselina hyalurónová – je polysacharid, ktorý spája kolagén a elastín. Doplnenie kyseliny hyalurónovej udržuje správnu molekulovú hmotnosť v synoviálnej tekutine, tlmí zápaly v oblasti spojenia. Má analgetický účinok, zvyšuje odolnosť proti mechanickému poškodeniu a zvyšuje vstrebávanie výživných látok. U žien zlepšuje stav a správnu hydratáciu pokožky.

Dávkovanie

Užívajte 1 kapsulu štyrikrát denne s jedlom alebo po jedle. Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej a vyváženej stravy.


Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 1 kaps.
Počet dávok v balení: 112
Hodnoty jednej dávky % DV
Vitamín C 25 mg 31 %
Vitamín E 17 mg 142 %
Zinok 2,5 mg 25 %
Mangán 0,3 mg 15 %
Selén 25 mcg 45 %
Glucosamine hydrochloride 375 mg 311 mg
Ľanový olej (55% ALA) 250 mg
Ginger root extract 118,75 mg
Curcuma longa 13,75 mg
Chondroitin sulfate 26 mg
Boswellia serrata extract 25 mg
Quercetin 25 mg
Bromelain 12,5 mg
Kyselina hyalurónová 0,25 mg
* odporúčaná denná dávka

Zloženie

Slnečnicový olej, želatínová kapsula [želatína, glycerín, farbivo (karamel), čistená voda], glukosamín hydrochlorid, ľanový olej, zázvor, uhličitan vápenatý, kurkuma extrakt, včelí vosk, emulgátor (sójový lecitín), chondroitín sulfát, kyselina L-askorbová, Boswellia serrata extrakt, quercetin, D-alfa-tokoferol acetát, bromelain, oxid zinočnatý, síran manganatý, seleničitan sodný, kyselina hyalurónová.

Porovnanie produktov s flex core


Upozornenie

Neužívajte, ak ste alergickí na niektorú zo zložiek produktu. Neužívajte, ak ste tehotná alebo dojčíte. Skladujte na suchom a chladnom mieste. Uchovávajte mimo dosahu detí. Chráňte pred priamym slnečným svetlom.


Hodnotenie

4.7
5 hodnotení

Novinky