loader black loader black loader product loader white
Potrebujete poradiť? Ozvite sa našej Nike. +421 914 777 111 (Po - Pia: 8:00 - 16:00)
Pre dopravu zdarma
ostáva nakúpiť za 60.00 €

Calcio (vápnik + vitamím D) - Yamamoto

Calcio je výživový doplnok stravy s obsahom vápnika a vitamínu D. Reguluje svalovú kontrakciu a udržuje nervový systém zdravý. Normalizuje krvný obeh a reguluje srdcovú frekvenciu.
 

Balenie

Bežná cena

--

Ušetríte

--

Vaša cena

--

+ Darček: gift

Skladom

Doručenie do utorka?

Objednajte kuriérom GLS do pondelka 14:00 hod.

Popis produktu

Vápnik je najhojnejším minerálom v našom tele, tvorí asi 1,8 % z celkovej hmotnosti. Celkovo až 99 % vápnika v tele sa koncentruje v dentíne, ktorého podstatu tvoria kosti a zuby. Kosti obsahujú nielen vápnik, ale majú tiež veľmi dôležitú depozičnú funkciu. Vápnik je prítomný hlavne v kostiach (98 %), v menšej miere v zuboch (1 %) a tiež v telesných tekutinách (1 %). Hlavná funkcia vápnika v našom tele súvisí s tvorbou kostí a zubov, kde zohráva štrukturálnu úlohu v muskuloskeletálnom systéme.

Vápnik reguluje svalovú kontrakciu, zasahuje do prenosu nervových impulzov a udržuje nervový systém zdravý. Tiež normalizuje krvný obeh a reguluje srdcovú frekvenciu. Znižuje krvný tlak a hladiny cholesterolu a prispieva k zrážaniu krvi. Vápnik sa tiež podieľa na permeabilite bunkovej membrány, množení a diferenciácii buniek, syntéze určitých hormónov a aktivácii určitých enzýmov.

Od detstva je vápnik v kombinácii s doplnkovou podporou vitamínu D základnou živinou odporúčanou lekármi, na prevenciu osteopénie, osteoporózy a zlomenín spojených s krehkosťou. Mnohé štúdie ukázali, že nízky príjem, nedostatočná vnútorná produkcia alebo znížená intestinálna absorpcia týchto prvkov je spojená so zvýšeným rizikom zlomenín v starobe.

Ľudia, ktorí by mali uvažovať o suplementácii vápnika, sú:

  1. Tí, ktorí sa vyhýbajú mliečnym výrobkom (kvôli alergiám alebo iným dôvodom)
  2. Ženy v menopauze, u ktorých je riziko osteopénie alebo osteoporózy
  3. Tehotné a dojčiace ženy
  4. Osoby nad 55 rokov
  5. Ľudia trpiaci celiakiou alebo inými gastrointestinálnymi problémami, ktoré môžu spôsobiť malabsorpciu - porucha trávenia pri niektorých črevných ochoreniach
  6. Pacienti, ktorí sa podrobujú dlhodobej liečbe kortikosteroidmi

Dávkovanie

Užívajte 2 kapsuly denne s vodou.

Tabuľka nutričných hodnôt

Veľkosť jednej dávky: 2 kaps.
Počet dávok v balení: (60 kaps.) 30
Vápnik 200 mg
Vitamín D 7,5 μg

Zloženie

Vápenaté soli kyseliny citrónovej, želatína, činidlá proti spekaniu: horečnaté soli mastných kyselín, oxid kremičitý, vitamín D (cholekalciferol), farbivo: E171.

Upozornenie

Neprekračujte odporúčanú dennú dávku. Potravinové doplnky by nemali byť používané ako náhrada pestrej stravy. Pestrá a vyvážená strava a zdravý životný štýl sú dôležité. Udržujte mimo dosahu malých detí. Skladujte na chladnom, suchom mieste pri izbovej teplote. Vyvarujte sa kontaktu so zdrojmi tepla a slnečným žiarením. 

Máte otázky týkajúce sa vašej objednávky?

Ak potrebujete radu ohľadom objednávky, jej zmeny, reklamácie a podobne, neváhajte kontaktovať našu Niku.

Operátorka Nika
+421 914 777 111
Po - Pia: 8:00 - 16:00
Napísať správu
Potrebujete poradiť pri výbere produktu?

Ak potrebujete poradiť s výberom produktu, jeho kombinácie, alebo dávkovania, neváhajte a kontaktujte nášho diplomovaného trénera Ľuboša.

Mgr. Ľuboš Lištinský
+421 914 111 999
Po - Pia: 10:00 - 17:00
Napísať správu

NOVINKY

Podobné produkty

VŠETOK TOVAR
NA SKLADE

BALÍK ZABALENÝ
DO 10 MINÚT

OKAMŽITÉ RIEŠENIE
REKLAMÁCIÍ

PORADENSTVO
ZADARMO